• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

анкета за конкурса

Започната от 77, 17.02.2005 22:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

И аз не разбрах какво не искаме. Ако искате юни- няма проблем.

Разберете се вие, аз само давам предложения и ви насочвам.

Гласуването ще е с анкети.
За всеки отделно.

STIKS

Не е ли добре победителите в конкурса да бъдат стимулирани по следния начин:
Фирмата, представляваща SERA, активно рекламираща се във форума се ангажира да издаде календар с най-добре представилите се аквариуми. Този календар се разпространява на цена - неговата себестоимост. Победителите ще получат някакво количество календари безплатно и нямат претенции за тиражираните снимки. Тука възниква въпроса и с качеството на снимките, но това и още много други неща са в случай, че се приеме предложението.
Доколкото ми е известно не е правен такъв роден календар.
Много е важно SERA да даде своето мнение.
Що се отнася до провеждането на конкурса то моето мнение е следното:
1. Два конкурса в годината - юни, декември.
2. Категории - биотопен, сборен и фрагмент от аквариум
3. Възможност за повторно представяне на един е същи аквариум на два конкурса, но с нанесени изменения.
4. Жури - три оценки
- Модератори и администратори
- Мненията на любителите от форума, които имат право да гласуват само веднъж и регистрирали се до датата,  от която започва изпращането на снимките. (с цел да не се получи като на  Евровизия)
- Фирмата спонсор на наградите.

SERA

Цитат на: "STIKS"Не е ли добре победителите в конкурса да бъдат стимулирани по следния начин:
Фирмата, представляваща SERA, активно рекламираща се във форума се ангажира да издаде календар с най-добре представилите се аквариуми. Този календар се разпространява на цена - неговата себестоимост. Победителите ще получат някакво количество календари безплатно и нямат претенции за тиражираните снимки. Тука възниква въпроса и с качеството на снимките, но това и още много други неща са в случай, че се приеме предложението.
Доколкото ми е известно не е правен такъв роден календар.
Много е важно SERA да даде своето мнение.
Що се отнася до провеждането на конкурса то моето мнение е следното:
1. Два конкурса в годината - юни, декември.
2. Категории - биотопен, сборен и фрагмент от аквариум
3. Възможност за повторно представяне на един е същи аквариум на два конкурса, но с нанесени изменения.
4. Жури - три оценки
- Модератори и администратори
- Мненията на любителите от форума, които имат право да гласуват само веднъж и регистрирали се до датата,  от която започва изпращането на снимките. (с цел да не се получи като на  Евровизия)
- Фирмата спонсор на наградите.

Не можем да поемем ангажимент за направа на календар с най-добрите аквариуми тъй като от опит знаем че направата на календар в малък тираж е скъпо нещо.
Предпочитаме да осигурим наградите.

По отношение на журито - не приемаме само ние да бъдем жури.Най-добре е всеки да има възможност да гласува по един път.

STIKS

SERA написа:
ЦитатНе можем да поемем ангажимент за направа на календар с най-добрите аквариуми тъй като от опит знаем че направата на календар в малък тираж е скъпо нещо.
Аз пък имам опит в направата и разпространението на календари и други подобни неща и смея да кажа, че ако имам вашата разпространителска мрежа сам бих го направил и то с печалба.
Струва си да си направите труда за някакво проучване.
Все пак рибките за мен са хоби, а за вас те са бизнес.

niky

Това с календара няма нищо общо с конкурса според мен.