• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Вече имам 300л------Моят Аквариум 30 литра...моля за съвет

Започната от heler4eto, 06.02.2010 13:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

heler4eto

Здравеите....Сега аква е 30л обитателите засега са 1 гупа женска.1 брои анциструс  около 4-5 см и 2 броя калихт малки около 6-7 см..
Аква има граунд едно изкуствено растение високо около 15 см и ширина около 3-4 см....Има помпичка за кислород и филтър 2в1 Aquael Fan Mini/plus 50Hz 4x2W ...Та въпросат ми е какви още риби мога да добавя в аквариума ми.... Така че да не го пренаселя гъсто.Аз имам много идеи но мисля че няма да станат нещатата като моите идеи.И реших да питам вас. *privet* *privet* Благодаря предварително за отговорите. *thanks *privet*
: 06.02.2010г 11:11ч
здравеите. аз реших да пусна още 9 гупи и 10 молинезии..Вие какво мислите  *thanksкажете поне ако е грешка да не купувам и без да искам да турмозя животните ако има такъв шанс *privet* *dontknow*.

dimo _ss

Здравей, на мен честно казано ми се виждат много 10 гупи и 10 молинезии. :-) Знам че калихта е доста едра риба, след време може а им утеснее на сомчетата.Но нека по-компетентни те от мен да си кажат думата, все пак и аз съм от скоро в хобито.
Успех в начинанието!

heler4eto

колко гупи и колко молинезии съветвате да сложа.Да 20 жвородки са много плюс сомовете...мерси предварително
: 06.02.2010г 14:02ч
Моля модераторите да преместят темата в раздел Аквариумни Риби/живородки   Извинявам се много задето пуснах темата в тоя раздел.. *privet* *thanks

vasso

Много са тези риби. Реалният обем вода напрактика е значително по-малко от 30 литра. Също така трябва да се вземе предвид фактът, че тези риби най-вероятно ще се размножават. Калихтите стават , както каза колегата ,едри и ще започнат да правят мизерии в аквариума и да разместват декорации. Сложи не повече от 10 риби от типа на гупите. Може да помислиш за други малки сомчета като коридорас. Калихтите може да ги запазиш, но след не много време ще трябва да ги преместиш в по-голям аквариум или да ги продадеш. Успех и качи малко снимки. ;-)

heler4eto

ще кача снимки батериите се зареждат  *YAHOO* е няма ли как да ги запазя *dontknow*  пък и тук на клипа не се вижда да ровят.....а нямам такива познати които са с големи аквариуми   *dontknow* че аз и си помислих че в моя аквариум няма да пораснат чак толкова като на клипа Декоративни рибки  *dontknow* ще растат ли..даите ми съвети какво да правя с тях

vasso

Еми ще растат. В аквариума на сестра ми ,който е 60 литра станаха доста големи. В този аквариум , в този момент не ровят, но не може да си правиш изводи от 30 секундно клипче. Грундът там е и доста едър. Засега ги запази, пък по-натам може да спретнеш и друг аквариум. Не виждам какъв друг съвет може да ти се даде освен засега да ги пазиш , а после да ги махнеш. Освен ако не искаш разбира се да се мъчат в този аквариум. *NO*

heler4eto

а може ли да махам всички риби в аквата само тия калихти да и анциструса да махам.....моля за съвет.. *dontknow* мерси предварително

vasso

Не схванах въпроса. Има препинателни знаци в българския език, както и главни букви.

heler4eto

Да аз съм сгрешел.Сега съм решен да ги махна от там.Но няма къде да ги сложа.Има още един аква които пък е 7 литра.В него има една мъжка бета.Освен на коха няма къде друго.Сега и аз съжелявам че ги купих без да чета за тях. :'( сега ми е мн гадно.Какво посъветваш да направя  :'(  :-(

vasso

Засега може да ги гледаш. Още са малки. После ще го мислиш този проблем. Може дотогава да се уредиш с нов аквариум. Ако в крайна сметка това не стане- ето го форумът- може да ги продадеш на някой колега и да си сигурен, че ще се грижат добре за тях. *THUMBS UP*


Асен Евгениев

Колега, качвай снимките отворени, че нямаме нерви да ги разлистваме. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

heler4eto


Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

suntsu69

Tinypic - едно такова шарено, отдолу под емотиконите