• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Надявам се на растенийца подаръци(около летище София)

Започната от nikka, 13.07.2011 19:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikka

Здравейте всички добряци! :-[ Имам малък(30л)аквариум с златна рибка и с единствено растение вътре,така че бих била безумно щастлива на каквото и да е(поне малко ставащо за принцески).Четох,че тези са подходящи..Анубиас(бартери+вар нана,конгенсис), Криптокорини,Лисимахия нумулария, Егерия, Елодея,Валиснерия,т.е. разни кожоподобни,но бих опитала с всичко? Ще дойда да си ги взема,ако имам късмета да ми е поне малко близо @}->--.Аз живея в кв.Герман(до Младостите),но ходя често и до летището и Сточна гара.По-този пвод,навсякъде по Цариградско също ме устройва.Благодаря ви предварително,за помоща да си ощастлива рибката.  *thanks
Нямам умение,но имам търпение! :)

slayerp5

Здравеи колешке, в Герман има много видни акваристи, търси Бари.

nikka

Ейй,мерси.  *thanksЩе го намеря ли във форума?Иии...с това име ли да го търся?? (wasntme)
Нямам умение,но имам търпение! :)

nidkolio

https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

nikka

Бих се радвала и на още нещичко!?
Рибката ми обожава,да се пъха в пролуките между листата,а изкуственото я заклещи един път...иска ми се да и предоставя оптимални условия за игра,понеже е самичка и само това я забавлява(поне докато се снабдя с по-голям акваариум) Надявам се да има още добри хора. :-)
Нямам умение,но имам търпение! :)

Slavov

Цитат на: nikka - 14.07.2011 17:23
Бих се радвала и на още нещичко!?

Е те тва е баш българщина, лакомия братко.....

Ивайло Гиздов

Бих могъл да помогна с някое бързорастящо,но съм в другия край.

nikka


" Е те тва е баш българщина, лакомия братко....."
Еми криза си е в България,много знаеш кво ми е положението..не всички имат работа.Освен това има цяла секция"подарявам"..че дори и риби!Всичко в аквариума,което се отреже се хвърля в кофата..няма нищо лошо живеейки в тая пумия,да има и хора готови да услужат..а не да се заяждат!!Аз отворих темата чак когато прочетох на достатъчно места,че е нормално.А и не е лакомия,а нужда.. опрях до искане както вече споменах,защото рибката ми се заклещи в цветето,което имам,а нямам възможност да и взема друго(не е само цената..има и път до там).Все пак форума е направен в помощ на рибките..а помоща е според нуждата?!
Нямам умение,но имам търпение! :)

Slavov

Аа стана ми чудно ,че вместо да му кажеш "да благодаря, с удоволствие  ще я приюта в моя аквариум", му викаш "ааа само 1 ли ?" . Ми радвай се и на това едно растение,  лев по лев, прави къща с гараж. И само това отбелязах, но явно ще си мълча за странични неща...  *privet*

nikka

 *STOP* Ми не си съобразил,че има и лични съобщения до които нямаш достъп!? На всеки един съм отговорила..лично!  :-P И на теб ти благодаря,за някои предишни отговори.  *THUMBS UP*
: 14-07-2011, 23:55:45
А сега искам да попитам как да процедирам с прекрасната Salvinia minima, за която благодаря безкрайно на Nidkolio  *thanks също и дали трябва някак да я пречистя,тъй като в нея видях и дребни охлювчета??  *dontknow* И ако да,как?
Нямам умение,но имам търпение! :)

slayerp5

Колежке, ако ти се разхожда до кат, ще ти дам 2,3 вида растения.

nidkolio

ОО да, съжалявам забравих да спомена за планорбисите които имам. Безвредни но досадни...
Някои хора им се кефят.
Разтвор от калиев перманганат е добре за дезинфекция, както и добро измиване на растенията. Salvinia е плаващо растение и просто го меткаш в аквариума, то ще си се нареди.
В нея може да има също утрикулария и ричия в малки количества.
Сложих ти по 1-4 стръкчета бакопа и лудвигия които трябва да засадиш. Също ще намериш и едим много малък ехинодорус.
Та на въпроса ти.. Измиване с вода и разтвор от калиев перманганат за дезинфекция.
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

nikka


: 15-07-2011, 12:12:56
Цитат
Цитат на: slayerp5 - 15.07.2011 10:31
Колежке, ако ти се разхожда до кат, ще ти дам 2,3 вида растения.



Кои 2-3вида,знаеш ли им имената?Не за друго,а понеже принцеската обича да похапва,а и осветлението вече е още по-слабо,защото салвинята покрива голяма част от повърхността и не пропуска добре едва 18те вата. Бих я споделила,ако искаш,че остана...Таа,налага се да са по-непретенциозни.Извинявам се за нескопосания пост ;-)
Нямам умение,но имам търпение! :)

slayerp5


Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед