• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 07:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с женска бета

Започната от semi_m, 03.04.2011 18:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

semi_m

Здравейте!
От 3 месеца гледам мъжка бета в колба, справям се добре, обаче преди една седмица взех и женска. В началото мъжката много я гонеше,но после се успокои. Сега пък женската почна да яде перките му и ги разделих за 2 дена, днес отново пуснах женската при мъжката, но пак му хапе перките. Мъжката цялата е оръфана. И интересното е че мъжката не прави нищо, стои си на дъното, сякаш е в депресия, крие се в едно рапанче и излиза само за да си поеме въздух и да яде.
Моля Ви, кажете каво да направя. Благодаря от сега :)

Desmoria

На първо време се убеди, че имаш мъжка и женска. Ако е така, тогава може да има няколко причини, от кофти женска до твърде млад мъжки.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

semi_m

Със сигурност е женска, поне за такава я взех от магазина.

zambo

Цитат на: semi_m - 04.04.2011 11:44
Със сигурност е женска, поне за такава я взех от магазина.
Това не е гаранция . Може да имаш 2 мъжки .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

reaskol

Постни една снимка да я видим тая женска.

semi_m

това е женската.
: 04.04.2011г 12:12ч

А това е мъжката.

morriddin

Самата дума "акваристика" предполага, че водните обитатели се отглеждат в аквариуми, а не в колби....
Осигури пространство на рибките - макар че бетите са доста мудни риби, те също обичат да плуват.
За две бети 20 литров аквариум е достатъчен, но задължително трябва да е "залесен".
Постарай се малко и ще имаш щастливи рибки, на които да се радваш дълго време. Има много писано относно тези рибки във форума: почети малко и ако има нещо неясно - питай пак, всеки ще отдели малко време за съвет, или идея!
Успех!

semi_m

Причината женската да яде перките на мъжката е че няма достатъчно пространство и за двете, това ли да разбирам. А пък иначе в момента нямам възможност да ги гледам в по голям аквариум.  *dontknow*

Desmoria

Бетите по природа са агресивни рибки. За да гледаш дори мъжка и женска са ти нужни много укрития. Независимо, дали ще хвърлят хайвер или не агресията си я има и ако няма къде да се крият рибките изхода е летален.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Nikiengi

Не зная дали е дефект от снимката, но ми се струва, че мъжката бета е болна. По цялото й тяло има бели точки! Ако е така трябва да се лекува!

semi_m

Аз не видях да има бели точки, обаче от вчера като си поеме въздух и прави някви странни движения, сякаш му е трудно да издиша.

: 04.04.2011г 15:03ч
Сега погледнах и наистина има бели точици, много ли е сериозно, какво трябва да направя :(  *dontknow*

Nikiengi

Болестта се нарича Ихтиофтириус! Ами добро лекарство за случая е FMC или Трипафлавин! Не съм сигурен кое друго я лекува. Има такава тема във форума, за лечение с Нистатин! Мисла че е ето това: http://aquariumbg.com/forum/bolesti/lechenie-na-ihtioftirius-s-nistatin-500mg/. Но има и такава тема, за други начини за лечение, разтърси се в сайта и ще намериш. И така сам ще стигнеш до твое си решение, което е най-добрия вариант!
:duvar: :duvar: :duvar:

semi_m


Desmoria

Абе и на мен ми направи впечатление, ама викам сигурно е от снимката. Нистатина върши чудесна работа, давай с него.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

semi_m

Ще опитам и ще ви кажа дали има ефект.
: 04.04.2011г 16:04ч
В зоомагазина нямаше от тези лекарства, които ми препоръчахте вие. Дадоха ми Ichtyomedik и ми казаха, че най-вероятно женската хапе мъжката защото е болен.