• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ПРОБЛЕМ!!!! Златна рибка - телескоп ПРОБЛЕМ !!!!!

Започната от ГеогиМаринов, 28.06.2011 22:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ГеогиМаринов

Здравейте,имам аквариум  35 литра  с 1 анциструс и 1 телескоп,който е голям на ч години.Наскоро сложиь приставка на аератора ,която е със по-силна струя и е вътре и е силничка.Забелязах,че има петна,които са,може би сиви нз,но определено не е червено,зелено,жълто.Също така забелязах,че и се накъсва опашката на лентички.Също се задържа и по-често на дъното.Купих Аcriflavin,който е против гъбички и паразитни болести(като провеждам 3-дневно лечение).Сега купих EktolCristal препарат за сладководе аквариум срещу гъбични инфекии и едноклетъчни паразити(на кристали е).Човека в магазина ми каза да и давам по малко храна,но по-често и та да не се заседява на дъното,че иначе замина...Намалих мощността на аерротара утре завършвам лечението с първи препарат ще сменя 1/3 от водата и  са чудя да почвам ли с другия или да метна 1-2 щипки сол.И на следващия ден да почна.Посъветвайте ме,моля !!!

Mirobg

Не започвай лечението с второто лекарство ще стане по-зле!
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

ГеогиМаринов

Може ли да поясниш и да кажеш още нещо ?
: 29.06.2011г 14:02ч
Хора моля ви за повече отговори,понеже рибата си заминава...

Mirobg

Основна грешка на начинаещия акварист да започне нов курс на лечение без първия да е приключил.
: 29.06.2011г 16:04ч
Накъсаните плавници не са симтом на заболяване.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

ГеогиМаринов

А петната ? а и аз казах,че след като свърша с единия ще сменя 1/3 и ще почна с другия `` утре завършвам лечението с първи препарат ще сменя 1/3 от водата и  са чудя да почвам ли с другия ``

didoman

Предполагам че накъсаните плавници са причинени от силната струя на гъбичката. Петната може да са следи от леки удари. Можеш ли да я снимаш и да постнеш снимката?
Един от бедните студенти :)

ГеогиМаринов

Ами може да я снимам,но не ззнам дали ще е с добо качество
ще снимам и лекартствата ама дори да са удари и прочие тя и някак си не толкова жизнена изглежда и това ме води до мисълта,че и има нещо
: 29.06.2011г 18:06ч
Очаквам още съвети :Д :Д  :'(