Автор Тема: шлаерен хелер  (Прочетена 7062 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен valka111

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 24
шлаерен хелер
« -: 20.07.2009г 19:07ч »
Здравейте,реших да се допитам първо до вас, посъветвайте ме какво да правя.Отидох да си сменя шлаерния хелер с друг ,защото както ми казахте тук, няма да върши работа.В магазина обаче ми казаха да му отрежа 2/3 от тръбичката отдолу и щял да се оправи.Вярно ли е това нещо и да го правя ли?

Неактивен Мишо

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 307
Re: шлаерен хелер
« Отговор #1 -: 20.07.2009г 22:10ч »
Здравейте,реших да се допитам първо до вас, посъветвайте ме какво да правя.Отидох да си сменя шлаерния хелер с друг ,защото както ми казахте тук, няма да върши работа.В магазина обаче ми казаха да му отрежа 2/3 от тръбичката отдолу и щял да се оправи.Вярно ли е това нещо и да го правя ли?

Предложи на тези от магазина да си отрежат "тръбичките"  :-D :-D :-D
---------------
Ако искаш потомство воални хелери си намери високоплавен мъжки със същия цвят като въпросния воален. Кръстосваш го с воалната женска и минимум едно трета от потомството ще е с воални плавници.

Успех.

Неактивен Gad_Man

• Публикации: 276
« Отговор #2 -: 21.07.2009г 01:01ч »
Предложи на тези от магазина да си отрежат "тръбичките"  :-D :-D :-D
---------------
Ако искаш потомство воални хелери си намери високоплавен мъжки със същия цвят като въпросния воален. Кръстосваш го с воалната женска и минимум едно трета от потомството ще е с воални плавници.

Успех.
Пълни глупости, няма значение пак си оплождат преди съм имал само воални хелери 2-3 поколения подред можеби.Има по-пасивни и по-активни мъжкари то с всички живородки си е така дологоре и знаеш , че една рибка може да ражда няколко пъти под ред без да бъде оплождана нали ;)

Неактивен Мишо

• Публикации: 307
« Отговор #3 -: 21.07.2009г 12:12ч »
Пълни глупости, няма значение пак си оплождат преди съм имал само воални хелери 2-3 поколения подред можеби.Има по-пасивни и по-активни мъжкари то с всички живородки си е така дологоре и знаеш , че една рибка може да ражда няколко пъти под ред без да бъде оплождана нали ;)

Бързаш с "глупостите" и съответно грешиш. Масовите безразборни кръстоски у нас са една от причините за прибързани и неправилни изводи.

Говорим за типично воални хелери (hi-fin lyre tail swordtail). Въпреки богатия ти опит от цели три поколения хелери прочети по въпроса гоноподий при живораждащите (семейство Poeciliidae) - формиране, структура, функция, и промяната му във воалните форми.

Примерно, този мъжки е неефективен :

Променения гоноподий и придържащите го коремни плавници(необходими за момента на копулация) във F1 не винаги са отчайващо дълги при всички риби и тогава се получават мъжки които ако са сами с женските биха могли да дадат потомство.

Разликата от горния мъжки вече е видима, въпреки че и той е под въпрос:

-----------------------

При инбридинг на чисти линии напълно воални хелери обикновено още на първото поколение "естетиката" на тази форма започва да крещи.
« Последна редакция: 22.07.2009г 01:01ч от Мишо »