• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 23:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ражда или умира

Започната от martiqkov, 08.08.2010 17:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

martiqkov

Здравейте, имам едно женско розово данио и неотдавна корем й е надут и си помислих че е бременна затова отидох да си купя родилка. Човекът в магазина ми каза че нямало смисъл да си копувам, защото нямало да мога да ги развъдя, защото съм начинаещ. Неска я видях на дъното и си помислих че хвърля хайвер, но после забелязах, че гръдните й перки са разперени, а не са прибрани както попринцин на даниотата. Почуках на стъклото да видя да ли е жива и тя се опита да изплува, но тя не използва гръдните си перки, а само опашката си. Според мен са й счупени гръдните перки. Според вас какво й е. Ако наистина са й счупени гръдните перки ще се оправят ли?  Дали ще оцелее?

devil111

дай повече инфо за аквариума или попълни една от бланките
Всеки луд с номера си.....

martiqkov

Аквариума е около 20-30 литра. Имам 6 даниота и три много малки златни рибки. Имам и две изкуствени разстения

Bolta

Данио да стои на едно място... значи 100% е болна от нещо или както казваш има някакъв проблем с перките .
Но най добре пусни , ако можеш снимка , за да ти помогнат колегите .

Лора

Даниото няма как да роди, защо не е живородна рибка. Тази родилка няма да ти свърши работа.  :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

martiqkov

Не стои на едно място. Постоянно се опитва да плува а и седи на дъното настрани, върху едната си гръдна перка.
: 08.08.2010г 18:06ч
Под раждане имах предвид хвърляне на хайвер.
: 08.08.2010г 18:06ч
Явно наистина е била болна, защото туко що я хвърлих в тоалетната.

Caxapa

Колегата- bolta ти е казал точно. Данио не стои на едно място. Това е бързо подвижна рибка и постояно е в движение. Щом лежи на дъното е болна. Няма да е със счупени перки а е другаде причината.   
Кака ти Лора също ти е казала една истина. Рибката е хайверна и не се нуждае от родилка. А колкото до това, че се развъждали трудно не слушай продавача. Вярно си начинаещ но като почетеш малко повечко  и ще си изясниш много въпроси по рибките които отглеждаш.  Но за да ти се даде по-правилна диагноза за проблемната рибка е необходимо да приложиш и снимка.

martiqkov

Разбрах, че е болна, но вече е късно вече е мъртва.

Асен Евгениев

Малък аквариум, лоша или никаква филтрация, съответно кофти вода /с незнайна смяна на същата/,
защо ли имам чувството, че утре ще питаш за друго данио.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Alexfield

@akapulko : Виждам, че това е дежурен отговор към всички "новобранци" тук.
При даниотата се получава подуване не от болест, а баш от хайвер. Ако не се създадат подходящи условия да се снесе и оплоди този хайвер, много често женската умира точно по описания от автора начин. И при мен се е случвало.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Асен Евгениев

Преди време страшно много се притеснявах, когато имах напращяло данио. Никога не съм им създавал
условия за размножаване, но не са ми и умирали. И в момента имам едно данио, което си е издуто от
не знам колко време вече, но няма никакви признаци, че ще сдава багажа. Явно могат да издържат доста
дълго време в очакване на благоприятни условия. Надеждата крепи човека /рибата/. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dok70

Даниото много трудно се запича от хайвер за разлика от други видове.
Има няколко по-чести причини за края му, не че не може да се запече.
Виж червената гмо форма е друга бира, много слаб имунитет и се запича по-често.
Развъждам данио от доста години и умряла от запичане не съм видял.
Надута до пръсване женска, нехвърляла към 3 месеца си мята "като пич". *JOKINGLY*
Що ли си мисля за настръхнали люспи... (wasntme)
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш