• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Може ли малко помощ? Относно рибките ми в аквариума ми.

Започната от patpadaka, 16.01.2009 21:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

patpadaka

Искам да помоля за помощ.Може ли някой да ми каже как така едната ми неонка остана без глава при положение,че имам една двойка Бети и един сом Анцистрос.Днес смених водата на рибките ми и махнах една амфора в която сома се крие6е,но този път я махнах.Всичко си беше нормално докато се пребрах.Незнам какво е станало и затова искам да чуя вашите мнения.Предварително благодаря.

Деян

Вероятно е умряла и сома е пирувал, макар че за пръв път чувам за изядена глава, по принцип ядат меките части, корем и плавници.

patpadaka

Незнам просто нямам думи.Аз веднага я махнах за да не стане нещо.

patpadaka

Бих искал да чуя и други мнения.

zambo

Какво точно е станало никой няма да ти каже . Може просто да й е дошъл часът и да си е заминала или ......  .Ако до няколко дни няма други проблеми , значи всичко е ок .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

patpadaka

Не ми се вярва не беше стара неонка.Исках просто да разбера от каде е проблема това е всичко. *spam

SkyNer

нито бетите са я обили нито анцитруса тя сама си е умрала а анцитруса е голям мършояд и е изял главата на умрялата вече рибка  :-!
Прохождащия

patpadaka

Ем когато се варнах видях  как те доваршваха обезглавеното и тяло.

SkyNer

еми да разбира се както казах те не са я обили тя сама е омряла а те са като мърщояди и са ядели трупът
Прохождащия

patpadaka

Сигорно незнам какво се е случило.Но ме се претеснивам дали пак да сложа неонки.Може направо да махна Бетите и да го набласкам с неонки.Незнам какво ще кажете.

SkyNer

на теб който ти харесват повече всеки си има свой вкус аз бих предпочел неонките но ти си реши
Прохождащия

Лора

patpadaka  
Хайде да ограничиш малко емотиконите до 3бр.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

patpadaka


patpadaka

Исках да попитам за растенията ми,какви са тези махове по тях?Oт каде се появиха?И могат ли да навредат на рибките или на растенията? *dontknow* *dontknow*  *HELP*

N.Nobs

Бихме могли да ти помогнем ако дадеш снимка на аквариума.Иначе само ще гадаем.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".