• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 11:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рибата май си заминава.

Започната от dgeto, 13.04.2011 19:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dgeto

13.04.2011 19:28 Last Edit: 20.04.2011 20:03 by dgeto
Имам аквариум 25/35/100 с вътрешен филтер, грунд по едър и една криптокорина. След като престоя една седмица си купих 2 оранди 5см с опашката. В магазина ми се стори че са здрави, а на другиа ден забелязах едната, че се застоява по дъното повечко от другата и че задната и перка е сцепена на 2 места. След като ги нахраних същото така забелязах, че изпражнениата и са като бял конец. Та мисалта ми е да изчакам ли още някакви смптоми за болест или ще ми препорачате някаква адекватна намеса.

Caxapa

Нещо на вътрешни паразити прилича заболяването но нека и други си кажат мнението.

a__andreew

Здравейте един приятел ми разказа за тяхното златно рибоче в офиса, че така се застоявало на дъното 2 дена.  Чудели се от какво е и стигнали до извода че се нагълтало с камъчета. Та огледай грунда те са си пословично лакоми и да не похапнала от грунда и от тежината да се е разшавала и така да и се сцепила опашката. Това е моето предположение за рибочето пишеш , че е едър грунда ама то си е каракудка все пак

dgeto

13.04.2011 22:10 #3 Last Edit: 20.04.2011 19:59 by dgeto
Вече 10 дни рибките са в акавариума и едната си върви добре доста е активна. Другата погорепосечената обаче вече няма споменатите симптони демек на външен вид си е наред но ме претеснява друго че 90% от времето го прекарва в горниа десен ъгъл на аквариума във водаат след смяна слагам jbl biotopol температурата е постоянна на 20 градуса храня веднъж дневно с tropikal super goldfish гранули. Незнам вече кво да правя с тая риба имам чуство че ще замине. Ако някой има съвет моля пишете.