• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 05:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нещо става вечер с рибите

Започната от kapacitet, 02.07.2008 18:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kapacitet

Ами незнам, аз вече свикнах. Те останаха 3 неона, преди малко докато си напиша предния пост, че има 4 неона, обръщам се и виждам, че са вече само 3. Аре пак кофа, пъркуч и познатата операция.
Вече ще си отварям очите като копувам риби.  :duvar:

Stupid_boy

защо не пробваш с някой ветеринар на място? вярвам че там имате читави, но не и евтини. вече има химикали за всичко, стига да можеш да си платиш и да си заслужава. ако ли не, май рискуваш пълен рестарт. първо изолирай симптомите, че 'мрат' ( като задушени ) не е достатъчен нито за интернет, нито за ветеринар. и на мене ми умряха 2 жизнени неона преди 1 ден, но определено бяха задушени поради моя грешка.
другите от партидата, там им било мястото.

kapacitet

Ами историята е малко дълга. За да си намеря наистина добър ветеринар, той трябва да е специализирал за акварист и това ще ми струва доста пари. Реално не си заслужава, защото рибите ми са едни от най- евтините. Взел съм си такива защото съм начинаещ и в началото предположих, че ще има много грешки от моя страна, както и стана. Тук където живея, преди година и половина, се появи една много голяма верига от магазини за животни ( бях срещал снимки тук на съфорумник, който беше ходил в Германия и влизал в такъв магазин ). Та този магазин смачка цялата конкуренция и сега е единствения специализиран в областа на акваристиката. Наистина е нещо великолепно и хората които работят там са имено онези добри ветеринари които ми трябват. От там са ми всички риби, там ми правят пробите на водата през две седмици. Даже в началото не ти продават риби докато не занесеш вода с добри показатели. Та тези хора ме познават вече и ми гарантираха, че ако след две седмици всичко се е нормализирало ще ми компенсират умрелите риби с нови ( предполагам разбраха, че проблема доиде от последните 8 неона които взех миналата седмица). Там нося и всички умрели риби за оглед и констатация на проблема.
Същевремено пиша и тук, защото вече разбрах, че съфорумците и хората създали този сайт имат страхотен опит, дългогодишни акваристи са и мога да получа професионални съвети от тяхна страна. И всичко  това абсолютно безплатно. Незнам дали някой се е замислял над този факт, а и ние начинаещите трябва да сме им много- благодарни  *privet*. Ако човек опише проблемите си без да спестява факти за неща в които е обеден, че е сгрешил, ще получи компетентен съвет. Съвет който не би ти дал и най- големия специалист в Германия.

discus

Щом няма признаци за неонова болест, може спокойно да я изключите
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.petsolutions.com%2Fimages%2Fneon_disease.jpg&hash=659d1c3985690ea53fd1dbd63eedbd529c5fa28c

Така би изглеждала болна рибка, причината е другаде но къде?

batvale

Цитат на: kapacitet - 05.07.2008 18:53
Наистина е нещо великолепно и хората които работят там са имено онези добри ветеринари които ми трябват. От там са ми всички риби, там ми правят пробите на водата през две седмици. Даже в началото не ти продават риби докато не занесеш вода с добри показатели. Та тези хора ме познават вече и ми гарантираха, че ако след две седмици всичко се е нормализирало ще ми компенсират умрелите риби с нови ( предполагам разбраха, че проблема доиде от последните 8 неона които взех миналата седмица). Там нося и всички умрели риби за оглед и констатация на проблема.
Същевремено пиша и тук, защото вече разбрах, че съфорумците и хората създали този сайт имат страхотен опит, дългогодишни акваристи са и мога да получа професионални съвети от тяхна страна. И всичко  това абсолютно безплатно. Незнам дали някой се е замислял над този факт, а и ние начинаещите трябва да сме им много- благодарни  *privet*. Ако човек опише проблемите си без да спестява факти за неща в които е обеден, че е сгрешил, ще получи компетентен съвет. Съвет който не би ти дал и най- големия специалист в Германия.

Кога и ние ще доживеем нещо подобно в нашата гостоприемна родина?!? В зоомагазина, да ти отговори дипломиран специалист, по конкретен проблем, вземайки в предвид всички обстоятелства, които опишеш. Тук все още хората гледат да ти пробутат каквото им е останало, пък ако нещо се случи и "клиента" вземе, че се оплаче, му се цитира FAQ-а от форума и му се предлага нова стока. Зае.и!!!  *bg*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages.adrianska.multiply.com%2Fimage%2F2%2Fphotos%2F8%2F600x600%2F17%2FIMG-1307.JPG%3Fet%3DN4XQW%252B4VRn7vrOlpik%252BxUg%26amp%3Bnmid%3D104591244&hash=72af21d3f15774e4839d76bdafb7772858bd9c98

kapacitet

Започва да ми се връща бавно надеждата, че все пак няма да умре всичко живо. Втори ден няма жертви  *YAHOO* Аз наистина се бях отчаял много, цяла седмица само трупове. На никой не пожелавам такова нещо. :-)

dok70

Е това добре, ама немските капацитети *ROFL* какво установиха ?
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

kratun

Цитат на: kapacitet - 05.07.2008 18:53
Ами историята е малко дълга. За да си намеря наистина добър ветеринар, той трябва да е специализирал за акварист и това ще ми струва доста пари. Реално не си заслужава, защото рибите ми са едни от най- евтините. Взел съм си такива защото съм начинаещ и в началото предположих, че ще има много грешки от моя страна, както и стана. Тук където живея, преди година и половина, се появи една много голяма верига от магазини за животни ( бях срещал снимки тук на съфорумник, който беше ходил в Германия и влизал в такъв магазин ). Та този магазин смачка цялата конкуренция и сега е единствения специализиран в областа на акваристиката. Наистина е нещо великолепно и хората които работят там са имено онези добри ветеринари които ми трябват. От там са ми всички риби, там ми правят пробите на водата през две седмици. Даже в началото не ти продават риби докато не занесеш вода с добри показатели. Та тези хора ме познават вече и ми гарантираха, че ако след две седмици всичко се е нормализирало ще ми компенсират умрелите риби с нови ( предполагам разбраха, че проблема доиде от последните 8 неона които взех миналата седмица). Там нося и всички умрели риби за оглед и констатация на проблема.
Същевремено пиша и тук, защото вече разбрах, че съфорумците и хората създали този сайт имат страхотен опит, дългогодишни акваристи са и мога да получа професионални съвети от тяхна страна. И всичко  това абсолютно безплатно. Незнам дали някой се е замислял над този факт, а и ние начинаещите трябва да сме им много- благодарни  *privet*. Ако човек опише проблемите си без да спестява факти за неща в които е обеден, че е сгрешил, ще получи компетентен съвет. Съвет който не би ти дал и най- големия специалист в Германия.
Ей, Богу!
Доживях да "чуя" няколко сакрални думи и изводи събрани в "n" изречения, където "n> or =1"!
1. Акваристиката не е евтино хоби;
2. Който и да е ветеринарен лекар, не може да е, а и не би трябвало да искаме от него да е акварист;
3. "Видях" един акварист, който да се опитва да се учи от грешките си;
4. "Видях", макар и не в България, лоялно отношение към клиента. Правят ти замерванията на водата и тогава ти продават риби. Това може да се случи и тук, но ще ти продадат рибите, след като са установили достатъчно количество NH4/NH3 във водата, за да цъфнеш при тях възможно най-скоро;
5. Да ти "компенсират" умрелите риби и/или мекотели и растения се случва и тук в България. Имал съм такива случаи, но не искам да правя реклама. Сега се сещам, че съм длъжник на една фирма и ще публикувам пост в "Положителни отзиви за търговци и магазини.";
6. Това изказване изби всичката риба обаче - "Същевремено пиша и тук, защото вече разбрах, че съфорумците и хората създали този сайт имат страхотен опит, дългогодишни акваристи са и мога да получа професионални съвети от тяхна страна. И всичко  това абсолютно безплатно. Незнам дали някой се е замислял над този факт, а и ние начинаещите трябва да сме им много- благодарни."
Не си правя никакъв майтап. Много малко са форумците, които са стигнали до този извод. За съжаление!
Kapacitet, приеми моите искрени благодарности за този пост!
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

kapacitet

Не знам какво да ти кажа. Това което съм написал наистина го мисля, а ще е много жалко ако останалите начинаещи не го чувстват също така. Живота ме е научил, че безплатен обяд няма, а камо ли вкусен, а когато искаш да ти се дава трябва и ти да можеш да даваш. А единственото нещо, което мога да дам за момента са МОИТЕ УВАЖЕНИЯ   *privet* ( и да цъкам периодично на банерите, както ни призовава в подписа си един от главатарите )   *DRINK*

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.