• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Коридорас-размножаване???

Започната от Хелера-91, 07.11.2007 21:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хелера-91

Привет на всички.Някои да е развъждал до сега Коридорас Палаетус имам 3 броя в 50 литрова аквариум струва ми се че на едно коремчето е доста голямо.Как се разпознават мъжки женски???Помагаите много искам да ги развъдя понеже са ми любимия вид сомчета.Питам защото нямам опит а и съм чел в едно списание че е възможно и не трудно да се развъдят дали да ги извадя или не ниските растения са ми мъх, друго по ниско нямам дали да ги оставя да видя какво ще стане пък ако се пръкнат малки да ги деля или незнам помагаите.Благодяря  *thanks
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

exorsist

Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

spetsa

Едва ли са на възръст 1.5 години вземи си от сега още 2 3 бройки та после да имаш избор като поостареят :)

Kombinatora

http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,6663.0.html
Аз успях ето така. Дори смятам да опитам отново.  :-)

Хелера-91

Благодаря на всички само да ми кажете как се различават мъжка женска и ще си зема още някоя броика ;-)
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

exorsist

08.11.2007 20:49 #5 Last Edit: 20.11.2007 22:54 by exorsist
Гледаи гръбните перки на мъжкия е като арка и стига до края на опашката а на женската е по малка.При мен женските са по едри от мъжките
Успех !!!
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

Хелера-91

Имам 3 тази която ми се струва че е бременна е с доста голяма гръбна перка в смисал първия лъч е доста голям и закривен на зад а на другите две нее е така те са с къси и не заоблени от горе :-(.Незнам какво да правя сигорно трябва да отида в някои магазин да ми покажат мъжка и женска и да си купя 1 женска още и две мъжки :-)
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

Хелера-91

Ако ми покаже някои снимка ще съм много благодаен нещо не мога да ги разбера :'(
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

exorsist

09.11.2007 17:22 #8 Last Edit: 20.11.2007 22:54 by exorsist
Според това което аз с моя едногодишен опит знам на тази снимка е женска    http://fish.fiche.free.fr/poissons%20de%20fond/coridoras_paleatus.htm   
на моите мъжкари гръбните перки стигат да края на опашката
: 09.11.2007г 17:05ч
Гръбна и гръдна има разлика! гръбната е от горе а гръдната е от доло на сомчето.  ищо лично 
Сорриза спама но съм се объркал наистина ,,...ищо лично"
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

Хелера-91

Ахъм значи моите имат доста дълги перки обаче едното е с много голям корем ами незнам хич не мога да ги разпозная ужас  :-(
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

Живко

То май стана ясно, че човека има воални коридораси или каквито там бяха. *ROFL*
Те малко трудно се познават по перките ;-)
Никой не се е родил научен.

mp450

И аз имам един коридорас мисля ,че е женски.Но не съм сигорен.Има дълга гръбна перка и долни гръдни (дълги ) перки.В книгата ми пише ,че женските имат по-дълги коремни плавници за да събират хайвера.А Вие по-опитните какво ше кажете?


Извинявам се ,че пиша тук,но не исках да отварям друга(съшата) тема.

Desmoria

Абе хора, като имате толкова много мъжкари дайте един. Аз имам 2 женски и би било хубаво да заменя едната.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

миа

да не правя нова тема-това с гръбните перки важи ли при коридорас-албинос

p4elara