• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Подариха ми аквариум?

Започната от mimi16, 14.12.2007 13:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mimi16

Здравейте! Приятел ми подари аквариум с размери 80х45х40h. Бихте ли ми казали какви рибки биха се  чувствали най-добре в такива размери?
Благодаря предварително.

zambo

Аквариумът ти е добър за всички видове риби , ако не прекалиш с бройката .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

panchopan

Ами че той много добър размер аквариум ти е подарил :-)
Можеш да гледаш почти всичко в него.

Дребни херацини, тетри, лабиринтови, сомчета, живораждащи... Може и африкански цихлиди...
Зависи само от теб ...

Просто прекалено много опции. Дай някакъв по-насочващ въпрос.
Кажи какво ти харесва за да получиш и по-конкретен отговор.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

denzel

14.12.2007 14:10 #3 Last Edit: 14.12.2007 14:14 by denzel
в тези 144л можеш да направиш красоти,само да не прибързваш
иначе - пасаж неони,барбуси,данио...или цихлиди както каза колегата
подбери хубави растения,корен,може мъх да сложиш.
много зависи от въображението ти и съпътстващото го желание  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.best-carp.com%2Fbilder%2Flogo.jpg&hash=0f8b9d5c6c27d71728f3297bd6a7e7c7ce52b680

mimi16

Цитат на: zambo - 14.12.2007 14:01
Аквариумът ти е добър за всички видове риби , ако не прекалиш с бройката .

ами аз си харесах скаларии но в магазина ми казаха че ще им е нисък, така че се оказва че не е за всички видове
ЦитатКажи какво ти харесва за да получиш и по-конкретен отговор.
ако тръгна да казвам какво ми харесва, пък вие да ми казвате че скаларии не ставали ,дискуси също и тн. - дъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъълга и широка
моля хора с ОПИТ да ме посъветват какви рибки ще им е най-добре в такъв аквариум(освен гупи и сомче :-[)

streetspluntep

Стадо неони 20-25 боря ще се чувстват Супер вътре.

panchopan

Ами зависи какви риби харесваш.
Живи или статични, шарени или едноцветни, с много или с малко растения, с камъни или без камъни ...
Просто аквариума става почти за всичко :-)
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

ata_nas

Е, чак пък за всичко едва ли, но за цихлиди с малки размери, зовящи се Рамирези става със сигурност!

discus

Цитат на: mimi16 - 14.12.2007 14:43
ами аз си харесах скаларии но в магазина ми казаха че ще им е нисък, така че се оказва че не е за всички видовеако тръгна да казвам какво ми харесва, пък вие да ми казвате че скаларии не ставали ,дискуси също и тн. - дъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъълга и широка
моля хора с ОПИТ да ме посъветват какви рибки ще им е най-добре в такъв аквариум(освен гупи и сомче :-[)

Скаларии можеш спокойна да си гледаш в аквариумчето, но не прекалявай с броят им.

theater

20 неона, 20 палмера, 10 сомчета коридорас и 5-6 анциструса бих гледал в такъв... то като се замисля моя е с подобен брой и вид риби де.....  :-D
140л - харацини
http://starividri.org

N.Nobs

Първо добре дошла във форума.  *privet*

В този аквариум наистина можеш да гледаш скаларии.Ако това са рибите който харесваш добре е да имаш в предвид че ще порастнат,  затова наистина не прекалявай с броя им.10 малки или 5-6 възрастни плюс 10 неона е една добра комбинация.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".