• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 05:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Вече имам 300л------Моят Аквариум 30 литра...моля за съвет

Започната от heler4eto, 06.02.2010 13:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

heler4eto

Здравеите....Сега аква е 30л обитателите засега са 1 гупа женска.1 брои анциструс  около 4-5 см и 2 броя калихт малки около 6-7 см..
Аква има граунд едно изкуствено растение високо около 15 см и ширина около 3-4 см....Има помпичка за кислород и филтър 2в1 Aquael Fan Mini/plus 50Hz 4x2W ...Та въпросат ми е какви още риби мога да добавя в аквариума ми.... Така че да не го пренаселя гъсто.Аз имам много идеи но мисля че няма да станат нещатата като моите идеи.И реших да питам вас. *privet* *privet* Благодаря предварително за отговорите. *thanks *privet*
: 06.02.2010г 11:11ч
здравеите. аз реших да пусна още 9 гупи и 10 молинезии..Вие какво мислите  *thanksкажете поне ако е грешка да не купувам и без да искам да турмозя животните ако има такъв шанс *privet* *dontknow*.

dimo _ss

Здравей, на мен честно казано ми се виждат много 10 гупи и 10 молинезии. :-) Знам че калихта е доста едра риба, след време може а им утеснее на сомчетата.Но нека по-компетентни те от мен да си кажат думата, все пак и аз съм от скоро в хобито.
Успех в начинанието!

heler4eto

колко гупи и колко молинезии съветвате да сложа.Да 20 жвородки са много плюс сомовете...мерси предварително
: 06.02.2010г 14:02ч
Моля модераторите да преместят темата в раздел Аквариумни Риби/живородки   Извинявам се много задето пуснах темата в тоя раздел.. *privet* *thanks

vasso

Много са тези риби. Реалният обем вода напрактика е значително по-малко от 30 литра. Също така трябва да се вземе предвид фактът, че тези риби най-вероятно ще се размножават. Калихтите стават , както каза колегата ,едри и ще започнат да правят мизерии в аквариума и да разместват декорации. Сложи не повече от 10 риби от типа на гупите. Може да помислиш за други малки сомчета като коридорас. Калихтите може да ги запазиш, но след не много време ще трябва да ги преместиш в по-голям аквариум или да ги продадеш. Успех и качи малко снимки. ;-)

heler4eto

ще кача снимки батериите се зареждат  *YAHOO* е няма ли как да ги запазя *dontknow*  пък и тук на клипа не се вижда да ровят.....а нямам такива познати които са с големи аквариуми   *dontknow* че аз и си помислих че в моя аквариум няма да пораснат чак толкова като на клипа Декоративни рибки  *dontknow* ще растат ли..даите ми съвети какво да правя с тях

vasso

Еми ще растат. В аквариума на сестра ми ,който е 60 литра станаха доста големи. В този аквариум , в този момент не ровят, но не може да си правиш изводи от 30 секундно клипче. Грундът там е и доста едър. Засега ги запази, пък по-натам може да спретнеш и друг аквариум. Не виждам какъв друг съвет може да ти се даде освен засега да ги пазиш , а после да ги махнеш. Освен ако не искаш разбира се да се мъчат в този аквариум. *NO*

heler4eto

а може ли да махам всички риби в аквата само тия калихти да и анциструса да махам.....моля за съвет.. *dontknow* мерси предварително

vasso

Не схванах въпроса. Има препинателни знаци в българския език, както и главни букви.

heler4eto

Да аз съм сгрешел.Сега съм решен да ги махна от там.Но няма къде да ги сложа.Има още един аква които пък е 7 литра.В него има една мъжка бета.Освен на коха няма къде друго.Сега и аз съжелявам че ги купих без да чета за тях. :'( сега ми е мн гадно.Какво посъветваш да направя  :'(  :-(

vasso

Засега може да ги гледаш. Още са малки. После ще го мислиш този проблем. Може дотогава да се уредиш с нов аквариум. Ако в крайна сметка това не стане- ето го форумът- може да ги продадеш на някой колега и да си сигурен, че ще се грижат добре за тях. *THUMBS UP*


Асен Евгениев

Колега, качвай снимките отворени, че нямаме нерви да ги разлистваме. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

heler4eto


Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

suntsu69

Tinypic - едно такова шарено, отдолу под емотиконите

heler4eto

Оправих се колеги.Мерси за инфото.Ето и снимките че на бъдещите посетители на темата да им бъде по лесно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F2r3uryx.jpg&hash=b58a3b3937b9302785facbaa07c118c0890e11c8
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi46.tinypic.com%2Fd5zis.jpg&hash=8e2be0deb62b6a29d0276843a708d2497ac73279  Еми та така добре за вас на мен не ми се мъчи два часа 2 снимки да пускам

Асен Евгениев

Така ли ми се струва, или плота под аквариума се е огънал? Задължително сложи подложка. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Caxapa

Плота се е огънал и то  доста застрашително.  Подложката е необходима.При първа бъзможност(когато сменяш водата) да поставиш подложка, че ще стане беля.

heler4eto

Каква подложка.Пък и досега не е ставал нищо.От поне 5 месеца  *dontknow*

Здравков

Четох в една книга че ако искаш рибите ти да са добре, трябва да се пада 3л на риба. Но мен ако питаш може и два.

Асен Евгениев

Цитат на: Иван Петров - 07.02.2010 09:51
Четох в една книга че ако искаш рибите ти да са добре, трябва да се пада 3л на риба. Но мен ако питаш може и два.
2-3 литра за гупа или за "кит"? Малко по-приемливо е литър на сантиметър. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolaytoshev

Здрължително сложи подложка за да не се окаже аквариума на земята.

heler4eto

Е примерно каква. Че аз не съм отдавна в хобито  *dontknow* може ли да пусниш една снимка на аква с подложка *privet*

vasso

Най-банално е със стиропор. Може и с такива плоскости за изолация. :-)

dandy

За подложка също е подходящо една пореста гума която се слага в банята да не се лъзгаш. Дебела е приблизително 4-5 мм. и се продава в много магазини, примерно в железарии, строителни магазини, но най-добре в домашни потреби. Предлага се на кв. метър има много цветове. Сложи си обезателно, може даже и фибран но има един който е малко по-твърд от стандартният. Стиропор също става.

heler4eto

Купих си колега.  *YAHOO* Мерси на всички за съветите  *THUMBS UP* А за калихтите мисля да ги пусна на пътешествие в канала от тоалетната чиния  *ROFL* А вие какво ще кажете  *YAHOO* *privet*

nikolaytoshev

Цитат на: heler4eto - 08.02.2010 22:06
А за калихтите мисля да ги пусна на пътешествие в канала от тоалетната чиния  *ROFL* А вие какво ще кажете  *YAHOO* *privet*

Защо???

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

reaskol

Цитат на: heler4eto - 08.02.2010 22:06
Купих си колега.  *YAHOO* Мерси на всички за съветите  *THUMBS UP* А за калихтите мисля да ги пусна на пътешествие в канала от тоалетната чиния  *ROFL* А вие какво ще кажете  *YAHOO* *privet*
Недей бе психопате   :-D

heler4eto

Цитат на: reaskol - 08.02.2010 22:23
Недей бе психопате   :-D
е кажи ми какво да правя с тях...Нямам приятели с които са с големи аквариуми.Освен да ги пусна в морето на варна....че ми остава близко..Е тоалетната е по близо ама пускането няма да е интересно  *DRINK* до 1 седмица ако никои не ги купи ги пускам в морето ....цена е 2.20лв С ДДС  :-D Намират се в варна...Може и да доставя но само в града  :-D :-[

cbr

Цитат на: heler4eto - 08.02.2010 22:31..Е тоалетната е по близо ама пускането няма да е интересно  *DRINK*
Много смешно :karamse: ! Типично по български ,ако някой не ги купи не би ги подарил  ,по добре в канала или в морето. *STOP*

Здравков

Цитат на: akapulko - 07.02.2010 09:57
2-3 литра за гупа или за "кит"? Малко по-приемливо е литър на сантиметър. :-)
Тва пише в книгата е пич.
П.С да не съм го измислил аз. :-)

BOJO

Цитат на: Иван Петров - 08.02.2010 22:48
Тва пише в книгата е пич.
П.С да не съм го измислил аз. :-)

Коя книга това ? Не съм я чел тази  :duvar:

dok70

Не приемайте буквално писанията!
Акваристиката не е математика.
8-)
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

heler4eto

Никои ли не иска....  *dontknow* нова цена 2 лв

nikolaytoshev

Не ги изхвърляй в морето или в канала. Ако толкова ти пречат просто ги подари на някой. Ако пък не можеш да намериш на кого да ги подариш, по добре ги занеси в някой аквамагазин и им ги подари. Поне знаеш, че няма да си ги убил миличките рибки.

Асен Евгениев

Цитат на: Иван Петров - 08.02.2010 22:48
Тва пише в книгата е пич.
П.С да не съм го измислил аз. :-)
И какво пише в тази книга, по два литра вода на астронотус? =-O В 500 литра аквариум - 250 парчета! *CRAZY*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Здравков

Цитат на: akapulko - 09.02.2010 18:58
И какво пише в тази книга, по два литра вода на астронотус? =-O В 500 литра аквариум - 250 парчета! *CRAZY*
Знаеш ли кво? нахакай 850 астронотуса в 200 литра аквариум така ще се чувстват най-добре.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

BOJO

Цитат на: Иван Петров - 07.02.2010 09:51
Четох в една книга че ако искаш рибите ти да са добре, трябва да се пада 3л на риба. Но мен ако питаш може и два.

Абсолютно вярно е , дори може и 1 литър на риба . Това напълно важи за таз рибка  :coffee:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi158.photobucket.com%2Falbums%2Ft115%2Fjenky666%2Ffishtank020.jpg&hash=60f3a8b503b8e7164a765975363818b053480a66


Здравков

То там има две ама коя от двете не е ясно  *dontknow* остави това тая голямата е много хубава, на фурна

BOJO

Цитат на: Иван Петров - 10.02.2010 14:51
То там има две ама коя от двете не е ясно  *dontknow* остави това тая голямата е много хубава, на фурна

Е как не е ясно бре, за голямата разбира се . Нали книги си чел. За малката стигат и 300 милилитра вода.

Здравков

Цитат на: BOJO - 10.02.2010 16:25


Е как не е ясно бре, за голямата разбира се . Нали книги си чел. За малката стигат и 300 милилитра вода.
Ми като и стигат сложи я в 300мл. съд и ми кажи колко минути ще живее.  :-)

vasso

Оф я стига сте писали глупости. Всичко е индивидуално и зависи от конкретни условия при всеки човек. Това за литрите се отнася за дребни риби и е много относително. :duvar:

ogogogo

Иван Петров,това че не си "напреднал акварист",както ти пише под името е ясно на всички,но
поне това че нищо не разбираш можеше да криеш още извесно време.
Кажи къде четеш тия книжки че и ние да прочетем нещичко,пък дай боже да станем и ние
напреднали *ROFL*.
Съветвам те внимателно да се вгледаш в аквариума си и ако след 10минути гледане още мислиш
че си напреднал и че от книжките се става акварист,много бързо да си потърсиш психолог.
*CRAZY*.
Знам че е много гадно това да ти кажат истината в очите но ми писна от такива разбирачи като
теб.

Извинявам се на всички за спама.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

heler4eto

Привет  *privet* Днеска се отървах от двата калихта.Подарих ги на един от гр Белослав които ще ги гледа в 360 литров аквариум..Освен тия сомове в аква има и 3 лабео.Има дебел Граунд дебели растения.Изкуствени.Осветлени филтър и всичко друго които трябват..А и да не забравя че и подарих неонките на един от варна които аква му е 70 литра а вътре има 15 неони сини 10 неона черни..4 молинезии и 4 гупи  *bg* *YAHOO*
: 11.02.2010г 21:09ч
А сега кажете още колко гупи и молинезии мога да пусна в аквариума ми.Решен съм да гледам само гупи и молинезии.А тос път ще чакам вашите отговори и съвети че после знам как е да махаш рибки но няма къде..Не искам да попадна в същата гпешка.Сега в аква има 1 анцистус 3 гупи/2 женски 1 мъжка/  и 1 молинезия/мъжка

Асен Евгениев

Значи ги подари все пак. Овации! *BRAVO*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zambo

Аз бих направил следното - ще залеся здраво аквариума и ще си остана с тези риби . До 2-3 месеца ще се развъдят достатъчно , за да го напълнят .Може само още 1-2 молинезии да си вземеш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

heler4eto

Колега zambo на мен не ми трябват малки рибки и да са бремени няма да ги отделя да си родят там и да се нахранят с тях.Аз искам големи рибки. *privet* Но все пак мерси за съвета но търся съвети колко още големи рибки мога да пусна/молинезии и гупи/
: 12.02.2010г 12:12ч
Имам още един въпрос.Сега имам още един аквариум 30 литра.Беше в мазата днес го изкарах измих го пърних вода и не тече от никъде.Пък и съм запален по лабео акулките.Въпроса ми е дали ще мога да гледам само 1 година 2 бр лабеота...САМО 1 ГОДИНА.Четох за тях че са териториални..Аз искам да гледам само 1 година защото после се бият.Така четох..Молевиса отговорете.Ако купя ще купя младе около 5 см..Вчера ги видях в магазина..Молявиа даите отговори.Утре ще купя помпа с филтър граунд растения.

ssg

В 30 литра даже и 1 лабео не може да гледаш :-)

heler4eto

Като са малки нестава ли.Около 5-7 см и като пораснат 15 см ще ги махам *THUMBS UP*

zambo

Колега heler4eto , в 30л аквариум може да гледаш риби видими само с лупа . За всякакви едри риби забрави . Прави разлика между аквариум и консерва . А за лабео забрави . Ще го умориш още докато му показваш аквариума .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

vasso

Ти махна калихта и сега ще го заместиш с лабео. =-O Няма никаква логика!

heler4eto

Ок..Няма да купя лабео. А в втория 30 литра аква ще сложа много растения и укрития и ще пусна 1 мъжка бета с 5 женски бети *privet* Мисля че това ще стане

Здравков

А в 80 литра аквариум лабео можели да се гледа?

heler4eto

В една друга тема колегата zambo каза че аква трябва да е голям 120-150 литра  :duvar:

Здравков

Цитат на: heler4eto - 13.02.2010 21:29
В една друга тема колегата zambo каза че аква трябва да е голям 120-150 литра  :duvar:
Я недей ми се троска така, аз да не седя като тебе на компа и да следя всяка тема.  :karamse:

bicho1976

Цитат на: Иван Петров - 13.02.2010 21:52
Я недей ми се троска така, аз да не седя като тебе на компа и да следя всяка тема.  :karamse:
*spam Градски успокой топката малко.

Здравков

Цитат на: bicho1976 - 13.02.2010 21:55
*spam Градски успокой топката малко.
*offtopic Градски коя от двете? :-)

heler4eto

Пффф.Аи стига с такива работи  :karamse:
А сега ако може ми дайте съвет.Колко молинезии и гупи ще мога да гледам в аквариума си?
Втория аквориум го заселих много добре с растения укрития и пуснах 1 мъжка бета с 8 женски.
Женските се крият и излизат.

Здравков

Ми новата ми политика (спецялно зе мен) е литар на рибка. Тейче ако ти е 30 л. аквариума можеш да сложиш 30-на рибки. (все пак и други да изкажат мнение)
П.С. А за аквариума с бетите! супер, и аз имам голямо желание за такъв аквариум. *DRINK*

heler4eto

Прав си летър на рибка  :-P Обаче забравяш едно важно нещо  :-D Граунда растенията помпата за куслород филтър.Мисля че заемат приблизително 5 литра. *CRAZY* В 7 литра колко?

Здравков

Ми измери и изчисли да видиш какъв обем в литри заема грунта, но според мен предвид грунта и другите неща значи 10 гупи и 10 молинезии може да си гледаш и да живеят добре.
П.С. може ли да пуснеш снимки на бетите.

vasso

Цитат на: Иван Петров - 13.02.2010 22:43
Ми новата ми политика (спецялно зе мен) е литар на рибка. Тейче ако ти е 30 л. аквариума можеш да сложиш 30-на рибки. (все пак и други да изкажат мнение)
П.С. А за аквариума с бетите! супер, и аз имам голямо желание за такъв аквариум. *DRINK*
Много са тези риби и личното ми мнение е ,че аквариум, наблъскан с риби изглежда грозно и претрупано. *THUMBS UP*

heler4eto

Снимки ще кача на бетите.Но някъде съм тикал УСБ-то на апарата.Немога да я намеря.Като я намеря ще кача иначе съм ги снимал.
Кажете ми в 7 литра аква дали ще може да се съберат 3 гупи и 3 молинезии ?? :coffee:

vasso

Ами и да може няма да е много добре. Ако сложиш и растения и техника съвсем ще стане тясно. Направи го на скаридарник- зарибявка си е и може да слагаш различни мъхове.  ;-)

cbr

Колега Хелерчето,разбирам желанието ти да гледаш колкото се може повече рибки ,всички сме така,но трябва да вземеш предвид наличните възможности които имаш и да се побереш в тях.
Не задавай по няколко пъти едни и същи въпроси,хората те посъветваха какво и колко да отглеждаш,има и доста теми по въпроса.
В 7 литра може и пингвин да се събере,друг е въпроса дали ще му е гот. :duvar:
Не съм аз човека който може да ти даде акъл,но мога да те посъветвам да ползваш търсачката,много е полезна *THUMBS UP*
Успех с аквариумите *DRINK*

Здравков

Цитат на: vasso - 13.02.2010 23:48
Много са тези риби и личното ми мнение е ,че аквариум, наблъскан с риби изглежда грозно и претрупано. *THUMBS UP*
Преди няколко дена и аз бях на същото мнение и ме обедиха че въобще не съм прав.  *dontknow*
А доколкото търсачката не работи при мен аз пиша нещо то излизат някви простотии. *dontknow*

heler4eto

Здравеите отново с по нови въпроси  :-D Мога ли да гледам живи растения с молинезии и гупи в 30 литров аквариум.Със осветление 2.5А 250V .Лампата не е за аквариум но азго сложих върху стъклото на аквариума.Пускам го вечер от 8 часа до сутрин 7 часа.При такива условия ще мога ли да гледам и живи растения  *DRINK*
: 14.02.2010г 11:11ч
И ако става да се гледа.Вече съм си избрал  някои.Elodea canadensis Richard,Anubias afzellii Schott,Bolbitis heudelotii (Fee) Alston,Vallisneria spiralis Linne.И вие кажете мнение за тези растения
: 14.02.2010г 11:11ч
Ето един клип.Отук можете да видите какво е осветлението.Клипа го качи брат  ми затова заглавието но клипа е рибки на брат ми  *DRINK* Рибки На Брат Ми

pavlin69

май най-добре е да забравиш какво си научил до момента и да започнеш отначало, но първо без да питаш, а само да четеш

heler4eto

В момента положението е така.1 коридарос 1 апциструс 2 гупи 2 молинезии Едно голямо растение по средата и леко назаде.И още едно малко растение към лявата страна ще кача снимки наскоро.АА да не забравя че женската гупа ми роди.Но в общия аквариум.Можах да спася само 2 малки.Сега са в 7 литровея аквариум.Храня ги с люспи.Развиват се много добре и си плуват нормално.Купих една обикновена помпичка за кислород с филтър но е мн слаб  *THUMBS UP* очаквайте снимки
: 24.02.2010г 21:09ч
Здравейте.Имам пак въпрос.Знам че станах нахален но утре ще ходя на пазар за още растения и рибки.Ще си купя около 5 гупи още.Въпроса ми е ако купя и 3 хелера ще бъде ли по красиво откакто само гупите.

ssg

Растения купи,но рибки недей,ще станат много *NO*

heler4eto

 Първо искам да се благодаря на всички които са писали в тази тема  *thanks Наистина много ми помотнахте с вашите съвети  *THUMBS UP* Ето положението-4 растения.Граунд-дребен..Филтър и помпа aquael fan mini/plus f=260h.Осветление.
Рибки-9 гупи 2 молинезии 1 анциструс 2 коридарос .
До това положение ме докарахте вие  *DRINK* Ето и снимки




Rider

Не е лошо аквариум4ето , ама има още какво да се иска. Съветвам те да махнеш вси4ки изкуствени растения , сложи на тяхно място истински.Махни и топ4етата ( май са сирий4ета).Да не забравя махни и тези цветни камъ4ета дето са зелени, розови и сини.Сложи пове4е грунд махни този фон и сложи някой едноцветен.Това са критиките и съветите ми.Не забравяй едно - ТОВА Е ТВОЯТ АКВАРИУМ НАПРАВИ ГО КАКТО ТИ ХАРЕСВА НА ТЕБ,ВСЕ ПАК ТИ ЩЕ МУ СЕ НАСЛАЖДАВАШ!!!

heler4eto

Да и аз помислих да махам цветните топчета.Утре ще купя едноцветен фон и кафяв граунд  *THUMBS UP* Но за истински растения не мисля.Избрах изкуствени защото с тях става по лесно.Иначе и аз знам че с естествени растения ще стане още по хубаво  *THUMBS UP*

Rider


Raven

Ако сложиш естествен пясък на дъното и махнеш всичките тези шарени неща ще стане много по добре.
Растенията си ги остави така щом ти харесват, но фонът и дъното е добре да се оправят.
Все пак важното е рибите да са ти  здрави и на теб да ти харесва :-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Rider

Raven прав си ! За това , 4е той /тя трябжа да си го харесва и аз писах.

heler4eto

Добра идея е да сложа пясък.Ще стане ли пясък дето правят бетон.Щото пред двора имаме такъв.А и да става като слагам ще сложа повечко че да закрие долния граунд-така ще стане ли или трябва да махам всичко *THUMBS UP* ???

Rider


Kpuc

 *offtopic Някой може ли да каже къде в Бургас мога да намеря кварцов пясък?

Rider

Крис това дано ти помогне ;до "Андела", тва е пясъкова кариера и преди новоселци язовира. Взех си 40 кг. пясък (2-4мм)кварцов и беше 3ст. на кг. Цялата работа излезе 1, 20лв.

heler4eto

В момента няма кинти за кварцов пясък  :'(  Значи ще трябва да измисля нещо по друго.Ако ми дадете някакъв съвет освен пясък.  *dontknow*

Rider

При Q-sands пясъка е 13 лв 25 кг не е мн скъпо.

heler4eto

На мен ми трябва 3кг.Колко ще ми излезе?

Rider

Погледни по-нагоре в темата и ще видиш сайта.

heler4eto

Здравейте отново.Приятеля ми си купи 100л аквариум.Засели то с изкуствени растения.За граунд сложи камъчета.И друго каквото е нужно.Купи си 12 гупи  2 хелера 4 коридарос.Сега иска да си купи и 2 скаларии.Той понеже няма интернет и ме помоли да питам аз дали ще има проблеми с тези риби които досега ги има.

Rider

Скаларийте ще закусват с гупите,освен ако не са малки.

heler4eto


Rider

По-добре да не рискува , но има и по,по,по,по,по-разбира4и от мен.

valnata

На размер 8-9см с перките едва ли ще погълнат възрастна гупа. Ако иска да пробва, и ще разбере дали ще се разбират или не.  Аз съм гледал скаларии с гупи, но израстнаха заедно а друг е въпроса, че не изглежда добре аквариума с тези два вида. Иначе е възможно съжителството им, но трябва да се залюбят от малки. :-D

heler4eto

И аз знам че не изтлежда хубаво с двата вида но човека си прицинява.Нищо неможе да кажем.Сег в крайна сметка да му кажа че може да си купи но малки ли?  *THUMBS UP*

valnata

Ако ще взима нека скалариите да са малки. После при тях да пусне големи гупи. Друго няма какво да му казваме, той нека прецени сам. :-) Даже гупите е по-добре да са вече настанени в аквариума, и след това да пуска скаларии.

heler4eto

Гупите вече са от 1 ден в аквариума. *THUMBS UP* *THUMBS UP*

heler4eto

Здравеите.Днес баща ми купи 300л аквариум  *YAHOO* *YAHOO* Мн се радвам....Купихме кварцов пясък помпа с филтър.Мощен е.Черен фон.Аквариума е с шкаф.Осветление има.Растения-
-Валиснерия 5 броя около 10 см
-Лимонче 2 бр около 5 см
-Лобелия 2 бр около 10 см
-Анубиас 3 бр около 15 см
Риби още не съм купил.Ще купя след 2 седмици.През това помпата за въздух и филтъра ще са пуснати.
Но има много видове риби подходящи за 300 литров аквариум.Мисля за 2 скаларии.Други не съм решил и искам съвет какви риби могат да съжителстват с тях.  *YAHOO* *CRAZY* *ROFL* :-D
: 02.03.2010г 20:08ч
Тази тема ако не е при живородки моля модераторите да преместят темата където й е мястото  *THUMBS UP*

Rider


LuDiQa

Давай снимка да видим. Аз лично бих пуснал 2 дискуса  ;-)
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

Асен Евгениев

Не разбрах какъв филтър сте купили за тези 300 л.?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

heler4eto

Ще снимам.Батериите се зареждат.Че много бързо пада батерията на апарата :duvar:

LuDiQa

Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!


Rider

Дискуси може . Много красиви рибки са . Но може и пове4е от два да пусне.Ако ще слагаш дискуси посъветвай се с Divane ! Много е добра в тази област!

LuDiQa

Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

heler4eto

В магазина казаха че става.Но.....................Нестава ли? Знам че не трябва много много да се вярва на тия търговци но.....

Rider

Вземи си външен филтър ,скъпи са , но и добре работят(ако са хубава марка).На моя 60 л аквариум 450 му е дебита. :coffee:

LuDiQa

ОООООООО незная питай други според мен е малак но не знам питай тези който разбират   *DRINK* *DRINK* ;-) ;-) ;-)
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

Rider


vasso

За дискуси ти трябва перфектна филтрация, пък и опит! Не прави супа- имаш възможност за доста варианти- обмисли добре, а не действай импулсивно, заради радостта от придобивката! *DRINK*

heler4eto

Значи татко трябва да бръкне още по дълбоко около 300-400  :duvar: *MODERATOR*  Утре вече ще вида в варна цените.Татко вика няма да дам повече от 400 за филтър  :duvar:
: 02.03.2010г 21:09ч
Цитат на: vasso - 02.03.2010 21:26
За дискуси ти трябва перфектна филтрация, пък и опит! Не прави супа- имаш възможност за доста варианти- обмисли добре, а не действай импулсивно, заради радостта от придобивката! *DRINK*
Да ще мисля имам време  *THUMBS UP*

Vannkata

ако си от варна, минаваш през ''Дискус'' или ''Аквамания'' и си вземаш един Атман за около 150-200лв и си решаваш проблемите  *CRAZY*

LuDiQa

Ако можеш снимаи 6тот май нещата се объркаха  :popcorn: *STOP*
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

joro_qkiq84

Здравей,колега с интерес следя темата ти от начало.Честито за новата придобивка  *BRAVO*.За всичко не ясно се обръщай към колегите от форума, rulez, те знаят и са наясно много много повече от повечето търговци в магазините.Казвам ти това от личен опит,те много ми помогнаха да оправя кашата ,която бях забъркал с помоща на "начетените" магазинери по зоомагазините.А иначе и аз сега съм с 25л. ,но се замислям за нещо около 100л.Успех с новият аква. :-)

heler4eto

Можели с скаларии да гледам и няколко силвър шарк-акули или 2 пангаса-акули

goldstar94

Да но да знаеш че акулите стават над 2 метра  :-D

LuDiQa

И ако е възможно да качиш снимки защото чакаме вече сигурно от седмица  *THUMBS UP*
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

heler4eto

Пангасите ако ги сложа в 800 литра тогава могат да станат 2 метра.А за силвър шарк могат да растат около 15 см.За други риби не мисля.Само 2 скаларии и някви акули искам.Ще мога ли да гледам  *THUMBS UP*
: 07.03.2010г 14:02ч
Снимки ще качвам когато всичко е готово и съм решен да не местя нищо. *THUMBS UP*

vasso

Комбинацията не е добра! Скалариите се гледат по повече- сложи 6, но поне да се развият нормално, в група. Тези акули са доста бързи, растат много- това, че си мислиш, че ще станат по 15 сантиметра, не е вярно-повече ще станат. Този обем ти дава прекрасна възможност да направиш наистина страхотен аквариум. Трябва просто да четеш повече и да се опиташ да не се поддаваш на моментни еуфорични желания! Помисли добре и пак казвам-разгледай такива аквариуми тук и си харесай модел на развитие! *DRINK*

heler4eto

15 см ти казвам че ще станат силвър шарк *THUMBS UP*

vasso


goldstar94

Слагаи и на края като почнеш да се оплакваш ния няма да сме виновни  :karamse:

heler4eto

да прави сте  *HELP* http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=301&vid=1  грешно съм запомнил.Значи акулите отпадат.Засега мисля около 6 скаларии

Rider

Скалариите са добър избор особенно ,ако успееш да имаш и 4ифт.Но аз ли4но предпо4итам дискуси(по-красиви са според мен). :-[
А за колко лв си взел аквата ?

heler4eto

Баща ми плати аз по това време разтлеждах рибите  :duvar:
: 08.03.2010г 13:01ч
А за дискуси-Да по красиви са но аз искам по подвижни риби като скалария.Сега мисля 6 скаларии 1 анциструс 4 коридарос.

elblanko

Цитат на: heler4eto - 08.03.2010 13:45
Баща ми плати аз по това време разтлеждах рибите 
Гледам съветници относно рибите дал господ, та моя съвет ще е малко по различен.
Да слушаш баща си и да го уважаваш, защото не всеки баща би се изръсил за 300 литров аквариум в тази криза.  *privet*
Успех с аквариума.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Лора

Драги "Хлерчето", виждам, че имаш още доста въпроси. Не си усвоил основните техники в акваристиката, а бързаш с 300л аквариум.
Честно да ти кажа не си готов за такъв голям аквариум. Но да не забравяме, че акваристите обичат да си ги мерят и най вероятно си взел този аквариум, за да може да ти се обърне по сериозно внимание.

Съветвам те добронамерено, отново да погледнеш статиите в помощното меню (в ляво). Да осмислиш хубаво какво е написано там.
Понамали малко темпото на писане. Четене му е майката.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

LuDiQa

Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

Charliie

Здравейте, от дни чета какво се пише във форума, и реших да си взема аквариум, моля да ми препоръчате човек който прави аквариуми по поръчка със черен силикон  искам аквариума да е долу- горе 60/30/35 д/ш/в ,  И моля, Ви кажете с какви риби мога да запълня този аквариум?

Miroslav 1987

Колега темичката е доста стара от преди 2 години но ще ти отговоря ,аквариума който си замислил е 63 литров за него бих ти препоръчал живородки(гупи,молинезия,плата,)общо взето малки рибки и сомчета(коридарос,анцитрус).Слагаш грунд фракция 3мм-5мм най-отпред 3см-4см а отзад 6см-7см.Слагаш 2 пури по 18 W едното(Силвания гро лук а другото Аквастар) засаждаш бързорастящи растения и си радваш на аквариума си.Може да ми пишеш на лично отностно изработка на аквариум доста професионалисти има във форума който изработват и то на добри цени  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fa2.rimg.info%2Fd6b7250306ad9908a891bffc68b16c68.gif&hash=93d1305c8ad0ecbf77870b77b516255f73177f32