• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 12:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Опит за размножаване на Бети

Започната от dido1984, 30.03.2011 16:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido1984

Колеги днеска отделих  една мъжка и една женска бета  v 15 литра аквариум.Нивото на водата е около 13 сантима.Женската съм отделил в отрязано шише, температурата на водата е 29 градуса.всичко е направено по книга,обаче мъжкия цял ден само се перчи не иска да прави гнездо какво да правя.

zambo

Цитат на: dido1984 - 30.03.2011 16:48
Колеги днеска отделих  една мъжка и една женска бета  v 15 литра аквариум.Нивото на водата е около 13 сантима.Женската съм отделил в отрязано шише, температурата на водата е 29 градуса.всичко е направено по книга,обаче мъжкия цял ден само се перчи не иска да прави гнездо какво да правя.
Да изчакаш малко . Това са живи същества и неползват виагра . Като им дойде от вътре ще си направят малки . Ти им подсигури необходимото .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Nikiengi

Сложи и малко ричия отгоре да плува!

dido1984

Zасега нищо не стана върнах ги в общия аквариум,ще пробвам след няколко дена. :-(

Nikiengi

Следващия път като ги отделиш и изпълниш по-горните условия, не ги закачай поне една седмица. И пусни първо мъжкия за 1-2 дни сам в размножителния аквариум, след това женската!

dido1984

Имам чувството че мъжкия не знае кво да прави.

zambo

Цитат на: dido1984 - 31.03.2011 09:23
Имам чувството че мъжкия не знае кво да прави.
Колкото и да е неприятно , трябва да се признае , че гейовете съществуват .  :-D
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Rainbow sid

Ако женската се опитва да се обърне сама,А мъжкият не знае какво да направи,значи му е за първи път.Ще се научи!
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

chimotoki

За да не правя нова тема ще пиша тук.Мъжкия и женската от снощи са отделени в малък аквариум гнездо има,днес цял ден се увиват,но хайвер няма.Защо?А не им е за първи път,те са си двойка и преди съм имала успешно поколение,за има няма 2 часа си свършиха работата,а сега цял ден и няма никаква следа от хайвер..

reaskol

Цитат на: chimotoki - 31.03.2011 17:09
За да не правя нова тема ще пиша тук.Мъжкия и женската от снощи са отделени в малък аквариум гнездо има,днес цял ден се увиват,но хайвер няма.Защо?А не им е за първи път,те са си двойка и преди съм имала успешно поколение,за има няма 2 часа си свършиха работата,а сега цял ден и няма никаква следа от хайвер..
Може женската да няма нищо в нея  :-)

chimotoki

А след като хвърли хайвера за колко време след това пак се пълни с хайвер?

reaskol

Цитат на: chimotoki - 31.03.2011 18:07
А след като хвърли хайвера за колко време след това пак се пълни с хайвер?
Ами ако е голяма възрастна женска, когато си снесе хайвера след около седмица и половина пак е готова. Обаче и трябва яко хранене xD

chimotoki

Ами предишното хвърляне беше на 28 февруари,мина 1 месец от тогава.А с каква храна да я храня?   *dontknow*

reaskol

Цитат на: chimotoki - 31.03.2011 20:26
Ами предишното хвърляне беше на 28 февруари,мина 1 месец от тогава.А с каква храна да я храня?   *dontknow*


С тубифекс, ако нямам аз и давам пилешко месо.

dido1984

Смятам пак да отделям мъжката и женската бета,кое е по добре да пусна първо едната или и двете едновременно естествено женската ще е защитена от мъжкия.