• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нуждая се от спешна помощ

Започната от nemo91, 27.02.2010 16:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nemo91

Здравейте току що забелязах че скаларията ми си е хвърлила хайвера.
проблема е че е в общия аквариум а в него има 2 барбуса 2 хелера и 2 плати

Каква е опасността от това да изядат хайвера и някой може ли да ме посъветва да направя нещо?

Благодаря предварително!!!

LuDiQa

Скаларията ти хвърлила хайвер ами тя ако е само женска на дали ще извадиш нещо   *dontknow*
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

nemo91

Не, не е сама. 2 са мъжка и съответно женска

За сега както ги гледам не дават на никой да се доближи до хайвера, но ме претесняват по нататък какво ще се случи :S

Ивайло Гиздов

Невярвам да отселее хайвера,ще го изядът останалите риби.
Дори и да остане нещо и се излюпи,като се размърдат малките и започнат да падат от листо,ще ги изядът

nemo91

То това е ясно, нали целта ми е да го опазя.
Сега обмислям варианта да изместя всички останали рибки във един друг аквариум и да оставя само скалариите в големия

Ивайло Гиздов

Ако имаш подходящ съд в който да ги преместиш,пробвай.

nemo91

Да, имам друг акариум 50 литров.

А само да попитам когато преместя другите риби и хайвера се излюпи /да се надяваме сполочливо/ колко време ще трябва да стоят отделени останалите риби от общия аквариум?

Rider

27.02.2010 18:57 #7 Last Edit: 27.02.2010 19:07 by NO CARRIER
http://aquariumbg.com/forum/cihlidi/lele-pomosht-!!!!!-skalariyata-lepi-haiver/
Ето малко инфо , дано ти хелпне!

sliven

За да видиш,как стават нещата,направи го така:Извади останалите риби в 50л.(Според мен,няма да можеш да ги захраниш.)(Ако)като не стане нищо,върни рибките.Важно е след това,имаш 10-20дена,за да се подготвиш.Захранваш добре родителите,опресняваш водата в 50л.Подготвяш изкуствено листо за хвърляне,набавяш Артемия,подготвяш всичко аерация,нагревател за 50л.Той трябва да е за Скалариите,след като хвърлят(следващият път)ще ги извадиш,малко преди да проплуват личинките.
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

nemo91

Всички риби от аквариума са извадени освен родителите. Има тук таме побелели зрънца засега нататък незнам какво ще стане.

Мерси на всички който писахте ;)

Асен Евгениев

Мисля, че шансът да извадиш поколение не е много голям. Казвам ти го, за да си готов и за лош сценарии
и да не се обезсърчаваш. Ако не сега, следващия път. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nemo91

Вчера сутринта когато погледнах аквариума половиния хайвер беше побелял. Когато се прибах от училище забелязах че родителите бяха премахнали всички побелели зрънца и към 17 - 18 вече останалите се бяха излюпили. Родителите се грижеха доста усърдно за малките си дори когато падаха от листото те ги хващаха и ги вдигаха отново горе. Дотук добре, но тази сутрин когато погледнах аквариума ... какво да видя, нямаше нищо, явно бяха изяли всичко. Надявам се следващия път да се получат по добре нещата :)

Асен Евгениев

Спокойно, скоро пак ще хвърлят хайвер.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!