• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 22:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нямам бременна гупа от 3 месеца !!!

Започната от Борислав97, 15.07.2013 00:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FHM

Цитат на: Георги - 15.07.2013 20:29
fhm, kendov, човекът говори, че гупите не забременяват! Какви новородени, какви мрежи и засмуквания?

Борислав, може би е свързано с израждането на кръвната линия или както там се казва - когато няма чиста кръв от много време или при селектиране на линиите някои мъжки са безплодни.
Писах за скаларията защото колегата казва, че хелерката му надува корема и после няма малки.А относно гупите не съм сигурен дал исе отнася и за гупите но съм чел че в последната година от живота си повечето живородки спират да се възпроизвеждат, но колегата не е казал на каква възраст за рибките. Друга причина за стреилитет е рязка и честа промяна в температурата или силен стрес.

oncho99

Цитат на: FHM - 16.07.2013 14:59
Писах за скаларията защото колегата казва, че хелерката му надува корема и после няма малки.А относно гупите не съм сигурен дал исе отнася и за гупите но съм чел че в последната година от живота си повечето живородки спират да се възпроизвеждат, но колегата не е казал на каква възраст за рибките. Друга причина за стреилитет е рязка и честа промяна в температурата или силен стрес.

Точно това и аз четох,съвсем наскоро е доказано,че по възрастните женски гупи в определен момент от живота си почват да раждат все по-малко и в един момент спират изобщо да раждат -тоест един вид менопаза при гупите и което не означавало непременно,че тези женски са към края на дните си.
8-)

Борислав97

Цитат на: oncho99 - 16.07.2013 16:49
Точно това и аз четох,съвсем наскоро е доказано,че по възрастните женски гупи в определен момент от живота си почват да раждат все по-малко и в един момент спират изобщо да раждат -тоест един вид менопаза при гупите и което не означавало непременно,че тези женски са към края на дните си.
8-)

Ами закакво са ми тогава  направо в тоалетната!  *ROFL*

dok70

Много се съмнявам да ги гледате по 3-4 години тия женски! Чак тогава идва "онзи" период. 8-)
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

vesko29

Не мисля , че тук става въпрос за стари женски защото ражданията няма изведнъж да спрат и то при всички риби.По въпроса за близкородственото кръстосване също не е защото проблеми ще имат техните малки а не те самите. Проблема идва изцяло от храненето.
В такива случаи е най добре да се оставят да погладуват няколко дни и да се почисти аквариума ( честа подмяна на водата 50% та и повече, сифониране на дъното и т.н.). Гладуването дава резултат но още в началото и сега е някакъв вариант но вече е доста късно за него. Виж какво е съдържала въпросната храна за да може да даваш няколко дни друга , която по състав няма нищо общо с тази.
След като рибките се възстановят ще започнат и да раждат.

Desmoria

Цитат на: Борислав97 - 15.07.2013 11:58
Здравей преобладаващи са гупите! имам 2 молинезий 3 хелера 1 неонка скаларията е 1 ( която много много не е за моят аквариум но е подарак) Преобладавщи са гупите около 20. Сменям 20% от водата през ден!

Само на мен ли ми прави впечатление пренаселването на аквариума? Тая скалария хич не и е мястото там, първо защото има навика да опосква опашките на гупите и второ, защото условията за нея са малко по-различни.

И да, една снимка на аквариума би внесла доста светлина в дискутирания проблем.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Георги

Не само на теб, споко, но предпочитам да отговарям (ако нещо мога да го насоча) на конкретния въпрос.
Иначе снимка на някоя от проблемните риби трябваше да има още в първия пост, но може пък и да няма с какво да снима.

Борислав97

Цитат на: Desmoria - 18.07.2013 10:52
Само на мен ли ми прави впечатление пренаселването на аквариума? Тая скалария хич не и е мястото там, първо защото има навика да опосква опашките на гупите и второ, защото условията за нея са малко по-различни.

И да, една снимка на аквариума би внесла доста светлина в дискутирания проблем.

И според теб не съм прицинил колко и какви риби да сложа ли ?

Desmoria

http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=8

Всяко нещо води до другото. Ако рибките ти не се чувстват добре, малко вероятно е да се размножават, а дори и това да се случи поколението ще е малко, а майката най-вероятно ще умре след раждането.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Борислав97

Цитат на: Desmoria - 19.07.2013 09:41
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=8

Всяко нещо води до другото. Ако рибките ти не се чувстват добре, малко вероятно е да се размножават, а дори и това да се случи поколението ще е малко, а майката най-вероятно ще умре след раждането.

Същите рибки си ги имам от 1 година и нещо аз от  3 месеца  нямам бременна !!! изведнъж не им стана пряитно във аквариума ли имам 10 гупи 1 скалария 1 неонка 3 хелера 2 молинезий 65 литра и са много така ли ?

hunter

Колега колко пъти трябва да се каже за да не задаваш един и същ въпрос? И ми се струва, че пишеш не свързано  *CRAZY* Виж сега аквата е рибена чорба от всичко по малко и накрая нищо. Каквото ти се пише тук е с цел да се помогне и даде полезен съвет. Над който да се замислиш а не да пишеш постоянно така ли. Има и друго не знам колко пъти са се чифтосвали гупите ти и какво е станало през тази година през която казваш, че е имало плодородие. Ама има и едно кръвосмешателство изисква се да се вземат други риби за изчистване на кръвта. Не съм на 100% сигурен но и това е възможно.

Борислав97

Цитат на: hunter - 19.07.2013 19:21
Колега колко пъти трябва да се каже за да не задаваш един и същ въпрос? И ми се струва, че пишеш не свързано  *CRAZY* Виж сега аквата е рибена чорба от всичко по малко и накрая нищо. Каквото ти се пише тук е с цел да се помогне и даде полезен съвет. Над който да се замислиш а не да пишеш постоянно така ли. Има и друго не знам колко пъти са се чифтосвали гупите ти и какво е станало през тази година през която казваш, че е имало плодородие. Ама има и едно кръвосмешателство изисква се да се вземат други риби за изчистване на кръвта. Не съм на 100% сигурен но и това е възможно.

Това ми го казаха вече! Благодаря все пак ще взема 2-3 нови женски