• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 04:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Опит за размножаване на Бети

Започната от dido1984, 30.03.2011 16:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido1984

Колеги днеска отделих  една мъжка и една женска бета  v 15 литра аквариум.Нивото на водата е около 13 сантима.Женската съм отделил в отрязано шише, температурата на водата е 29 градуса.всичко е направено по книга,обаче мъжкия цял ден само се перчи не иска да прави гнездо какво да правя.

zambo

Цитат на: dido1984 - 30.03.2011 16:48
Колеги днеска отделих  една мъжка и една женска бета  v 15 литра аквариум.Нивото на водата е около 13 сантима.Женската съм отделил в отрязано шише, температурата на водата е 29 градуса.всичко е направено по книга,обаче мъжкия цял ден само се перчи не иска да прави гнездо какво да правя.
Да изчакаш малко . Това са живи същества и неползват виагра . Като им дойде от вътре ще си направят малки . Ти им подсигури необходимото .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Nikiengi

Сложи и малко ричия отгоре да плува!

dido1984

Zасега нищо не стана върнах ги в общия аквариум,ще пробвам след няколко дена. :-(

Nikiengi

Следващия път като ги отделиш и изпълниш по-горните условия, не ги закачай поне една седмица. И пусни първо мъжкия за 1-2 дни сам в размножителния аквариум, след това женската!

dido1984

Имам чувството че мъжкия не знае кво да прави.

zambo

Цитат на: dido1984 - 31.03.2011 09:23
Имам чувството че мъжкия не знае кво да прави.
Колкото и да е неприятно , трябва да се признае , че гейовете съществуват .  :-D
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Rainbow sid

Ако женската се опитва да се обърне сама,А мъжкият не знае какво да направи,значи му е за първи път.Ще се научи!
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

chimotoki

За да не правя нова тема ще пиша тук.Мъжкия и женската от снощи са отделени в малък аквариум гнездо има,днес цял ден се увиват,но хайвер няма.Защо?А не им е за първи път,те са си двойка и преди съм имала успешно поколение,за има няма 2 часа си свършиха работата,а сега цял ден и няма никаква следа от хайвер..

reaskol

Цитат на: chimotoki - 31.03.2011 17:09
За да не правя нова тема ще пиша тук.Мъжкия и женската от снощи са отделени в малък аквариум гнездо има,днес цял ден се увиват,но хайвер няма.Защо?А не им е за първи път,те са си двойка и преди съм имала успешно поколение,за има няма 2 часа си свършиха работата,а сега цял ден и няма никаква следа от хайвер..
Може женската да няма нищо в нея  :-)

chimotoki

А след като хвърли хайвера за колко време след това пак се пълни с хайвер?

reaskol

Цитат на: chimotoki - 31.03.2011 18:07
А след като хвърли хайвера за колко време след това пак се пълни с хайвер?
Ами ако е голяма възрастна женска, когато си снесе хайвера след около седмица и половина пак е готова. Обаче и трябва яко хранене xD

chimotoki

Ами предишното хвърляне беше на 28 февруари,мина 1 месец от тогава.А с каква храна да я храня?   *dontknow*

reaskol

Цитат на: chimotoki - 31.03.2011 20:26
Ами предишното хвърляне беше на 28 февруари,мина 1 месец от тогава.А с каква храна да я храня?   *dontknow*


С тубифекс, ако нямам аз и давам пилешко месо.

dido1984

Смятам пак да отделям мъжката и женската бета,кое е по добре да пусна първо едната или и двете едновременно естествено женската ще е защитена от мъжкия.

zambo

Мъжкият се пуска първи . Женската се премества при него поне след 1-2 дни .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

dido1984

 Пуснах първо мъжкия, сложих му и стиропор. Гледам има някакви балончета но са на рядко. Реших да пусна женската днеска сутринта. Мъжкия все е гони а тя все бяга. Какво да правя?

Nikiengi

Остави ги на спокойствие! Той малко ще я пооскубе,  :-D но така става!

dido1984

Прав си направи гнездо  :-) но много я би и сега горката се е скрила и само там стой.

reaskol

Ако е малка женската или не е готова, няма да отиде под гнездото и ще продължи да я бие. И мойте в момента са така :popcorn:

dido1984

Беше се оцветила стана като тигър.

dido1984

Колеги от вчера отделим мъжкия в отделен аквариум днеска като се прибрах видях че е направил гнездото. Сега какво да направя,четах много теми но всеки пише различно.

reaskol

1 - сложи един нагревател и го нагласи на 29 градуса (ако не си сложил),
2 - пусни някакво растение за укритие (аз слагам изкуствени)
3 - пусни женската при него, ако става на вертикални линии и му се пери значи е готова
4 - чакаш 1-2 дни и ги следиш   xD

dido1984

 Всичко съм направил женската е оцветена,но не се пери.

Nikiengi

Всеки пише различно защото това не са роботи, а живи същества. Ще си го ноправят по тяхния начин, просто изчакай. *STOP*

dido1984

Колеги имаме вече хайвер *YAHOO*  какво следва.
: 27.04.2011г 17:05ч
Колеги кога да махна мъжкия от аквариума

Nikiengi

Махни женската, мъжкия се оставя да се грижи за тях! Когато проплуват тогава вече се маха, мисля 2-3 дни! Аз излюпих 120 бр. февруари месец и постъпих така, както съм ти писал.
*THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

dido1984

 Мерси за съвета  :-)  с какво ги храниш като се излюпят.

Nikiengi

Новоизлюпена артемия и прахообразна спирулина. Тази последната се дава за най-малките, защото новоизлюпените са различни и по големина. Ако нямаш в моментаартемия, можеш да дадеш прахообразна някаква, но от реномиран производител, а не пакетирана в магазина без етикет. Аз използувам микро бейби на Даяна, но по мъничко. Щом сега са хвърлили хайвер имаш време да купиш, да прочетеш как се люпи (във форума или от етикета на тази, която ще купиш) и действай. Аз зареждам 2 дози през ден за да не пропусна проплуването на малките с ден два! Артемията за два дни пораства много и не може да се даде на новоизлюпени бетички! Не е толкова сложно, колкото може би ти изглежда! С артемията рибките растат поне два пъти по-бързо! :-| *JOKINGLY* :-|

dido1984

 Мъжкия изял хайвера докато съм бил на работа  :-(.

reaskol

Цитат на: dido1984 - 28.04.2011 19:28
Мъжкия изял хайвера докато съм бил на работа  :-(.
И моя два пъти го направи това  :-|

Nikiengi

Ама сигурен ли си, че в мехурчетата няма хайвер! Погледни хубаво! За моя радост при мен до сега не се е случвало! =-O

dido1984

 Колеги някой може ли да ми каже  защо мъжката бета за втори път изяжда хайвера.

reaskol

Цитат на: dido1984 - 10.05.2011 17:49
Колеги някой може ли да ми каже  защо мъжката бета за втори път изяжда хайвера.

Моя няколко пъти го изяждаше, докато не разбрах че от тубифекса съм вкарал планария и ми е нападала хайвера :ranting:

dido1984

аз не го храня докато прави гнездото  правилно ли е

Nikiengi

Аз моя го храня през цялото време, само след хвърляне на хайвера до раздвижване на малките не му давам нищо. И планарии съм имал и пак не ми е изяждал хайвера, ето го от преди седмица:

На преден план се виждат още нераздвижените малки!