• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Как да пренеса рибките си?

Започната от iv4o2233, 06.08.2011 00:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iv4o2233

Имам две скаларии, два хелера, две плати и две гупи. Гледам вече два месеца рибки, мисълта ми е че те се развъдиха, а есента трябва да ги нося от Димово до Белоградчик. Градовете са на 20км разтояние един от друг. В какво да пренеса толкова много рибки до там, без да има жертви. Другият ми въпрос е, че в Белоградчик имам и котка какво да направя, за да не ги закача моят ''кръвожаден тигър :D '' ?  *HELP* *HELP* *HELP* Благодаря ви предварително за отговорите!

Bolta

Предполагам, че ще ги пренасяш със собствен превоз. Сложи ги в туба от мин.вода, а ако Скалариите са по-големи от гърлото на тубата, пробвай с някаква кофа с капак. А, може и да не си усложняваш толкова нещата и да ги сложиш в пликове, 20км. е нищо разстояние.
Ако имаш капак на аквариума, котката няма как да закача рибите, освен ако не е някоя нинджа да си маха сама капака!

iv4o2233


iv4o2233

Може ли още оговори?   :-) :-) :-)

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

xoxi

Достатъчно кофи от латех боя и др има на който им се затварят мн добре капаците ,рибире не са много и за 20 км няма да имаш никакви проблеми *DRINK*

ianiovski

Аз мойте  2-3 пъти съм ги карал на разтояние 300 км  Враца <---> Русе и обратното  без нито една жертва  , хем и температурите бяха високи .Така че спокс няма да имаш проблеми ;) ,  в кофа  или шише от минерална вода

iv4o2233

рибите са много над 60 (повечето гупи и хелери), а и има още да раждат, бебета може ли да се пренасят в кофа или ще им стане нещо?

ianiovski

Нищо няма да й стане спокс ;)  . Давай смело

iv4o2233

Благодаря ви за всичките отговори, много ми помогнахте! :)  *thanks