• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Начинаещ

Започната от Rider, 25.02.2010 11:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rider

Добър ден, съфорумници! И аз след 2 месеца четене в форума реших да се регистрирам. Надявам се , че всичко , което съм направил за аквариума е добро. Ето и някои данни , да кажете дали има проблем - пренаселеност,ниско или високо pH и т.н.
Аква:60л
осветление:1 пура от 15 W
аквариума е купен готов може да го видите тук : http://www.akvariumi.com/?page=fish2&id=1176
нагревател : http://www.akvariumi.com/?page=fish2&id=713
филтър : вътрешен на Eheim 450l/h
грунд : речен около 4-5мм
компресор за въздух: нормален купен от пазара на Подуене за 8лв
растения:2 броя анубиас
риби : 25 гупи (15ж , 10 м)
          2 анциструса ( имали са поколение)
          1 бета спленденс (мъжка)
pH:7-7.5
смяна на водата:по 20 л през седмица (новата вода е престояла около 2-3 дни в неусветено помещение.
температура:25-26 градуса
Надявам се информацията да е достатъчна!

Ивайло Гиздов

Дай една снимка на аквариума,да го видим.
Мисля,че осветлението ти е слабо.

Rider

Е то4но ме затапи аз какъвто съм фотограф....
Ще пробвам :buff:

vasso

Пробвай, каквито и да са ще е добре да го видим. Успех в хобито! *DRINK*
ПП: снимката на аватара ти е като на filio,смени я, за да не стават обърквации.

hartt

По принцип, нищо ненормално. Светлината е малко /бих сложил двойно/, анубиасите може и да виреят на това осветление, но дали смяташ да останеш с два анубиаса е въпрос на избор. Рибки - доста, но пък имаш филтър/компресор, сигурно ще си живеят. За какво са ти 15 женски? Скоро ще имаш облак от малки и тогава ще се пренасели /но пък при два анубиаса няма къде да се крият и ще си решиш проблема с храненето  :-)/. Аз лично бих предпочел по-светъл, по-засаден и по-малко населен аквариум, но пак - въпрос на избор. Предполагам и ти в течение на времето доста пъти ще сменяш идеи и предпочитания.

zambo

Здравей колега и добре дошъл .
Множко са ти гупите , но тъкмо ще имаш да раздаваш след месец- два.  :-D
Сменяй водата всяка седмица - по 20 л.
По-силно осветление не ти трябва при тези растения .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Rider

Мерси за вси4ки препоръки! Гупите са доста,защото в на4алото на хобито исках да си отделя първите малки, които бяха 50 оцеляха 40 , 15 раздадох и ми останаха 20-25.Затова са толкова.
Ето и малко снимки :


П.С. Брат ми се е регистрирал в този форум . Твърди ,4е аквариума е общ,но... Познайте кой го поддържа?
: 25.02.2010г 14:02ч
Няма ли пове4е коментари ?

hartt

Няма ли пове4е коментари ?

Добре, още един: тези бели камъчета скоро ще станат зелени /зелено-кафяви/ :-(.

Rider

Как разбра ??

hartt

Цитат на: Rider - 26.02.2010 09:24
Как разбра ??

За съжаление, от опит :-(. В никакъв случай не ти го пожелавам, естествено.
Апропо, бетата ти е много готина, не пропускай да и намериш другарка :-).

Rider

Радвам се , 4е ти хареса ! Ще се опитам да и направя по-хубави снимки. Ама от тия гупи как да се оттърва идея си нямам !

valnata

Подари ги на някой. Аз взех за малкото аквариумче 5 броя и в момента е пълно с бебета. Даже не ги изяждат, а си плуват редом с тях. :-D Май и аз ще ги махам.

Rider

Мале , мале аз как се прецаках! Преди месец ми се родиха 50 и аз айде вс да отгледам.Оцеляха 40 раздадох 15 и сега сам с 25 и с вързани ръце,а нямам някой ,който да иска още . Как се наиграх с тия живородки.Остави ,ама преди 1-2 седмици имах хайвер от анциструси ,та сега в малкия 15л аквариум имам към 40 -45 анциструс4ета.Направо е развъдник в нас!

Babolat

Цитат на: Rider - 26.02.2010 21:04
Мале , мале аз как се прецаках! Преди месец ми се родиха 50 и аз айде вс да отгледам.Оцеляха 40 раздадох 15 и сега сам с 25 и с вързани ръце,а нямам някой ,който да иска още . Как се наиграх с тия живородки.Остави ,ама преди 1-2 седмици имах хайвер от анциструси ,та сега в малкия 15л аквариум имам към 40 -45 анциструс4ета.Направо е развъдник в нас!

Раздавай. Това е много челяд. Тука във форума все ще намериш някой който да ги иска. Аз бих ги взел ако раздаваш но съм от Плевен. Иначе точно затова съм фен на живородките - много бебета и все на често. :-)

Rider

Заклю4жайте темата . *lock