• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моите анциструси

Започната от Rosko, 14.02.2012 21:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ico

 *offtopic
Би трябвало в пълна тъмнина (писах за гасене даже на стайното осветление) дневните риби като скаларии, лабиринтови и живородки, да не са такава конкуренция за храна на сомчетата.  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

diso

И аз често пускам сомските таблетки по тъмно. Мисля, че сомчетата ги откриват по миризмата.
Но и при хранене нямат проблеми - стигнат ли коридорасчетата(25-35 мм) до храната, никой не ги закача, въпреки, че скаларията и хелерите са двойно по-големи. Като се нахранят, пристига анциструсът(към 4.5-5 см) и никой не може да го прогони от "плячката".

Boromir

Цитат на: beta61 - 18.02.2012 08:24
Освен с таблетките с какво друго ги храниш колега?Моите анцитруси растът по- бавно храня ги с люспа спирулина на Тропикал.
Освен таблетките на тетра, колкото и невероятно да звучи  :-D ги храня пак с таблетки  :-D, обаче на Prodac растителни (като отвориш кутията мирише на прясно окосена трева). Редувам храненията , но храня два пъти дневно по-малко. Знам че ядат марули краставици и темподобни, но не искам да готвя в аквариума, при положение че толкова сериозни и големи фирми се занимават с разработване на специализирани храни, няма смисъл да се връщам на практики от преди 15-20години, просто е несериозно.
Shrimp Breeding Lover

Rosko

Няма да взема сигурно храна за 3 сома ,но кажете ся малко повече за зеленчуците не са ли вредни за тях ,а за др . риби