• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 09:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съжителство на рибки!

Започната от val_mcrae, 24.02.2007 23:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

val_mcrae

Бихте ли ми казали дали ще е възможно и дали ще бъде редно да гледам Скаларии, Барбуси, и сега новото което много ми хареса днес са Тетрадони. Дали ще е възможно да се оглеждат на едно място? Наистина тези Тетрадони много ми харесаха!

Bass_Maker

Най-вероятно няма да стане работата, защото Тетрадоните са леко соленоводни рибки - Brackish, както ги водят по сайтовете на Английски... Та смятам, че няма да стане работата.
You cannot kill what you did not create...

BPEMETO

01.03.2007 22:13 #2 Last Edit: 01.03.2007 22:27 by BPEMETO
Понеже става въпрос за съжителство на рибки в темата и няма смисъл да пиша отделна ... искам да попитам дали може да се гледат заедно 2 малки златни рибки и 2ка хелери в един аквариум ?  :-)
155л  Африкански цихлиди +
->Аквариуми<-
->Жаби<-

botan

Цитат на: val_mcrae - 24.02.2007 23:40
Бихте ли ми казали дали ще е възможно и дали ще бъде редно да гледам Скаларии, Барбуси, и сега новото което много ми хареса днес са Тетрадони. Дали ще е възможно да се оглеждат на едно място? Наистина тези Тетрадони много ми харесаха!
Попринцип тетрадоните могат и в сладка вода,но те имат доста здраво чейне и растенията и другите рибки които не са тетрадони ще заминат! *dead
: 01.03.2007г 23:11ч
Цитат на: BPEMETO - 01.03.2007 22:13
Понеже става въпрос за съжителство на рибки в темата и няма смисъл да пиша отделна ... искам да попитам дали може да се гледат заедно 2 малки златни рибки и 2ка хелери в един аквариум ?  :-)
Мда може,но златните обичат мн слабо кисела а хелерите леко основна!

hank87

ако погледнаш какво пише в енциклопедията за барбусите, ще видиш че е е изрично акзано да енс е гледат със скаларии,щото им отхапват перките  *use_search*

iek

Цитат на: val_mcrae - 24.02.2007 23:40
Наистина тези Тетрадони много ми харесаха!
Един откъс от филм на National Geographic http://news.nationalgeographic.com/news/2006/01/0127_060127_puffer_video.html
Пусни в гугъл едно търсене за Puffer Fish или PufferFish или Tetraodon.

rookie_gyn

Златни хелери могат, но не е желателно. Може най-малкото хелерите да ги нахапят. А бе златните си е най-добре да се гледат със златни за да се избегнат каквито и да проблеми.

BPEMETO

Цитат на: rookie_gyn - 02.03.2007 14:10
Златни хелери могат, но не е желателно. Може най-малкото хелерите да ги нахапят. А бе златните си е най-добре да се гледат със златни за да се избегнат каквито и да проблеми.

Ами ще ги настаня сами, измислих друго за хелерите. :)  Смятам да им сложа 1-2 сомчета на златните с тях проблем няма да има , нали ?
155л  Африкански цихлиди +
->Аквариуми<-
->Жаби<-

Desmoria

Проблем със сомовете няма да има. Аз съм гледала бая златни със гупи и пак не е имало проблем.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

rookie_gyn

Абе зависи от размера на златните. Ти ги сложи при някои големи и на гупите ще им останат само опашките във въздуха. Със сомчета стават стига да не ги налапат, че може да се налага операция на устата да правиш.