• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

раждане на хелерка

Започната от andreti10, 22.02.2012 17:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

andreti10

22.02.2012 17:56 Last Edit: 22.02.2012 23:03 by andreti10
здравейте днес около обяд започна да ражда хелерката ми, но роди едва 4 броя и спря дали е възможно само това да са рибките ???
След около час отдели това което съм показал на снимката дали това е неоплоден хайвер или просто е имала физиологична нужда  ???

Асен Евгениев

Цитат на: andreti10 - 22.02.2012 17:56
неоплоден хайвер
Недоразвити малки. А снимка няма.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Desidy

Само 4броя  =-O не е обичайно, но може и да е възможно.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

grigor nakov

колега остави я до сутринта ще роди повече,трябва да е на тъмно и да не е под стрес,ако не роди повече или е млада рибата или са недоносени малките  ;-)

teodorcho

Ако си се опитвал да е местиш след като е започнала да ражда може да си я стресирал и затова да се е получило така.   :-)

andreti10

не съм  я местил от снощи е в родилката, това и е второ раждане преди 30 - 40 дни роди около 40 бебчета

diso

Още ми предстои първото хелерско раждане, но първата ми гупа роди първо 15 и чак след 48 часа - още 5-6.

andreti10

До сутринта нито едно ново бебе. Така, че я пускам на широко да не се мъчи поне. ;-)

diso

Като гледам снимката, струва ми се съвсем възможно.

beta61

На какъв размер е тази хелерка колега?

andreti10

Цитат на: beta61 - 23.02.2012 13:13
На какъв размер е тази хелерка колега?
5.5 - 6 см

joro_123456

Здравейте имам един въпрос относно женската ми хелерка,вчера забелязах,че хелерът ми е бременен и въпросът ми беше да го сложа ли в родилката или да го оставя в аквариума? *HELP*

Асен Евгениев

Цитат на: joro_123456 - 02.03.2012 23:23
вчера забелязах,че хелерът ми е бременен и въпросът ми беше да го сложа ли в родилката или да го оставя в аквариума? *HELP*
Зависи колко е напреднала бременността.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

joro_123456

Ми петното му вече е черно и голъмо,но съм чел ,че преди да родат могат да се видат очите на малките рибки в петното да ъ слагам ли ж родилката или не?Аз сум имал гупи и те 2 пъти са ми раждали по 15-20 рибки,но хелери никога и за това ми е интересно да ги размножа  :-)

teodorcho

Щом петното е голямо и черно, очаквай да роди в близките дни и в никакъв случай след като е започнала да ражда не я мести, защото ще я стресираш и един вид ще абортира.  :-)