• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 23:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помогнете нов съм

Започната от Хелера-91, 09.10.2007 20:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хелера-91

Барбуси и данио това вече ми харесва 6(Барбуса) на 6(данио рерио),и някои Коридорас. ;-)
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

besom

недеи бе човек - данио с половин плавник е грозна картина

ico

 *offtopic Barbus браво за комбинацията, ама това се случва много рядко и по-добре не препоръчвай комбинирането на скаларии и барбуси. Някой ще се подлъже и в повечето случаи горко им на рибките. Налагало се е (преди години), да спасявам астронотоси стотина пъти по-големи от дребните дразнители - тетразона, които просто ги направиха жалки и им разпарцалиха перките и опашките. Пък със скаларии е още по-жестока картината.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Хелера-91

 :'( :'( :'( Пак се чудя какво да правя Барбусите ги отказвам на пълно.Чакам предложения ;-).
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

spetsa

За този литраж добър избор според мен е тернеция и данио и някои друг сом.Среден,горен и долен слой са запълнени :)

Flober

Еееееее..... ТИ ще трябва да решиш какво искаш все пак да плува в ТВОЯ аквариум ,с посочените от теб видове това са предложенията !

Barbus

Цитат на: ico - 09.10.2007 22:46
*offtopic Barbus браво за комбинацията, ама това се случва много рядко и по-добре не препоръчвай комбинирането на скаларии и барбуси. Някой ще се подлъже и в повечето случаи горко им на рибките. Налагало се е (преди години), да спасявам астронотоси стотина пъти по-големи от дребните дразнители - тетразона, които просто ги направиха жалки и им разпарцалиха перките и опашките. Пък със скаларии е още по-жестока картината.

Не искам да препоръчвам такава комбинация на никого *STOP*.Просто казвам че има единични случаи(като моя)когато барбуси си живеят кротко с рибки които не се препоръчват.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

Хелера-91

Ами как биха съжителствали Данио,Бети,Гупи,Хелери и някои Коридорас.Разбирасе по наи много 4 от вид. :-[
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

spetsa

Ще живеят чат пат някоя мъжка гупа може да варви без опашка но няма да има фатални случаи :)

ico

Хелера-91 решил си да правиш нещо като ноевия ковчег или рибарник - по няколко от всички. Направи си го щом искаш. Видяло се е, че каквото и да ти кажат - ти си знаеш твоята.  
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

kamos

Виж сега прехвърли малките гупи в новия аквариум и си купи растения с парите които ще спестиш. И приключвайте темата.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Хелера-91

Просто обичам разнообразието.Това с гупите ще е.Благодаря на всички *DRINK*. *lock *lock *lock
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

Хелера-91

Здравеите аквата ми пристигна преди 2 дни *YAHOO*.Взех си филтър 300л/h,регулируем нагревател,термометър и растения като за начало дъбче и роголистник(поне така мисля че се казва) :-[.Всичо е готово и до 3-4 дни ще пусна и рибките които са следните:6 Хелера(3м и 3ж),4 Гупи(2м и 2ж) и 4 Коридорас Палаетус.Мисля че това е добра комбинация а и ги имам в наличие и няма да копувам, другата седмица мисля да ходя на пазара в Потдуене и да си взема някое и друго растение и някои охлюв.Предложетеми плуващо растение което не се вкоренява а седи на повърхноста.Снимки ще има в близкото бъдеще защото в момента нямам апарат и един приятел ще ми го заеме ;-).Поздрави!!!
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

besom

виж как стой въпроса с водния ток (струята) който образува филтъра и тогава реши какви да бъдат растенията

Хелера-91

Ами струята си е добре мисля че нее много силна ;-)
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.