• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 06:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с бета!!

Започната от go6kod, 31.08.2010 08:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

go6kod

Преди 1 седмица в аквариума имах 2 скаларий и 1 бета скаларийте бяха отхапали много малко от опашката и затова се отървах от тях и днес гледам по на доло пак има нещо като разкъсано. ето и снимки:

Bolta

Колко ти е голям аквариума? Скалариите , колко бяха големи ? Сигурен ли си , че те са и отхапали опашката - видя ли ги да го правят ?
От снимките не се вижда почти нищо . При мен се е случвало с гупи - да им се къса опашката , а не че нягой ги хапе . Може да се дължи на рязка промяна на температурата на водата .... например , когато сменяш вода . Също така и промяна в параметрите и . Иначе бети не съм гледал и незнам , дали на тях им влияят опоменатите възможни причини .

NO CARRIER

 *offtopic тая фитония от колко време е там?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

gipsa

По двете снимки съдя ,че бетите са мъжки ,може би те 2-те се хапят . Поправете ме ако греша  *thanks

reaskol

Цитат на: gipsa - 31.08.2010 12:33
По двете снимки съдя ,че бетите са мъжки ,може би те 2-те се хапят . Поправете ме ако греша  *thanks
Това са една и съща бета  *JOKINGLY*

nikolaytoshev

Опашката на бетата се възстановява. Само гледай да не се накъсва повече.

go6kod

Какво е това кафяво петно около скъсаното:

: 04.09.2010г 09:09ч
ето след 1 седмица,а се грижа добре за нея всичко както трябва незнам защо става така (вода 25градуса)(храна по половин люспа на ден 1 път в седмицата без храна.(вътрешен филтър и нагревател)

reaskol

(храна по половин люспа на ден 1 път в седмицата без храна)

Ти под робство ли я даржиш ? по половин люспа на ден .. че мойте бебета гупита ядат повече бе  *dead

Betta_love

Аз също имах скалария и бета. Скаларията постоянно проявяваши агресия към бетата - гонеше я, побутваше я. Отначало си мислих, че е само игра, но напоследък бетата ми стоеше само в единия край на аквариума! После скаларията а избутваше от храната и люспите на бетата пебеляха. На следващия ден бетата почина! Сега остана само скаларията и не знам какво да я правя! Но мен най-много ме озадачи агресията, която проявяваше скаларията, тъй като една моя приятелка има скалария и бета, но нейните се разбират отлично! Въпросът ми е, от какво бе породена тази агресия на скаларията.

Bolta

Цитат на: reaskol - 04.09.2010 10:37
(храна по половин люспа на ден 1 път в седмицата без храна)

Ти под робство ли я даржиш ? по половин люспа на ден .. че мойте бебета гупита ядат повече бе  *dead
Колегата , може би има предвид  от тези по-големите люспи . Аз имам храна с люспи по 1-2см. , но половин люспа наистина ми се вижда малко  *dontknow*.

reaskol

Бетата е хищник, колкото бети сам гледал до сега никой от тях не е яла люспи или подобни растителни храни. Давай му жива храна или нещо местно и ще видиш колко бързо ще му порасне пак опашката, даже и по голяма ще стане   *fish

go6kod

по 2см са люспите значи по 1 люспа ли да и давам

reaskol

Цитат на: go6kod - 04.09.2010 14:04
по 2см са люспите значи по 1 люспа ли да и давам
Meсо и давай !

go6kod

име ми дай ? и жива храна за тубифекс ли иамш предвид  *dontknow*

reaskol

Цитат на: go6kod - 04.09.2010 16:05
име ми дай ? и жива храна за тубифекс ли иамш предвид  *dontknow*
Под име разбирай всичко местно. Иначе и тубифекс става и чернодробна храна става всичко  ;-)