• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

натравяне?

Започната от ironfire, 31.12.2011 10:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ironfire

Здравейте.
Имам проблем с една от златните ми риби.При мен е от около месец и ми се струва,че показва признаци на натравяне-както си плува,се случва да губи равновесие и да се преобръща.През повечето време уж си плува нормално.Освен това рибката май не отделя екскременти.На размер е
7 см без опашката,на около година е.Преди да ми я дадат е била хранена само със суха храна (предимно чернодробна).Сега яде каквото и другите ми златни-специализирана за златни,която накисвам за десетина минути преди да я дам.Помислих си,че може да се е задънила и миналата седмица минаха на полугладна диета с грах.Подобрение - никакво.

Аквариум -92 л
Обикновен аератор с гъба
Без нагревател
Температура 18-20
Грунд -речни камъчета с големина 1-3 см
Растения няма
Смяна на водата-веднъж седмично 1/4 с престояла

Обитатели- четири златни рибки по 4,5,7 и 9 см без опашките
Забравих да спомена,че златната не изглежда подута,нито има промяна в окраската,настръхване на люспите или каквито и да било други признаци за заболяване.Ще се опитам да кача снимка по-късно.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F9854%2F025963403.jpg&hash=8f7830ca548458a4ab36641a34fa24724485c111

Genadig

не я храни няколко дни
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

El toro

Упресни водата , Вдигни темпетратурата с 3-4 градуса неим даваи грах и неги храни 3-4дни след една седмица смакни постепенно температурата , златната убича по често упресняване или по голямо коли4ество вода за упресняване-30 процента.това е от мен

ironfire

Благодаря за съветите.
Опресних повечко вода и я оставих да погладува още след нова година.Сега в последните дни
ми се струва,че стана по-пъргава и отново я храня.

Petreto0

 :'( Страшно много ви моля помогнете ми!Преди 2-3 години с взех 2 златни воални рибки.Всички си беше наред, имаха даже хайвер но го изядоха защото нямахме друг голям аквариум.Мина време и едната започна да виси неподвижна.Нищо и нямаше по тялото иначе.След 2-3 месеца умря. :( Взех си още 3 златни рибки.Две шишарки и една принцеса и 3 малки сомчета.Живяха си добре и най-старата ми(тази от първите 2) Започна и тя да плува на повърхността все едно имаше много въздух в корема.Плува устремено към дъното и като спре веднага нещо я издига на повърхността.От 2-3 седмици почна и да се обръща :( И едната ми шишарка също .Тази сутрин видях шишарката с корема на горе не мурда.Много се изплаших потупах с пръст по аквариума и тя се стресна и заплува.Старата има много забавени рефлекси :( И двете сега ги преместих в един кръгъл аквариум с престояла вода 4-5 дена сам0 нова.Като че ли са по-добре обаче пак се обръщат.
Аквариума ми е 30-35 л. Имам 4 рибки и 3 сомчета
Изкуствени водорасли.
Сложила съм малко камъчета защото мисля че от тях излизат отровни газове.
Имам голяма помпа с филтър за 30лв я взех хубава си е.
Храня ги с по 1 щипка сутрин храна за златни рибки с някви витамини
Не знам какви препарати да слагам и не слагам нищо  *dontknow*
Сменям 30% от водата на 2 седмици.

Моля вии помогнете не искам да умиратт а са много злеее
:'( :'( :'(

ironfire

Рибата окончателно се оправи,плува като изтребител,много ме радва :-)

cheatah

Мина време и едната започна да виси неподвижна.Нищо и нямаше по тялото иначе.( Взех си още 3 златни рибки.Две шишарки и една принцеса и 3 малки сомчета.Живяха си добре и най-старата ми(тази от първите 2) .Плува устремено към дъното и като спре веднага нещо я издига на повърхността.От 2-3 седмици почна и да се обръща :( И едната ми шишарка също .Тази сутрин видях шишарката с корема на горе не мурда.Много се изплаших потупах с пръст по аквариума и тя се стресна и заплува.Старата има много забавени рефлекси :( И двете сега ги преместих в един кръгъл аквариум с престояла вода 4-5 дена сам0 нова.            Това за което говориш с изплуването на повърхноста  е често срещан проблем с златните,идва от плавателния мехур(няма да умре но след като се наяде ше,изплува и  после пак)  Водата на златните се сменя на 1 седмица не на 2(т'ва е задължително)Събрала си много риби на малко вода,сомчетата ги махни задаължително,да не говорим че, 30 литра вода е абсурдно за 4 златни рибки(толкова са необходими за 1 рибка)От написаното горе те чакат само проблеми  и болести,от филтъра има ли аерацияили само върти водата?                                                                                                                                         

ironfire

Здравейте.
Ще пиша в старата си тема,за да не отварям нова.След като преди месец златната,за която се съмнявах,че е натровена,се възстанови напълно,сега другата,най-голямата има някакъв проблем :duvar:Изплува от самосебе си на повърхността и там си стои.Не губи равновесие,не се обръща по корем,просто сякаш нещо я тегли нагоре.Храни се,няма деформации,промяна на оцветяването или някакви външни признаци на заболяване.Вече втора седмица е така.Първоначално си помислих,че е преяла,но явно не е това.
Дайте някави идеи или съвети.

cheatah

Koлега този проблем е само от плавателният мехур,не се получава само от преяждане а и от гълтане на много въздух при самото хранене.Пробвай да ги храниш 2 ти дневно но по много малко!И разнообразна храна задължително.Успех

ironfire

Аз ги храня със суха храна,специализирана за златни,но я накисвам предварително.Досега не съм имал такъв проблем,пък гледам златни от 5 години.Ще я оставя ден-два да погладува и ще разредя порциите,както казваш.Проблем е да разнообразявам,защото съм от малък град и няма голям избор на храна в зоомагазините тук.

cheatah

Има колеги от форума които продават качествена храна в големи количества на много хубави цени.Поръчваш слагаш в фризера и си свиркаш :)