• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Малко помощ за начинаещ.

Започната от Tali, 21.08.2010 13:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ico

Ако се скъси много гъбата, ще се намали дебита на водата която, ще минава през гъбата. Може странично да се намали обема като се изрязва малко по малко и се внимава, да не се направи дупка.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Ивайло Гиздов

В този аквариум,има ли костенурка играчка
или така ми се вижда.
С този едър грунд, храната която пада в него
ще ти създава проблеми.

Bolta

И аз виждам костенурката .
Иначе , колегата е прав за грунда - доста е едър . Незнам растенията дали , ще се развиват в него , но определено , ще имаш трудности с почистването .
Според мен , ако можеш да си намериш грунд 3-4 мм , ще е по-добре .

vasso

Костенурката е лепенка отвън. Грундът е едричък, добре е да го замениш. Не е необходимо да купуваш- може да си вземеш от някоя река или пък някой колега да ти услужи с малко ако има, не е голям обемът. Лампата е супер така, успех! :-)

Tali

Щях да взема по-дрбен грунд, но за сифон ползвам маркуч от система и ще засмуква дребни камъчета или пясък. Не е проблем да взема по дребен грунд, защото килограмът е левче, само да има начин да почиствам без да отделям после грунда от мръсната вода. Също искам да попитам защо гупите му започнаха да късат растението?Вече доста листенца плуват на повърхноста,а те продължаватда се опитват да късат.

П.с. Костенурката е лепенка от предишните собственици на аквариумчето.

hikari

Може да е извън темата но един приятел който няма помпа с сламка вкарва въздуха , после припада ;о

anasarka

Цитат на: hikari - 25.08.2010 12:04
Може да е извън темата но един приятел който няма помпа с сламка вкарва въздуха , после припада ;о
:buff: *CRAZY*
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.