• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Неможе да бъде!!!Женска бета победи мъжка бета!!!

Започната от heler4eto, 03.03.2010 19:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

heler4eto

Виждам и не вярвам в очите сииии  *dontknow* :karamse: :duvar: :duvar:   
Сега имам една мъжка бета в 30л с други женски.Много растения...
Приятеля ми има женска бета.И иска да изкара малки.
Отделих аз мъжката бета в родика.А после женската на приятеля ми.
Не се закачаха.Мъжкия нито прави гнездо а само се надува и плува.И женската почна да се надува.
Имахме една друга работа.Заминахме си за 30 минути.Като се върна виждам оръфана мъжка бета неподвижен а само си мърда хрилете.Пък на женската нищо й няма.Чудно...... *dontknow* ако някой може да ми каже дали това е нормално....................

nikolaytoshev

А стига, бе. За такова нещо не бях чувал.  =-O

heler4eto


jojo

Аз много не разбирам от бети, ама тук ми се видят две мъжки май.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

reaskol

 :-D абе виe сте направили мармалад, това е мъжки плакат и другата пак е мъжка воална  :-D   :-|

rakim

Имаш две мъжки бети, разделяй ги веднага.
540л Южна Америка

nikolaytoshev


Деян

Женската е с къси плавници и бяла точка на аналния отвор.

Мъжки вече си видял.

heler4eto

Как???????? Ето клип на тая бета дето мисля че е женска.
Рибки          Не ви ли прилича на женски тук?????22

rakim

Мъжка е бетата,но не е от формата с дългите воални плавници.Като цяло ти препоръчвам да четеш повече,сложи си нормален грунд и направи друг подбор на рибите.Би ли споделил от къде имаш стериозомата?Дългата приличаща на клечка риба?
540л Южна Америка

heler4eto

[k]Tos akvarium ne e moq a na priqtelq mi=[/k]


didka_mircheva

При колегата са две мъжки бети, но при мен се случи същото, но наистина с мъжка и женска бета. Мъжкаря беше пребит жестоко чак се криеше от женската и след време загина. И със сегашния се случи но се възстанови лека по лека.
Така че явно и това се случва в природата. 

cwetalin

Не искам да пускам нова  тема, затова изтупвам прахта на тази. И моята женска бета УБИ мъжкия. В общия аквариум, насаден с доста растителност. Сутринта я видях че го гони, вечерта вече го беше пребила. Отделих го но късно. До другата вечер се пресели във "вечните риболовни полета".

Георги

Разсъждавам си - при хората налитането на бой, скубане и ритане по кокалчета се определя от хормоните произвеждани от жлезите. Предполагам при рибите е подобно. Дължината на перките е вторичен полов белег.


Nikiengi

Затова се подбират Бети които са горе-долу на една възраст! При всички положения една добре гледана едногодишна женска като тази:

без проблем би убила млад мъжкар на 5-6 месеца! Оппа, този ревнивец пък не я пуска да се снима сама! А понеже е влязъл в кадър и друг мъжкар искам да кажа, че в този аквариум живеят трима и тази женска без да има бой, а само от време на време ежене и толкоз! Този белия е тартора, той е на две години и всички го слушат и му правят път! Така че дори и при бетите може да има мирно и тихо съществуване, стига да са добре нахранени и без да са подложени на стрес!  *THUMBS UP*

cwetalin

Бях си взел доста малки бети преди време, в последствие се оказаха 6 мъжки 4 женски в един аквариум. Живееха си мирно и тихо. Но явно всичко си е до индивидуален характер.

MeTogu

Просто ако са израстнали заедно,и не са разделяни,бети от едно поколение може да живят мирно и спокойно.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

devil__kiss

Привет отново.Искам да попитам какво да правя с Бетите ми .. от няколко дни забелязвам че женската се опитва да хапе мъжката и ония ден, какво да видя мъжката размъкната с разкъсана опашка и едва мърда, отделих женската, а мъжката вече е започнала да се възстановява, страх ме е да пусна женската пак в общия аквариума за да не го нападне отново.моля ви кажете ми какво да правя и на какво може да се дължи това.Благодаря предварително  O:-)

MeTogu

Сигурен ли си че са мъжка и женска?Да не се окаже пак че са 2 мъжки!
По-добре пусни снимки на рибките и да видим тази работа.
Много малка е вероятноста женската да бие мъжкия.Това може евентуално да се случи ако женската е възрастна а мъжкия да е много млад.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

cwetalin

Бие, бие, на мен ми е убивала.
Пусни снимки да видим все пак.

devil__kiss

Добър вечер  :-P ето и снимките на въпросните Бети

тази, която си мисля, че е женска


и това е мъжката


сега съм отделила женската в родилка за да не гони мъжката, а тя е почнала да прави гнездо ... много странно и не знам какво да правя с тях, ако си купя още една женска няма ли напрежението в аквариума да изчезне ... как мислите  *ROFL*

Nikiengi

Женската не прави гнездо, само мъжката! Значи извода е ......!  :-)

cwetalin

На първата снимка е женска 100%, пълна с хайвер и готова да се размножава. Втората е като че ли на мъжки, но е бебе. Нормално е да бъде набит.
Това е поне трети случай за правене на гнездо от женска, за който чувам. Лично аз съм виждал женска да помага на мъжкия за гнездото, но сама - не. Но, с тези хормони с които се тъпчат рибите в момента, всичко май е възможно.

reaskol

Цитат на: Nikiengi - 23.02.2012 21:28
Женската не прави гнездо, само мъжката! Значи извода е ......!  :-)
Дали  :-D --->
Иначе мъжкия ми се вижда много млад и слаб, а женската е едра и силна, затова го бие  :-)

Nikiengi


cwetalin

Цитат на: reaskol - 23.02.2012 21:44
Дали  :-D
Иначе мъжкия ми се вижда много млад и слаб, а женската е едра и силна, затова го бие  :-)
Теб имах предвид за един от трите случая  :-P

А до къде я докара с ХМ, има ли напредък в ухажването.

Цитат на: Nikiengi - 23.02.2012 21:49
А така!?!  =-O
Да да, и аз така реагирах първия път. Ама както казах - хормони яко, да не мислиш че само от артемия стават такива.

reaskol


devil__kiss

страхотно  :duvar: май ще си ги държа разделени, защото ако пусна женската в общия аквариум рискувам мъжката да остане без опашка в най-добрия случай  :buff:

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

DJER

Стари и работили женски не е необичайно при необходимата температура, имал съм доста случаи и си мисля че е нормално за добре работещи риби, както и това да събира хайвера заедно с мъжкия. Такива чифтове правят най големи люпила(по 6-800 рибки) а има и случаи над 1000 но не при мен а тук във Варна при колега.

beta61

Женската бета не може да прави гнездо но, стара женска хвърляла хайвер  може изяде опашката на мъжкия ако не е активен.

reaskol

Такива женски могат даже да пазят хайвера и да излюпят малките  :-)