• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

помощ начинаещ

Започната от herlitz90, 08.02.2010 09:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

herlitz90

08.02.2010 09:57 Last Edit: 10.02.2010 00:34 by herlitz90
здравеите от скоро имам рибки и мислех че няма да се запаля така но както и да е .....
имам един аквариум от 30л. и един от 12л в големия имам 4гупи 9 сомчета които не мога да определя точно какжи са но са 2 вида и 5 макропода.
В малкия имам 2 бети 1 мажка и 1 женска .
Вапроса ми е мога ли да гледам гупите с макроподите защото сам чувал че макроподите са големи побойници и зощо бетите ми неискат да имат поколение (по точно само женската не иска) мажката прави гнездо гони женската и до там , а вчера даже развали гнездото.
ПОМОГНЕТЕ ТРЯБВА МИ ОПИТЕН АКВАРИСТ :kreshtja: :kreshtja: :kreshtja:

zambo

За "големия аквариум" - сложи сол и оцет на вкус . Ще се получи хубава консерва .

Комбинацията между гупи и макроподи за мен е доста лоша .Бих препоръчал да ги разделиш в отделни аквариуми .
Относно бетите - в този форум , а и на сайта , има толкава много изписано ,  остава само някой да го прочете . Съветвам те първо да се научиш да ги гледаш , а после ги размножавай .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

ivan_251

Препоръчвам ти,ако ще се захващаш с това хоби наистина да си купиш някъде 100 литров аквариум.Това според мен е идеялнят размер за начинаещ.Повярвай ми,само привидно е,че по-малкият аквариум се поддържа по-лесно.Напротив по-големят се балансира по-лесно и се поддържа доста по-лесно качеството на водата,освен това и рибите се чувстват по-добре.Единственото по-трудно на по-големият е,че сменяш повече вода.

Виждам,че щом имаш място за два малки акавриума,може да събереш един по-голям.Остава да имаш желането да четеш и парите разбира се.

Груба грешка имаш прш бетите.Не се взима една женска.Възможно е мъжкят екземпляр да я убие,особено ако не е готова за секс.Когато се взимат женски бети се взимат повече от една,за да разпределя агресията мъжкият.

Направил си манджа с грозде в големият аквариум.Като ти гледам познанията в акваристиката(не че аз съм опитен и много знаещ) по-добре подари рибите или чети.......
: 08.02.2010г 18:06ч
Към модераторите,да променят заглавето от"помощ на начинаещ" на "помощ на незнаещ". *spam

valnata

Махни си макроподите и 3-4 от сомчетата. На тяхно място сложи още 3 гупи и си готов/а с големия аквариум. За бетите си прочети статиите във форума и ще ти стане ясно.

ivan_251  човека не иска съвет за размер и литраж на аквариума, а пита за съжителството на рибите. Защо да подарява рибките? Какво им има? Доста си краен, и особено със съвета за смяна на заглавието. Не забравяй, че всички от там сме тръгнали, и до вчера сме задавали подобни въпроси.. :-(

herlitz90  всичко ще се нареди само трябва малко да разгледаш темите из форума. Ползвай търсачката и ще видиш, че има обяснения на твоите въпроси. *THUMBS UP*

herlitz90

благодаря на всички писали определено не сам в час с нещата но се надявам да се справя мерси за савета .  Явно има доста да почета и тогава ако имам някакви вапроси ще пиша

elblanko

Цитат на: ivan_251 - 08.02.2010 18:38
Към модераторите,да променят заглавето от"помощ на начинаещ" на "помощ на незнаещ".
Не знам кой точно визираш, но това заглавие ще е мноооого точно в една друга тема за помощ. ;-)
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37