• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на молинезии и хелери?

Започната от guppy, 05.01.2009 00:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

guppy

на каква възраст хелерите и молинезиите стават полово зряли? има ли някакви специални изисквания за размножаването им?

p4elara

Цитат на: guppy - 05.01.2009 00:24
на каква възраст хелерите и молинезиите стават полово зряли? има ли някакви специални изисквания за размножаването им?
   http://aquariumbg.com/index.php?inspage=item.txt&vid=1 

onyxman

Никъде не видях затова питам тук.Днес хеларката ми роди но изглежда всички са станали на закуска освен ена единствена рибка.Въпросът ми е след олко време женската ще роди пак.Зная че при гупите е 1 месец, но при хелерите как е?

Лора

Пак толкова. :-)
Даже при гупите е 28 дни, но всичко зависи от начина по който се отглеждат.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

SkyNer

ако ги храниш с чернодробна храна ситна може и след 2 месеца да неса полово зрели кажи с какво храниш и се съмнявам да роди и да остане само 1 рибка просто я остави понякога раждат бавно остави я може още да роди
Прохождащия

onyxman

Тя ражда за втори път, но не засякох времето.Веднъж я бях отделил че ми се струваше че е надула корема ама не роди само беше преяла  :-D . Сега тази рибка я видях случайно понеже пресаждах наново роголистника и го бях извадил всичкия в една кофа и ми се шмугна мъника в едно укритие.Иначе си ги храня със Sera Vipan - люспи и Sera Granulate Menu - 4 вида гранулирана храна.Напоследък доста съм им намалил дажбата откакто видях как беше преяла тази.Пък забелязвам че така ядат водорасли като бесни. *bg*

stividji

а колко см трябва да е молинезията (приблизително) за да е полово зряла? и как да разбера дали е преяла или е бременна?

onyxman

Половата зрялост не се мери в см., а аз разбрах че е преяла като я отделих и давах съвсем малко храна през това време и започна само да с**е и корема и спадна.