• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 10:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с артемия

Започната от manyg, 09.08.2011 08:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manyg

09.08.2011 08:58 Last Edit: 04.04.2013 14:09 by Desmoria
Здравейте, преди около седмица молинезата ми роди в големият аквариум. Явно са изядени другите защото видях само 5-6 рибки. Взех един малък аквариум 5 литра за малките и ги отделох там. Питах с един зоо магазин с какво да ги храня и продавачката ми предложи да взема артемия. Та взех едно пакетче от въпросната храна, сипах една чаена лъжичка от яйцата в 300-400мл вода и аерирах 24 часа. Излюпиха се яйцата, прехвърлих ги в малкото аквариумче и и стана смрад. Водата всеедно стана мътна от тия артемии ( толкова много бяха ). На другият ден артемиите бяха умрели... В малкото аквариумче има 2-3 камъчета, рибките и една един камък за въздих дет да аерира.
Въпрос:
1.Нормално ли е артемиите да живеят по малко от 24 часа след излюпването (бях чел в интернет че живеят повече от седмица)?  
2.Всеки ден ли да люпя нови артемии и да слагам?
3. Да изсмуквам ли с маркуче остатъка от храната (защото дъното се покрива с храната от сутринта)?
4. След колко време мога да сложа малките при големите г/д (колко време им отнема да порастнат до ниво - да не бъдат изядени)?

Благодаря

HEPOH

Според мен за 5-6 рибки не си заслужава да люпиш артемия. Купи храна за малки рибки или натроши на ситно с тази, с която храниш големите ;-)
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

manyg

Голяма разправия е с тва люпене и тая помпа дет аерира мноооого бръмчи и ме нерви.
Големите ги храня с някакви люспи за 3 лв опаковката - Snoby multivitamin. дали ще е добре да заменя артемията с тая храна ...
Дали мога да сложа един охлюв - Ампулария при малките да изящда остатъците от храната ( дали няма да пострадат малките?

HEPOH

Пускай охлюва смело. А тази храна нека някои друг си каже мнението, но според мен е от тази ,където пристига на чували и някъде тук я пакетират
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

manyg

ааа най-вероятно да.
ето я нея какво представлява




Rainbow sid

Тази храна се продава в големите вериги.В Кауфланд съм я виждал.Със сигурност няма да ти навреди,но си мисля, че няма да има кой знае каква хранителна стойност.Купи си хубава храна на известен производител,като Сера,Тетра,Джи би ел,Акваел,Тропикал.Иначе за малки живородки стрита люспа,и това е.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

Rosko

Имаш ли снимки на рибките .

Bolta

Цитат на: manyg - 09.08.2011 08:58
...сипах една чаена лъжичка от яйцата...
Това количество Артемия, което си сипал в аквариума е много голямо! Аз за 200 риби люпя 1/2 (даже и по-малко) от чаената лъжичка и го ядат 2 дни поне.
Цитат на: HEPOH - 09.08.2011 09:04
Според мен за 5-6 рибки не си заслужава да люпиш артемия.
Нерон е прав! Напълно подкрепям цитата.
Артемията е много качествена жива храна, с която малките рибки се развиват добре в първите дни от живота си, а и не само. За такъв брой обаче, просто няма смисъл от хамалогията.
Цитат на: manyg - 09.08.2011 08:58
1.Нормално ли е артемиите да живеят по малко от 24 часа след излюпването (бях чел в интернет че живеят повече от седмица)? 
Благодаря
Нормално е, след като си ги сипал всичките в аквариума... т.е. в сладка вода. Живеят няколко дни, ако са в солена вода.
На въпрос номер 2 - Не!
Номер 3: Тази процедура е задължителна при малки рибки.
Номер 4: Растежа им зависи от това....каква храна приемат. С артемията принципно ще пораснат за по-кратък период от време. Трябва да станат толкова големи, че да не се побират в устата на големите. А, ако ти е сравнително голям аквариума и има доста растения, може и по-малки да ги пуснеш.

manyg

Мерси за бързите отговори. Слях люспите с кафемелачката и стана на прах та с тях ще карам за напред :) тази вечер ще почистя аквариума и ще сложа едно охлювче

BOJO

Има едни таблетки на Сера, като хапчета. Спиролина. Отчупваш малко парченце- например за теб 1/8 или 1/10 и пускаш. Позлваме тази храна за захранване на малки растителноядни цихлиди. Ефекта е отличен.

http://zoo-paradise.com/shop/index.php?page=search&search_text=spirulina&product=Food_Sera_Spirulina_2150Tabs&n=1

manyg

140 лв ...  =-O че мен месечното ми ядене не стъпва толко та за някви си рибки да дам толко пари  :-D Нема начин. Ше ядът прахообразните люспи и тва е...

Асен Евгениев

Цитат на: manyg - 09.08.2011 23:31
140 лв ...  =-O че мен месечното ми ядене не стъпва толко та за някви си рибки да дам толко пари  :-D Нема начин. Ше ядът прахообразните люспи и тва е...
Една опаковка /24 хапчета/ спирулина е 5 кинта.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

NO CARRIER

Цитат на: manyg - 09.08.2011 23:31
140 лв ...  =-O че мен месечното ми ядене не стъпва толко та за някви си рибки да дам толко пари  :-D Нема начин. Ше ядът прахообразните люспи и тва е...

Количество: 2150 таблетки / 1.4kg / 2L
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

manyg

сложих един оглюв в аквариума при малките и ден по-късно бройката на рибките ми намаля с 1 бройка....

Rosko

Те колко ти бяха рибките ?Имаш ли снимки на малките ако има сложи да ги видим да им се порадваме. :-)