• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Sera Baktopur - става ли за дезинфектант

Започната от breeze, 08.02.2010 10:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

breeze

Здравейте,
Правя първи опити да размножавам бети, и засега има успех - има гнездо с хайвер в него. Извадих женската, всичко точно. В този момент в доста източници казват да се добави лек дезинфектант за да не хване гъбички хайверът. Под ръка имам само Сера Бактопур - въпросът ми е става ли за целта? Прочетох, че в състава има метиленово синьо.

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

tsokala

Няма смисъл да слагаш дезинфектант  8-)

Малките и така ще се излюпят без проблем. Успех.... :popcorn:

reaskol

Аз не слагам никви препарати и всичко се люпи на мах *STOP*

tsokala


breeze

Излюпиха се  *YAHOO* мерси на всички за съветите :)
Бях позабравил каква радост е,  дори след толкова години в хобито - особено за вид, който не съм развъждал досега.
Ами това е, за съвети няма да ви тормозя, има 100 места, откъдето да чета, но ако някой се сеща нещо специфично на този етап, да казва :) Просто исках да споделя радостта си :)

tsokala

Браво колега  *YAHOO* е сега следва да ги захраниш на третия ден, като проплуват.
Давай с жълтък, аз слагам цял жълтък и около 100 мл вода и го разбивам с пасатора ама хубаво, след което го оставям да се утаи на дъното и изливам част от водата. От сместа слагам по няколко капки при малките и така пет дни.
После......не казвам  :-[
После слагаш артемия и те  :popcorn:
Успех и дано съм ти бил полезен

breeze

Чудесно, и аз съм приготвил един жълтък, но мислех да отчупвам по малко от него (държа го в хладилника), и да го размивам в чашка вода всеки път (след което с капкомера, като теб). Твоето решение май е по-просто  :-)
Въпросът е, колко пъти на ден им капваш?

tsokala

Ами поне три, четири пъти дневно, но по малко, за да не се размъти водата. Ако имаш охливчета, можеш да им пуснеш няколко, за да обират неизядената храна. Направи го, обаче едва след като проплуват малките - за всеки случай, да не би да бъдат изядени от охлювите. :popcorn:
Ако има още нещо - питай, с радост бих помогнал  *dontknow*

reaskol

Аз мойте направо с артемия ги почнах и сичко си е ок не съм забелязал нито 1 жертва а вече мина 7-мица горе доло и я хапват бес проблем да ги пази господ  :-D  :-)