• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Вече имам 300л------Моят Аквариум 30 литра...моля за съвет

Започната от heler4eto, 06.02.2010 13:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

heler4eto

Привет  *privet* Днеска се отървах от двата калихта.Подарих ги на един от гр Белослав които ще ги гледа в 360 литров аквариум..Освен тия сомове в аква има и 3 лабео.Има дебел Граунд дебели растения.Изкуствени.Осветлени филтър и всичко друго които трябват..А и да не забравя че и подарих неонките на един от варна които аква му е 70 литра а вътре има 15 неони сини 10 неона черни..4 молинезии и 4 гупи  *bg* *YAHOO*
: 11.02.2010г 21:09ч
А сега кажете още колко гупи и молинезии мога да пусна в аквариума ми.Решен съм да гледам само гупи и молинезии.А тос път ще чакам вашите отговори и съвети че после знам как е да махаш рибки но няма къде..Не искам да попадна в същата гпешка.Сега в аква има 1 анцистус 3 гупи/2 женски 1 мъжка/  и 1 молинезия/мъжка

Асен Евгениев

Значи ги подари все пак. Овации! *BRAVO*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zambo

Аз бих направил следното - ще залеся здраво аквариума и ще си остана с тези риби . До 2-3 месеца ще се развъдят достатъчно , за да го напълнят .Може само още 1-2 молинезии да си вземеш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

heler4eto

Колега zambo на мен не ми трябват малки рибки и да са бремени няма да ги отделя да си родят там и да се нахранят с тях.Аз искам големи рибки. *privet* Но все пак мерси за съвета но търся съвети колко още големи рибки мога да пусна/молинезии и гупи/
: 12.02.2010г 12:12ч
Имам още един въпрос.Сега имам още един аквариум 30 литра.Беше в мазата днес го изкарах измих го пърних вода и не тече от никъде.Пък и съм запален по лабео акулките.Въпроса ми е дали ще мога да гледам само 1 година 2 бр лабеота...САМО 1 ГОДИНА.Четох за тях че са териториални..Аз искам да гледам само 1 година защото после се бият.Така четох..Молевиса отговорете.Ако купя ще купя младе около 5 см..Вчера ги видях в магазина..Молявиа даите отговори.Утре ще купя помпа с филтър граунд растения.

ssg

В 30 литра даже и 1 лабео не може да гледаш :-)

heler4eto

Като са малки нестава ли.Около 5-7 см и като пораснат 15 см ще ги махам *THUMBS UP*

zambo

Колега heler4eto , в 30л аквариум може да гледаш риби видими само с лупа . За всякакви едри риби забрави . Прави разлика между аквариум и консерва . А за лабео забрави . Ще го умориш още докато му показваш аквариума .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

vasso

Ти махна калихта и сега ще го заместиш с лабео. =-O Няма никаква логика!

heler4eto

Ок..Няма да купя лабео. А в втория 30 литра аква ще сложа много растения и укрития и ще пусна 1 мъжка бета с 5 женски бети *privet* Мисля че това ще стане

Здравков

А в 80 литра аквариум лабео можели да се гледа?

heler4eto

В една друга тема колегата zambo каза че аква трябва да е голям 120-150 литра  :duvar:

Здравков

Цитат на: heler4eto - 13.02.2010 21:29
В една друга тема колегата zambo каза че аква трябва да е голям 120-150 литра  :duvar:
Я недей ми се троска така, аз да не седя като тебе на компа и да следя всяка тема.  :karamse:

bicho1976

Цитат на: Иван Петров - 13.02.2010 21:52
Я недей ми се троска така, аз да не седя като тебе на компа и да следя всяка тема.  :karamse:
*spam Градски успокой топката малко.

Здравков

Цитат на: bicho1976 - 13.02.2010 21:55
*spam Градски успокой топката малко.
*offtopic Градски коя от двете? :-)

heler4eto

Пффф.Аи стига с такива работи  :karamse:
А сега ако може ми дайте съвет.Колко молинезии и гупи ще мога да гледам в аквариума си?
Втория аквориум го заселих много добре с растения укрития и пуснах 1 мъжка бета с 8 женски.
Женските се крият и излизат.