• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Скалария и Бета

Започната от niki26, 17.07.2011 21:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki26

Имам 4 скаларии среден размер във 120л. Аквариум.Може ли да взема и 2 Бети или ще се бият?

MeTogu

То че може да се бият може.Но са съвместими и можеш да си вземеш щом харесваш и бети.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

niki26

Цитат на: MeTogu - 18.07.2011 08:02
То че може да се бият може.Но са съвместими и можеш да си вземеш щом харесваш и бети.

Не че толкова ми харесват просто искам аквариума ми да придобие малко цветност.Но се оказа че БЕТИ няма да си взема ,защото съм с вътрешна помпа а те не обичали силната струя (а моята помпа наистина изкарва голяма струя).

П.С.Кажете какви/а риби/а да си взема за да ми стане аквариума по интересен за очите   :-|

MeTogu

Неонки,данио,клиновидна разбора.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Nikiengi

Мойто мнение е Червен неон и Родостомус по 8-10 бр. от всеки вид! *THUMBS UP*

Bolta

Цитат на: Nikiengi - 18.07.2011 11:48
Мойто мнение е Червен неон и Родостомус по 8-10 бр. от всеки вид! *THUMBS UP*
Да! Хем, ще го докара и на биотоп, колегата. *THUMBS UP*

niki26

Цитат на: Bolta - 19.07.2011 03:48
Да! Хем, ще го докара и на биотоп, колегата. *THUMBS UP*

В моят град има само червени неони другият вид го няма  :-( Но неона е 3,50 лв. Не е ли много ? :ranting:

Nikiengi

Ами нормална е цената, но това зависи и от големината на рибките, така че не можеш да получиш точен отговор. Но не пречи да си вземеш от тях, пък другите като намериш или може да ги замениш с други тетри, които има в магазина. Ти си решаваш! :-)

Bolta

Цитат на: niki26 - 19.07.2011 11:21
В моят град има само червени неони другият вид го няма  :-( Но неона е 3,50 лв. Не е ли много ? :ranting:
Кой е твоя град?
Аз мисля, че цената е леко завишена, но може и да се каже, че е нормална. Както е казал колегата, зависи и от големината им. Ако са на максимален размер, то тогава е реална.
Вчера купих 2 броя, за да допълня пасажа. При нас са по 2,20лв. (в магазин) и са видимо едрички. *dontknow*
Иначе червените изглеждат по-добре от обикновените. Поне на мен повече ми харесват.

Асен Евгениев

Цитат на: niki26 - 19.07.2011 11:21
В моят град има само червени неони другият вид го няма  :-( Но неона е 3,50 лв. Не е ли много ? :ranting:
Ако няма конкуренция може и 5 лв. да струват. 8-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Абе вземи си данио.Какво се захвана с тези червени неони.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

salamandar

4бр Скаларии със Данио ли да се комбинират?Но има ли значение какво ще е даниото,понеже тука има някво розаво и червено на черно шаренко :).Каква може да е комбинацията в тоя 120лт аквариум на колегата 4 Скалари със 15 Данио или 10?Да използвам темата ако може  :-[,става ли към тях да се добавят 4-5бр коридораси?

Slavov

За даниото не знам със сигурност, затова си мълча, но коридорса за какъв вид става на въпрос, виждал съм коридос панда 9 броя, тъй като са пасажни сомове, и беше доста яко....

niki26

Моят град е Ловеч  :duvar: В единият магазин за по 3,50 неоните а в другият по 5 лева.Големината няма значение ми викат  =-O
В аквариума имам 4 скаларии както казах средни ,един пангас около 15См (но е на 6-8 години) и днеска си взех 2 данио едното е розово а другото не го знам какво е (бяло с цепната опашка отзад) Кажете ми дали е претрупано вече или ако НЕ Е до колко още ДАНИО мога да си взема .Аквата е 120л. но не е широк а висок.

П.С. Забравих да кажа ,че имам и 4 лепещи сомчета по 3-4 см.

Rainbow sid

Здравей.
Според моите виждания пангаса не е за твоя аквариум.Става доста голям.Много е бърз и лаком.Скалариите трудно ще докопат храна от него.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"