• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 06:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибите стоят на повърхността на водата

Започната от Nemam_Nick, 11.12.2007 12:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nemam_Nick

От скоро съм с аквариум и забелязах това явление...Хелерите гупите и молинезиите стоят на повърхността и не се движат...на какво може да се дължи това.Не ми се вярва да е от липсата на кислород,защото помпата вкарва доста.Също така стените на аквариума започнаха да зеленясват?и това само за 2 седмици.Четох из форума че се случвало от подаването на Co2 но аз не им подавам...?!?

ceco

Колега никой не би могъл да ти отговори на така зададения въпрос.От него се разбира само, че имаш помпа и не подаваш со2.

Nemam_Nick

Друго какво да кажа...Мисля че това стана след като сложих растенията и 3-те принцеси, но не съм сигорен.Рибите са общо 25 в 90литров аквариум.Храня ги с червейчета, чернодробна и витамини.Не съм им включил нагревател(водата е 20-21-22 градуса)

миа

нещо да не са се натровили?

нередности-чернодробната е доста мазна храна и не е полезна-да не говорим че много цапа!ползва се за храна на рибките в рибарници не за храна на аквариумни рибки!

да не са се натровили от остарели червеи?

уф аз пък само бълнувам това натравяне!



ааааааа някакви паразити по тялото имат ли,търкат ли се в камъчетата?

темата не е ли за болести?

Nemam_Nick

Ами червеите станаха на доста време вече и са тъмно кафеви...Да прихлузват се по камъните но никакви петна невиждам по рибите.С Sera Vipan ли да ги храня

ata_nas


p4elara

Цитат на: Nemam_Nick - 11.12.2007 14:24
Ами червеите станаха на доста време вече и са тъмно кафеви...Да прихлузват се по камъните но никакви петна невиждам по рибите.С Sera Vipan ли да ги храня
Червеите са годни КОГАТО:са червени и няма никакви остатъци от реката от която са брани. Препоръчително е ако храниш с червей да се грижиш както за рибите така и за тях те се слагат в съд с вода разбъркваш ги чакаш 5 минути някаде  да се съберат отново и тогава пак ги слагаш в съдинката която си ги държиш. 

Това знам за тубифекса но нека по опитните да кажът.

}|{opukc

Я си замери NH4/NH3 да видиш какво ще покаже. Според мене имаш азотни проблеми.

ceco

Аз съм съгласен с Жорикс. Ти обаче имаш и други проблеми.Рибите са ти много, пък и не храниш правилно, като количество и вид храна.
Попрочети наистина основните теми.Във форума има страшно много информация.

iek

Като за начало смени 50% от водата по възможност с престояла.

ico

 :-|20-21-22 градуса са прекалено ниска температура
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Nemam_Nick

Благодаря много на всички!Започвам работа по въпроса

Пламката

И от мен нещо както iek тряя с престояла вода доколкото знам хлора от водата е вреден или прсто ползвай хлор стоп и др което е до ся не съм чувал живородки с чернодробна  :-| храни ги със суха храна гледам живородки вече почти година храня ги с обикновена суха храна за 20 ст. и сам мн доволен :) а моята вода е 29 брадуса нз дали е мн ама май им е дуре на рибките :):) Успех  *DRINK*
Има ли желание има и начин :)

ata_nas

Какво каза или по-точно напиши го на чист Български език!

mp450

А помислили за азотния цикъл.