• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

малки гупи проблем

Започната от miron4o23, 07.04.2010 17:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miron4o23

здр. имам около 30 м. гупи на 1 месец но половината от тях плуват със свити перки.изглеждат остри перките.мисля че не е добре работата.вдигнах температурата на 28гр. и сложих малко сол.намират са в 20 л. аква.няма напредък вече 3 ти  ден,а днес ми ражда още една гупа при тях.какво да направя за да отцелеят.    мерси......

Caxapa

Според мен нещо с водата не ти е наред.  Дай снимка на този 20 литров аквариум и дай малко повече инфо за него.

Асен Евгениев

Сменяй половината вода през ден /с престояла и топла/. Имах стотина гупи и хелери /бебета/ в
подобен аквариум и така оцеляха, докато направя големия.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

miron4o23

ми сигурно сам ги прецакал , щото от както се родиха до сега водата им не превишаваше 21-22гр.сега има днешни рибета пак ще видим кво ще стане.има ли ефект от малахитово зелено лекарство.че маи ми се струва че само оцветява водата

Alexfield

Малахитовото зелено е много силно лекарство. В твоя случай не само оцветява водата, а и трови рибетата. Не ги лекува, защото не са болни.
Общо взето все едно да даваш много силен антибиотик на здрав човек.

Съвет сменяй по 10 л вода през ден. Гледай да не играе температурата като сменяш.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

miron4o23

проблема маи е в един маркуч които бях сложил на вътрешната помпа.отделяха се едни люспи и можеби са отровили малките.много тъпо.дано се оправят,че вече има около 30 нови а 6-7от старите умряха.мерси за саветите.

miron4o23

нещата се нормализират .незнам как да махна темата .мерси за вси4ко