• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Питане за Хелерите

Започната от BgMafia, 27.12.2006 16:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BgMafia

Някой да може да ми каже колко вида биват  :D

Аз има един наполвина оранжев и бял хелер ли е това  :?:

Boby_

ЦитатАз има един наполвина оранжев и бял хелер ли е това Question

Ебаси въпроса!!!
Разбирам да имате проблеми с правописа и граматиката, но това са генерални проблеми с езика, изказването на мисълта и изобщо с изразяването!

puhcho

Наистина е странно.С клавиартурата ли имаш проблеми? Иначе виж тук http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=295&vid=1 :wink:  :wink:

puhcho

Ако разбираш англииски прегледай и тук http://en.wikipedia.org/wiki/Xiphophorus :wink:


Ernest

offtopic
Ако случайно сте гледали "Господари на ефира" на 31-ви, имаше за всеки месец топ 5 гафове...та там имаше един очевидец на катастрофа обяснението му беше горе долу това:
"той един дойде от тука, и пуф, в ония, и тоя направи прррррр и отиде там"
100л. - Жива твар ;) :Barbus nigrofasciatus, Trichogaster, Ancistrus Albinos, Corydoras Julli, SAE, Acanthophtalmus kuhli kuhli; Растения - Echinodorus Ozelot, Vesicularia, Cabomba pulcherrima, Hygrophila polisperma, Microsorum, Hottonia и др.

BPEMETO

Понеже темата е за хелери не искам да отварям нова за моя въпрос  :)

Преди време имах двойка хелери, но мъжкият почина от смърт  :(  След известно време женската се превърна в мъжки - с доста голям шип  :D   Миналата седмица купих една женска да станат пак "чифт"
Въпросът ми е дали бившата женска, която сега има полови белези на мъжка може да оплоди новата ми женска ?  :D
155л  Африкански цихлиди +
->Аквариуми<-
->Жаби<-

mitak_t

Може, промяната е пълна и "новият" мъжки индивид е пълноценен :))

Rorina

Купих мъжки и женски хелер. Женската е бременна. Първия ден двамата си плуваха заедно и т. н. На втория ден женската започна да преследва мъжкия и той се принуди да стои скрит 2 дни. На 4-тия ден умря. Може ли някои да ми каже на какво се дължи това поведение ? Тъй като имаме риби отскоро нямам опит. Аквариума е 38 литра, 26 градуса е водата , има филтър, 4 неонки и 2 сомчета. Ще бъда благодарна, ако някой ми отговори.

ВЕТЕРАН

Цитат на: "BPEMETO"Понеже темата е за хелери не искам да отварям нова за моя въпрос  :)

Преди време имах двойка хелери, но мъжкият почина от смърт  :(  След известно време женската се превърна в мъжки - с доста голям шип  :D   Миналата седмица купих една женска да станат пак "чифт"
Въпросът ми е дали бившата женска, която сега има полови белези на мъжка може да оплоди новата ми женска ?  :D

Мъжкия почина от смърт??????
Какво искаш да кажеш с това?? :?:
Че умрял предполагам :)

BPEMETO

Цитат на: "ВЕТЕРАН"
Мъжкия почина от смърт??????
Какво искаш да кажеш с това?? :?:
Че умрял предполагам :)

Така се пошегува един колега, когато умря един женски лешояд преди време - "почина от смърт" каза :)   Имаче мъжкият ми хелер, който се спомина му нямаше нищо и един ден - с коремчето нагоре и без сърдечна дейност  :shock:
155л  Африкански цихлиди +
->Аквариуми<-
->Жаби<-

rookie_gyn

Доколкото ми е известно женски хелер не може да стане мъжки. Чел съм ги тези писаници някъде. Просто има два вида мъжки - единият който се развивива по-бързо и втори който значително наедрява и чак след това се появяват белезите му. Досега при мен не се е случвало една женска да ражда, да остане без мъжки и хоп тя става мъжки. Ражда се като женска, дава поколение и умира като женска, това. Значи в общи линии има два типа мъжки хелери-чисти които още от самото начало са М, и втори т.нар. мъжки от женски тип, разликите ги описах по-горе.

Boby_

Цитат на: "rookie_gyn"Доколкото ми е известно женски хелер не може да стане мъжки. Чел съм ги тези писаници някъде. Просто има два вида мъжки - единият който се развивива по-бързо и втори който значително наедрява и чак след това се появяват белезите му. Досега при мен не се е случвало една женска да ражда, да остане без мъжки и хоп тя става мъжки. Ражда се като женска, дава поколение и умира като женска, това. Значи в общи линии има два типа мъжки хелери-чисти които още от самото начало са М, и втори т.нар. мъжки от женски тип, разликите ги описах по-горе.

Откъде я черпиш тая информация за двата вида мъжки??!? Това са пълни дивотии.
Смяната на пола при рибите е не само възможно, но и доволно често срещано явление. Има и морски, и сладководни риби, които го правят, описана е научно и от пълноценен женски екземпляр се получава също толкова пълноценен мъжки.

NO CARRIER

Преди години съм имал такъв случай - женски хелер, който е раждал неведнъж, стана мъжки. И започна да запложда останалите женски. Успешно. :-)
Докато не подарих рибите и аквариума на познат и не ги свари... :-(
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

sandan

Цитат на: "rookie_gyn"Доколкото ми е известно женски хелер не може да стане мъжки. Чел съм ги тези писаници някъде. Просто има два вида мъжки - единият който се развивива по-бързо и втори който значително наедрява и чак след това се появяват белезите му. Досега при мен не се е случвало една женска да ражда, да остане без мъжки и хоп тя става мъжки. Ражда се като женска, дава поколение и умира като женска, това. Значи в общи линии има два типа мъжки хелери-чисти които още от самото начало са М, и втори т.нар. мъжки от женски тип, разликите ги описах по-горе.
И аз мисля че не си прав.Преди време  и аз пробвах и номера стана,обратният случай от мъжки да стане женска е невъзможен при хелерите.А това че на някои хелери видимите белези на мъжки се проявяват по-късно не ги прави друг вид.