• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 13:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на бети - УСПЕХ!

Започната от mitko464, 11.06.2011 13:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mitko464

След дълги усилия от страна на бетите, най-накрая имам хайвер *YAHOO*. Едно нещо ме притеснява: Панайот(мъжкаря) май си хапва от гнезденцето и не знам какво да го правя :( Ще изчакам ден-два да видя дали ще има оцелели... Просто нямаше как да не се похваля!
Благодаря на всички, които отзивчиво помагаха със съвети ;)
Ако имам бебета отново ще пиша :)

methy

Дай им малко време. ;) То не става веднага. :)

mitko464

Успех - ама друг път. Панайот е изял доста голяма част от хайвера  :karamse: Има останал малко и се чудя дали да не махна "бащата", не мога да видя дали има опашчки от топчетата. :duvar: :duvar: :duvar:

dok70

Той Панайот може и да маха неоплодения... ;-)
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

mitko464

Дано да си прав :)
Абе гледах го аз известно време, подрежда нещо там, не го знам какво прави. Той най-добре си знае :). Ще го оставя с хайвера, поне ще разбера дали ще е добър ридител :)

Nikiengi

Не закачай Панайот, той си знае работата! Само така ти изглежда, тъй като цвета на хайвера се променя с развитието му, а и Панайот почиства неоплодения. Ако му е за първи път е нормално, но имай в предвид че наистина може да го изяде ако е притеснен (ако много му досаждате като постоянно го гледате). Остави го на спокойствие до раздвижването на малките и след това го извади. Имай в предвид, че това е по-лесната част, а идва по-трудната - захранването. Дано да имаш яйца от артемия, че малките трудно прояждат суха храна а и не растат от нея. Успех! *BRAVO*

mitko464

Ни гнездо има вече, ни хайвер... :duvar: Дали за следващото хвърляне да не сменя мъжкия ?

Slavov

НЕ , дай му 2-ри шанс, и както ники казва, не го закачайте с погледи. Те и вашите ако не са ти давали 2-ри шанс, отдавна да си на улицата... Втория път Панчо ще си поправи грешките...

Nikiengi

Цитат на: Slavov - 22.06.2011 17:30
НЕ , дай му 2-ри шанс, и както ники казва, не го закачайте с погледи. Те и вашите ако не са ти давали 2-ри шанс, отдавна да си на улицата... Втория път Панчо ще си поправи грешките...

*THUMBS UP*Страхотно сравнение! *ROFL* *ROFL* *ROFL* Аз съм за 2-ри шанс, след да речем поне 2 седмици и хранене с предимно жива храна (тубефекс)!

tonino

Преди доста години не им давах дори първи шанс :-D.Като хвърлят хайвер и марш оттам.Ще ме извинява Панчо :-D

mitko464

Цитат на: Slavov - 22.06.2011 17:30
НЕ , дай му 2-ри шанс, и както ники казва, не го закачайте с погледи. Те и вашите ако не са ти давали 2-ри шанс, отдавна да си на улицата... Втория път Панчо ще си поправи грешките...
Ужасно си прав! :-D Следващият път ще гледам само докато приключи танца, след това ще го оставя зад перденцето и чак след ден-два ще го притесня :)
Ех, тези риби ... :)

AlfaBeta

Ако не е оплоден или злокачествен мъжкия го изяжда,знам от личен опит.