• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 05:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

раждане на хелерка

Започната от andreti10, 22.02.2012 17:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

joro_123456

Значи да си я остава в аквариума без да я слагам в родилка ма ме е страх да не би мъжкия хелер и женския да си похапнат а и имам едно малко сомче бяло но не му знам името :-) като се родят схе му мисля  ;-)

teodorcho

Или я премести по рано в родилката примерно утре или не я вади, но ако не е извадиш и нямаш гъста растителност, бебетата ще заминат...

diso

Преди седмица така изпуснах една. Не вярвам да има оцелели, въпреки гъстата растителност.
Тогава преместих втората женска в родилката и вече си имам 16 трицветни хелерчета  *YAHOO*
Забелязах, че след раждането и моята женска остави подобно огромно изпражнение.

joro_123456

Днес по-късно ще взема родилката и ще сложа хелерката. :-) Мерси много  *thanks
: 03.03.2012г 09:09ч
Имам още 1 въпрос забелязъх,че в "петното" има малки бели точки това хубажо ли е или не?Още не съм сложил хелерката в родилката, но мисля да преместа мъжкия хелер в общия аквариум и да оставя женския хелер в аквариума  с сомчето или и него да махна,че да може да си роди на спокойствие  :-D

beta61

За по-сигурно премести и сомчето.

joro_123456

Oк,мерси много! *thanks преместих хелера и сома в общия аквариум и сега хелерката е на спокоиствие сама  :-)

alex6198

А хелера после какво ще го правиш 2 месеца

joro_123456

Ми мисля да го преместя в общия аквариум или да махна малките и да ги сложа в някъкъв съд както направих с малките ми гупи,но 1-во да роди и после ше ги оправъм кое къде  :-[

joro_123456

Днес се прибрах в нас от уцилище и в аквариума гледам над десетина малки хелери  *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* Мерси за сичките съвети  *privet* 

teodorcho

Браво колега, сега започва трудната част с захранването.  :-)

alex6198

Можеш да ги захраниш с жълтък

kaliht7

Аз така храних с жълтък,ама се разваля бързо и мърси водата леко(за тва е филтара де)Аз храня с тия на сера за малки рибки и ми са добре рибоците :-) :-)

diso

И жълтък давам, но не забелязвам особено да ги интересува (за радост на "чистачите"), а и ситно стрита бебешка. Даже първия път нямах друга и ги захраних със ситно стрита sera vipagran :-)

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

nikolay0876

Цитат на: teodorcho - 05.03.2012 15:30
Браво колега, сега започва трудната част с захранването.  :-)
Е колко да е трудно захранването на хелери? Те се раждат на почти сантиметър и си ядът всичко. И един сантиметър гранула без да я "стриеш", ще си омекне във водата и ще си я кълват, важно е да не станат нечия храна, инак проблеми няма СЪС захранването.