• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 03:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Няколко въпроса

Започната от CellebrO, 13.03.2008 22:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

CellebrO

Така...
1.Когато храня рибите с тубифекс и скалариите се натъпчат като прасета понякога от аналния канал се показва нещо - прича на черво...Не винаги се случва. Ако има значение - при черните скаларии е съответно тъмно на цвят,при бялата е прозрачно.Какво мислите че е?
2.Единия коридорас днес изглежда много странно,сякаш е бил изстискан,някакъв плосък стоеше. Яде,но се движеше доста некоординирано,като пиян. Другите коридораси са бомба.
3.Кога скалариите започват да образуват двойки? Най голямата от моите(9см височина,5дължина  *JOKINGLY* ) започна да дони по малко другите,и сякаш си хареса едно място към средата на аквариума и гони другите риби от там. Територия ли пази какво прави?
Изкажете се по въпросите моля...  :-)
Beauty is in the eye of the beholder.

kamos

по т.1 Няма да повярваш, но и рибите акат!
по т.2 най вероятно няма да го бъде
по т.3 ако гони най вече другите скаларии, трябва да има женска зад него, в територията която охранява. така се подготвят за хвърлянето на хайвера.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

spetsa

1.И те акат обаче човека е казал когато ги храни с тубифекс.И на мен ми се е случвало при едно малко скаларииче като ги прехрана.Не е акито ми каточили излиза точно цялото черво мисля че имах и снимка даже и мен ми беше интересно да попитам но реших да не пълня форума с теми при положение че е добре.

CellebrO

Мда,точно за това става дума.След като преработят част от храната се прибира...Повече от очевидно е,че не ака...  *NO*
А за тази скалария дето си пази територията...дори не знам дали е женска или мъжка. Никой ли не е наблщдавал как и кога образуват двойки?
Beauty is in the eye of the beholder.

spetsa

Ако е по-голяма от другите може да не може да се чифтоса и просто си пази територия.При мен мъжкарите си разделят аквариума.Най-вероятно е мъжки но дали има женска сам ще трябва да прецениш ;)

CellebrO

Да по-голяма е от другите.Има още 3 скаларии,дано поне една от тях да излезе женска...Ако не...трябва да съм голям карък  *CRAZY*
Beauty is in the eye of the beholder.

mimka

И аз имам един въпрос.
От каква възраст мъжките трихогастери започват да се опитват да правят гнездо?
Имам едно Леерче,което още няма 4см.,а непрекъснато изпуска балончета.Поема въздух и започва с опитите,обаче нещо не му се получава.Много е смешен,постоянно се опитва да прави гнездо и постоянно му се пукат мехурчетата *dontknow* :-D.
Дали не успява,защото е още мъничък?И мога ли по това да съдя,че е мъжки,защото все още няма други отличителни белези?

pisna-mi

Цитат на: mimka - 23.03.2008 14:54
... мога ли по това да съдя,че е мъжки,защото все още няма други отличителни белези?

На мъжките горния плавник е малко по-заострен в края, и по-голям като цяло.
А друг трихогастер има ли, или е само един. Ако е само един, малко вероятно е да се мъчи да прави гнездо :)
Размер:120 L. (70x50x35)
Отопление: 1x YINSHENG 200W, термостат
Осветление: 2x Sylvania Gro-Lux 18W, 1x Vito Daylight 14W
Филтрация: Вътрешен филтър JIALU, дебит 800 л./ч.
Грунд: Пресят речен пясък (2-4 мм.). Дебелина 3 см.
Растения и риби... :)

mimka

Имам две женски,които са 3 пъти по-големи от него и една,която е по-малка.

pisna-mi

Ами нищо чудно да се е залюбил с някоя от дамите :)
Ако неможе да си направи гнездо, ще се научи, не го притеснявай  *DONTWORRY*
Размер:120 L. (70x50x35)
Отопление: 1x YINSHENG 200W, термостат
Осветление: 2x Sylvania Gro-Lux 18W, 1x Vito Daylight 14W
Филтрация: Вътрешен филтър JIALU, дебит 800 л./ч.
Грунд: Пресят речен пясък (2-4 мм.). Дебелина 3 см.
Растения и риби... :)