• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Колко риби мога да гледам в аквариума си?

Започната от mihity_97, 15.02.2009 22:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mihity_97

В 60л аквариум имам 2 скаларии, 2 трихогастера и 1 данио- едно бяло тям, 2 розови данио, 3 молинезии, 2 хелера, 2 гупи, 1 неон, 2 сома 5 охлюва.Какви други риби мога да си взема?

_777_

15.02.2009 22:10 #1 Last Edit: 15.02.2009 22:12 by _777_
Цитат на: mihity_97 - 15.02.2009 22:08
в 60 литров аквариум имам 2 скаларии 2 трихогастера 2 данио едно бяло там 2 розови данио 3 молинезии 2 хаелера 2 гупи 1 неон 2 сома и 5 охлюва какви други риби мога да си взема?
:-) ;-)Ще ти е полезно!
http://kredor.com/lat2bg/Default.aspx
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

SkyNer

Като за начало пиши на кирилица. След това чакай отговори на въпросите си, имаме си език който ни е съхранил през вековете нека да го пазим и ценим.
Прохождащия

mihity_97

еми компа беше развален и за това писах на латиница сажалявам

SkyNer

Така сега да ти дам съвет. Неси вземай нови риби ами даже може да махнеш от старите, ти си направил така наречената "супа с грозде". Ако оставиш 2-3 вида рибки но в по големи бройки ще е много по красиво.
Прохождащия

mihity_97

вие какви риби имате ?

SkyNer

Аз имам доста видове в различни аквариуми но и аз като теб в основния си аквариум съм направил "манджа с грозде".
Прохождащия

FHM

Ми то нали за това се казва общ аквариум няма значение колко вида има важното е да си живеят в мир и любов .

SkyNer

FHM е верен на принципа "манджа с грозде" той е един от верните фенове на този вид аквариум.  *DRINK*
Прохождащия

FHM

Цитат на: SkyNer - 15.02.2009 23:30
FHM е верен на принципа "манджа с грозде" той е един от верните фенове на този вид аквариум.  *DRINK*
Мдам последната подправка в манджата ми е аманова скарида (успешно приспособила се разхожда си се навсякаде )  *DRINK*

bigbeer

Пробвай тогава да сложиш и една червенобузеста костенурка ;) -- те тогава ще стане наистина манджа с грозде ;)

FHM

Цитат на: bigbeer - 15.02.2009 23:42
Пробвай тогава да сложиш и една червенобузеста костенурка ;) -- те тогава ще стане наистина манджа с грозде ;)
А такъв дзвер нещем .

batmilcho

на тия скаларии и трихогастри можеш да им гледаш на кафе ...
даниото и то може да ги последва  ...
на тяхно място може да си вземеш още някои рибок от такива каквито имаш или ако ще е манджа да е с грозде - едни плати червени или слънчеви каквито си харесаш , ще са меродията на гозбата  *ROFL*

mihity_97

 :-D :-D :-D а скаларията ще хапне ли неона ?

ZlatenRibok

щом аз в 50 литров аквариум имам:
2 сингапурски гупи - мъжка и женска
5 тигрови гупи - 3 мъжки и 2 женски
2 пангаса
2 златни
2 молинезии - мъжка и женска
2 рибки ,които си ги хванах от един язовир :-) много са яки - издължено тяло с черна ивица
1 силвър шарк
3 хелера - 2 женски и 1 мъжки (1-ния женски е трицветен, онзи ден роди)
4 кардинала - 2 мъжки и 2 женски
2 скаларии
2 стъклени сома
2 бети - мъжка и женска
1 калихт
2 сомчета обикновенни от тия по дъното не ги знам как се казват
2 плати - мъжка и женска
2 неонки
3 даниота - мъжка зебра,мъжко петнисто и женско петнисто
1 черен нож < много готина рибка 10 лева струва ;-)
1 лабео обикновенно
1 амониера
4 анциструса
1 хипостомус
и мнооого охлювчета
а да ... и 17 малки хелерчета които са кръстоска между обикновен и трицветен хелер ;)
това е от мен :)