• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

С живородките могат ли да се гледат Бети ?

Започната от sa6eks, 08.02.2010 14:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

митко

Гледал съм една бета с гупи и ми гонеше само женските.Цепеше им опашките,а относно тетразона със скаларий,гледал съм ги заедно,две черни и една бяла с 6 бр.барбуси.Не съм имал проблеми но може би защото израстнаха заедно. :-)
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Здравков

Няма логика! рових се много и не прочетах нещо по-различно от това че само мъжките бети се бият по междуси макар че някой хора могат да опровергаят и това. Но пък може да зависи и от нрава на рибите. Когато брат ми ми донесе едра воална бета с кръвно червен цвят с огромни плавници, на която много се радвах. Но тогава бях неподготвен и незнаех това което знам сега. Пуснах я в общия аквариум, и тогава стана лошо. Всички го нападаха молинезий, хелери, но скаларийте бяха най-жестоки, оттам нататак няма нужда да ви обяснявам.  :-(

heler4eto

Еми и аз си купих една мъжка бета. Пуснах го в аква 30 литра което имаше няколко хелера 6 гупи 12 неона 3 молинезии 1 анциструс. *THUMBS UP* Така първите 2 седмици бяха добре  *THUMBS UP* А на третата седмица бетата почна да се прекрива зад нагревателя обаче то не беше пуснат..Минаха месец.Я гледам да храня рибите.Кво виждам ??!!?!?! Едно тяло на риба която няма опашка а плува на повърхноста.  *offtopic глезката не беше хич хубава  *offtopic така и всеки ден по 1-2 риби бяха с наядени опашки и убити.А от неонките нямаше следа.  *dontknow* Само анциструса не можа да убии..Сега тая бета съм го пуснал самичък в 7 литров аквариум. *CRAZY*  *DRINK* Така че моя съвет е неподходящо да се гледа бети с живородки  *dontknow* Но и ти не гледаи че в разни саитове пише че бетата може да се преубщи с други спокоини рибки  rulez rulez

Здравков

Цитат на: heler4eto - 08.02.2010 22:22
Еми и аз си купих една мъжка бета. Пуснах го в аква 30 литра което имаше няколко хелера 6 гупи 12 неона 3 молинезии 1 анциструс. *THUMBS UP* Така първите 2 седмици бяха добре  *THUMBS UP* А на третата седмица бетата почна да се прекрива зад нагревателя обаче то не беше пуснат..Минаха месец.Я гледам да храня рибите.Кво виждам ??!!?!?! Едно тяло на риба която няма опашка а плува на повърхноста.  *offtopic глезката не беше хич хубава  *offtopic така и всеки ден по 1-2 риби бяха с наядени опашки и убити.А от неонките нямаше следа.  *dontknow* Само анциструса не можа да убии..Сега тая бета съм го пуснал самичък в 7 литров аквариум. *CRAZY*  *DRINK* Така че моя съвет е неподходящо да се гледа бети с живородки  *dontknow* Но и ти не гледаи че в разни саитове пише че бетата може да се преубщи с други спокоини рибки  rulez rulez
Аквариумат е бил пренаселен, а тогава кой когото.

heler4eto

Цитат на: Иван Петров - 08.02.2010 22:25
Аквариумат е бил пренаселен, а тогава кой когото.
Аз само казвам какво се случи... Недеи са нерви  *CRAZY* *YAHOO* :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Асен Евгениев

Хелерчето може да спре да пише и да обяснява само с емотикони. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

reaskol

Моя не е пренаселен обаче сам почти 100% сигурен че ако им пусна на бетите 1 мъжко гупинце ше го сръфат !

Здравков

Цитат на: heler4eto - 08.02.2010 22:34
Аз само казвам какво се случи... Недеи са нерви  *CRAZY* *YAHOO* :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Не ве пич! ко да се нервя. Изразявам мнение.Просто не изолзвам 50 емотикона за да изразя.  :-)

Babolat

В магазина когато попитах за бетите казаха че си съжителстват пре-спокойно с останалите рибоци. Биели се само мъжките помежду си, а понякога и мъжкия нападал женската. 1 мнение по въпроса няма да получиш. Съгласен съм с колегата и мнението ми е, макар да съм от скоро в хобито, да пробваш. Ако има проблеми винаги може да отделиш бетата. Аз поне я възприемам повече като окраса отколкото като рибка. Ти си знаеш.  :-)