• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Скалария и Бета

Започната от niki26, 17.07.2011 21:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki26

Цитат на: Rainbow sid - 19.07.2011 23:33
Здравей.
Според моите виждания пангаса не е за твоя аквариум.Става доста голям.Много е бърз и лаком.Скалариите трудно ще докопат храна от него.

Нямам проблеми  ;-) Даже бих казал ,че Пангаса трудно се докопва до храната но както казах е "дърт" но ми е жал да стои в другият ми аква който е 40л.И ако може да ми дадете отговор на по горният ми пост   *bg* *bg*

Bolta

Нищо не казваш за филтрацията, на този аквариум.

Асен Евгениев

Цитат на: niki26 - 19.07.2011 23:26
до колко още ДАНИО мога да си взема
Поне 5-6 броя.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

niki26

Цитат на: Bolta - 19.07.2011 23:41
Нищо не казваш за филтрацията, на този аквариум.
С вътрешна помпа съм.И искарва много силна струя това ме притеснява да не пречи на рибите но ме съмнява.Взимал съм е за 30-40лева.
П.С.Механична филтрация

Bolta

Да де, аз видях по-напред в темата, но имах предвид дебита на филтъра. Но щом казваш че е силна струята и че е 30-40лв, би трябвало да е някъде около 1000л/ч. Според мен, ще е добре да прибавиш материал и за биологична филтрация, ако има такава опция де. Аз във вътрешните ми филтри съм прибавил сипоракс мини, защото се продават с активен въглен.
Даниото се чувстват добре, като са повечко и както казват колегите може да си вземеш още няколко.

nightX

Аз гледам в един 200 литров аквариум 5 скаларии 4 калихта и 1 мъжка бета.В началото се притеснявах бетата да не къса плавниците на скалариите.Няма никакъв проблем даже бяха преди това в един 80 литров и там не се закачаха обяснявам го с факта че са от малки заедно.Или поне бетата още дори не си личеше че ще е мъжка.

Buhoff

Прав е колегата за пангаса. Аз имам подарък един такъв хубосник преди 4 месеца беше 5 см  сега е 15см  :-D. Вече почвам сериозно да мисля за съдбата му
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154