• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

кви рибки бихте гледали в 100 литров ?

Започната от pantera90, 20.12.2006 22:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pantera90

какви риби бихте гледали в 100 литров аквариум,стандартен  (70 х 35 х 45 ) и какво ще ми прерпоръчате като цяло ( растения ,грунд,риби най вече,евентуално какви препарати ми трябват за водата...) общо зето - светнете ме по въпроса :)

Longanlon

На първо място бих ти препоръчал да прочетеш това:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi89.photobucket.com%2Falbums%2Fk230%2FLonganlon1%2Faquariumbg%2FFAQ.png&hash=a279d5c7afccb8ef2bdf9584a6cb7a14f054e553

За грунда, това:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi89.photobucket.com%2Falbums%2Fk230%2FLonganlon1%2Faquariumbg%2Fgrund.png&hash=f453a3211e17f1d8b334799d291743c395440cef


Колкото до рибите и растенията, те зависят от това с колко знания за акваристиката и с колко пари разполагаш :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

salamandar

Здравейте,и аз съм нов във форумът и бих искал да знам,ако може някой с по-голям опит да ми каже комбинации на рибки за 100 литров аквариум.Знам че се е писало теми и тем подобни неща за това но искам да знам като бройки примерно :
4- ала бала
2 - ала бала
8 - ала бала

Ако са стадиини рибки мога ли да гледам 2-3 вида и по колко трябва да са.

Благодаря предварително.

Bolta

Цитат на: salamandar - 14.01.2011 23:45
Здравейте,и аз съм нов във форумът и бих искал да знам,ако може някой с по-голям опит да ми каже комбинации на рибки за 100 литров аквариум.Знам че се е писало теми и тем подобни неща за това но искам да знам като бройки примерно :
4- ала бала
2 - ала бала
8 - ала бала

Ако са стадиини рибки мога ли да гледам 2-3 вида и по колко трябва да са.

Благодаря предварително.
Здравей и добре дошъл!
Ето примера, който аз бих ти дал..., но имай предвид, че ако се включат и други колеги по темата, то най-вероятно техният пример, ще се отличава от моя . Така, че в крайна сметка си зависи изцяло от теб, на базата на опита ти и прочетеното до момента!
Тааа...
4- ала бала например - Коридораса
2 - ала бала например - Апистограми или Рамирези
8 - ала бала например - Неона или Родостомуса
Като цифрата 8 съм я избрал за пасажните риби. Можеш да гледаш и 2-3 вида, като целта е да не са толкова, че да претоварят аквариума.
Ето 3 примерни варианта и за тях:
               1) 8 Неона + 8 Родостомуса
               или
               2) 15-16 Неона
               или
               3) 15-16 Родостомуса
ПП: Всички риби са примерни от мен! Такава комбинация бих направил аз. Иначе има много видове пасажни риби , почти всички тетри и разбори са такива.
Успех с начинанието!

salamandar

Мерси много за съветите,но честно казано все още несъм избрал видовете,понеже се колебая между 100 и 120 литра,а и за декорацията + озеленяването ще ми отнеме поне 1 седмица време,после сигурно ще падне ходене по мъките докато избера групите рибоци  :-D мисля да съчетая от 2 до 5 вида риби,или 3 пасажни с някоя големичка да ги гони дане се заседяват  :-P.Понеже тука в Разград няма голям избор на риби предимно са гупи,хелери,молинезии,скаларии,неонки,барбуси някоя друга бета се вижда,а като чета различни коментари хората говорят за съвсем други :),та с две думи ще падне омуване откам заселването.Ако някой може да предложи други комбинаци на рибки за 100/120 литров аквариум,нека да каже.

Асен Евгениев

Цитат на: salamandar - 15.01.2011 13:47
Понеже тука в Разград няма голям избор на риби предимно са гупи,хелери,молинезии,

Започни с тези, а по-нататък, като ти се избистрят желанията, си вземи други.

Когато се колебаеш между два аквариума като литраж, винаги избирай по-големия. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ancitrusa

Цитат на: salamandar - 15.01.2011 13:47
Мерси много за съветите,но честно казано все още несъм избрал видовете,понеже се колебая между 100 и 120 литра,а и за декорацията + озеленяването ще ми отнеме поне 1 седмица време,после сигурно ще падне ходене по мъките докато избера групите рибоци  :-D мисля да съчетая от 2 до 5 вида риби,или 3 пасажни с някоя големичка да ги гони дане се заседяват  :-P.Понеже тука в Разград няма голям избор на риби предимно са гупи,хелери,молинезии,скаларии,неонки,барбуси някоя друга бета се вижда,а като чета различни коментари хората говорят за съвсем други :),та с две думи ще падне омуване откам заселването.Ако някой може да предложи други комбинаци на рибки за 100/120 литров аквариум,нека да каже.
Аз бих ти препоръчал 15неона, 10 гупи, 6 коридорасчета, 1 анцитрус. :-)       

salamandar

Много се извинявам,знам че тук нее темата но немога да пиша на тази за търсене и предлагане.Търся 100-110л аквариум,без капак и асортиментите към него - нагреватели,помпички и тем подобни,нека да е на разумна цена.Намирам се в Разград,ако някое е от тука и продава или в близките градове да ми пише на маила kamak@abv.bg или да ми звъне 0886 588 101.Говорим за разумна цена,пак повтарям само аквариум ми трябва,и да е цхитав разбира се да не се пукне на 1 месец  :-D. И пак се извинявам че пиша тука но немога в подраздела за тази тема нз защо *SORRY*

Асен Евгениев

Цитат на: salamandar - 15.01.2011 22:23
Много се извинявам,знам че тук нее темата но немога да пиша на тази за търсене и предлагане.Търся 100-110л аквариум,без капак и асортиментите към него - нагреватели,помпички и тем подобни,нека да е на разумна цена.Намирам се в Разград,ако някое е от тука и продава или в близките градове да ми пише на маила kamak@abv.bg или да ми звъне 0886 588 101.Говорим за разумна цена,пак повтарям само аквариум ми трябва,и да е цхитав разбира се да не се пукне на 1 месец  :-D. И пак се извинявам че пиша тука но немога в подраздела за тази тема нз защо *SORRY*
Отвори нова тема, не можеш да пишеш в чужди /в пазар/.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!