• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 08:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Пренаселен ли е аквариумът ми?

Започната от phalenopsis, 15.07.2012 10:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

phalenopsis

Имам акварум 55/38/40 =около 83 литра. Доста залесен. Филтър 400л на час, Bouy. Вътре живеят:

11 бебета обикновени неонки по около 1 см
2 трихогастер косби по около 6 см (мъжка и женска)
2 колиза лалия-мъжката около 4 см, женската 3 см
2 атерини-меланотения прекокс, женски, по около 2.5-3см
1 сае-около 5 см

Това твърде много ли е? Мога ли да купя една мъжка атерина, да си имат двете красавици съпруг? :-)

Рибките живеят мирно, няма боеве, изглеждат ми добре. От време на време мъжкия трихогастер който е най-голямата риба в аквариума подгонва  женската или някоя друга риба, но то е за 1-2 секунди и никога не ги бие.

ivomark

Доса си далече от момента на пренаселване на аквата  *DRINK*

ico

Изобщо не е далеч даже, въпрос на време е. След два месеца при добри грижи няколко от рибите ще са по десетина+ сантиметра, което ще си е яко претоварване на системата и ще трябва сериозно опресняване на водата.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

phalenopsis



Козбитата ще пораснат, да. САЕ-то и то расте. Другите почти не, може с 1-2 см да порастнат. Колко често при това положение трябва да се сменя водата и по какво количество?

Много ужасно ли ще е да добавя млада двойка леери? Много исках леери и така стана, че с всякакви други се сдобих, само не и леери.


desmit

Колкото и да пораснат рибите ,аквариума няма  да ти е пренаселен ,но ако добавиш и леерите има вероятност мъжкия да тормози някои .

phalenopsis

Благодаря, това е известно успкоение:) Ако ще взимам леери, то ще ги взема още малки, надявам се това да ги направи по-толерантни към другите.

Имам и друг въпрос, наблюдавам колизата лалия, мъжката. Вчера я купих, още след няколко часа се осмели да излиза напред, като видя, че никой не я бие и гони. Но я гледам, че е такава една бавничка не прави кой знае какво. Женската е по-активна от нея и повече щъка напред-назад. Това темепрамента ли е на тези риби да са по-бавни или нещо не е читава тази рибка? Като прочетох тук за мистериозната болест по клизите ги гледах с едно фенерче, но не виждам рани по хрилете...а може и аз да не мога да празбера.

Heartwork

Изчакай няколко дни ако е стресирана ще се оправи  *privet*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

phalenopsis

Цитат на: Heartwork - 15.07.2012 19:15
Изчакай няколко дни ако е стресирана ще се оправи  *privet*

Ще я чакам,какво ще правя  :-) Искрено се надявам да не е болна и да се адаптира добре, защото е истински красавец.