• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 17:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Отосинклус афинис?

Започната от todordenov, 02.11.2007 13:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

todordenov

02.11.2007 13:03 Last Edit: 02.11.2007 23:31 by Stas
Здравейте отново. След като се обедих, че Боцията не е за моя аквариум искам да ви питам Отосинклус афинис по добър избор ли е? Прочетох какво пишеше за нея в сайта, но искам да попитам за личното ви мнение що за риба е. В компанията на розово данио (предполагам, че се казва леопардово), хелери, гупи и 2 анциструса. Предварително благодаря за вниманието!


ModEdit Stas: Не можа ли да разбереш, че си има отделен раздел "Рибки"? Местя пак, но моля те мисли като пускаш нови теми - избери подходящия раздел!

}|{opukc

02.11.2007 14:06 #1 Last Edit: 02.11.2007 14:45 by }|{opukc
Цитат на: todordenov - 02.11.2007 13:03
Здравейте отново. След като се обедих, че Боцията не е за моя аквариум искам да ви питам Отосинклус афинис по добър избор ли е? Прочетох какво пишеше за нея в сайта, но искам да попитам за личното ви мнение що за риба е. В компанията на розово данио (предполагам, че се казва леопардово), хелери, гупи и 2 анциструса. Предварително благодаря за вниманието!
Много тайнствена е скришна рибка е. Аз имам 3бр, които виждам единствено когато кастря растения. Комбинира се с рибите които гледаш. Боцията обира предимно неща от дъното, а Отосинклуса папа водорасли и остатъци от храна полепнала по листата на растенията.

kraltchev

Отоцинклусите си падат малко странни. Доколкото разбирам от четене не ядат всички водорасли наред. От личен опит мога да кажа че обожават диатомни водорасли.  Това са кафеникави на цвят водорасли които обикновено се появяват в наскоро стартиран аквариум.  Приличат на туфи кафеникав памук и лесно се изсмукват с маркуче.

Отонцинклусите много ги ядат тия алги, но след като те изчезнат, а това става естествено след седмица-две, рибките почват леко да гладуват.  Четох че в червата им растат бактерии които винаги трябва да имат храна.  И ако отоцинклуса гладува прекалено дълго тия бактерии умират и като резултат и рибката умира дори и да намери пак храна защото не може да я асимилира.

Не знам колко е точна тая информация която съм чел, но от опит знам че отоцинклусите могат да измрат до последното рибе без особена видима причина.  Така че не се учудвай ако ги купиш, а вземат че измрат.

Не съм опитвал никога лично, но знам че обичат да ядат краставици и тиквички. Виждал съм ги как накацват парчетата като мухи. Опитай да ги подхранваш допълнителна така ако искаш.

--Николай