• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 10:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Вече имам 300л------Моят Аквариум 30 литра...моля за съвет

Започната от heler4eto, 06.02.2010 13:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valnata

На размер 8-9см с перките едва ли ще погълнат възрастна гупа. Ако иска да пробва, и ще разбере дали ще се разбират или не.  Аз съм гледал скаларии с гупи, но израстнаха заедно а друг е въпроса, че не изглежда добре аквариума с тези два вида. Иначе е възможно съжителството им, но трябва да се залюбят от малки. :-D

heler4eto

И аз знам че не изтлежда хубаво с двата вида но човека си прицинява.Нищо неможе да кажем.Сег в крайна сметка да му кажа че може да си купи но малки ли?  *THUMBS UP*

valnata

Ако ще взима нека скалариите да са малки. После при тях да пусне големи гупи. Друго няма какво да му казваме, той нека прецени сам. :-) Даже гупите е по-добре да са вече настанени в аквариума, и след това да пуска скаларии.

heler4eto

Гупите вече са от 1 ден в аквариума. *THUMBS UP* *THUMBS UP*

heler4eto

Здравеите.Днес баща ми купи 300л аквариум  *YAHOO* *YAHOO* Мн се радвам....Купихме кварцов пясък помпа с филтър.Мощен е.Черен фон.Аквариума е с шкаф.Осветление има.Растения-
-Валиснерия 5 броя около 10 см
-Лимонче 2 бр около 5 см
-Лобелия 2 бр около 10 см
-Анубиас 3 бр около 15 см
Риби още не съм купил.Ще купя след 2 седмици.През това помпата за въздух и филтъра ще са пуснати.
Но има много видове риби подходящи за 300 литров аквариум.Мисля за 2 скаларии.Други не съм решил и искам съвет какви риби могат да съжителстват с тях.  *YAHOO* *CRAZY* *ROFL* :-D
: 02.03.2010г 20:08ч
Тази тема ако не е при живородки моля модераторите да преместят темата където й е мястото  *THUMBS UP*

Rider


LuDiQa

Давай снимка да видим. Аз лично бих пуснал 2 дискуса  ;-)
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

Асен Евгениев

Не разбрах какъв филтър сте купили за тези 300 л.?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

heler4eto

Ще снимам.Батериите се зареждат.Че много бързо пада батерията на апарата :duvar:

LuDiQa

Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!


Rider

Дискуси може . Много красиви рибки са . Но може и пове4е от два да пусне.Ако ще слагаш дискуси посъветвай се с Divane ! Много е добра в тази област!

LuDiQa

Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

heler4eto

В магазина казаха че става.Но.....................Нестава ли? Знам че не трябва много много да се вярва на тия търговци но.....

Rider

Вземи си външен филтър ,скъпи са , но и добре работят(ако са хубава марка).На моя 60 л аквариум 450 му е дебита. :coffee: