• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ПОМОЩ ! молинезии

Започната от beckhamrs, 01.05.2013 16:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

beckhamrs

Здравейте, не съм запознат много със рибките,ако трябва да бъда честен даже изобщо не съм запознат...и така имам аквариум 10 литра със нагревател и малки камъчета по-дъното,мисля че се казва грунт ( не съм сигурен ) имам и 2- 3 камъка едно изкуствено растение.Преди няколко дни си купих 2 молинзии и от вчера нещо им става...едната стои само на дъното а другата на повърхността.. понякога се обръща по корем и плува странно.. Искам да Ви попитам има ли причина да се притеснявам и ако може да ми помогнете с отглеждането им.Само да кажа,че 1 приятел ми беше дал преди 1 седмица една молинеза и аз си купих 2.. днес едната от 2-те които си бях купил беше умряла.. помогнете ми моля ви.Благодаря ви предварително

petar99

Преди колко време е стартиран аквариумът, през колко дена правиш смяна на вода и по колко литра, оставяш ли водата да престои 24 часа. Все пак проблемът може да е породен от мнго неща, а и аквариумът е малък за молинезий. Ако искаш да имаш аквариум или си вземи една бета за този или си вземи по- голям и чети.

beckhamrs

сменях я през 2-3 дни по 1/3 от водата аквариума беше пълен около 5 дни с вода преди да ги сложа .. те умряха :(

petar99

Аквариумът е нямал време да " узрее", ако ме разбираш, но все пак, пак казвам, ако искаш аквариум си вземи поне 30- 50 литра и чети. За азотния цикъл и т. н.

beckhamrs

Разбирам.. Благодаря,че се отзовахте :)