• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 21:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

мога ли за известно време да гледам следните риби заедно

Започната от qoke2, 26.11.2011 10:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

qoke2

Здравейте, в 200 литров аквариум, стартиран преди 3 седмци съм пуснал един трихогсер около 10 см, една склараия около 7 см, две сомчета анцитрус и две ботии. Утре ще ми пристигнат 8 дискуса, а за момента няма къде да махна тези. Проблем ли ще е да живе

Татарчев

Здравей колега. Сегашните риби мисля, че не са голям проблем. Аз лично бих махнал трихогастера и скаларията в последствие (особено ако са по-големи от дискусите). Хубаво е преди да пуснеш дискусите да премериш параметрите на водата (амонии/амоняк, нитрити задължително). С 8 дискуса наведнъж ще претовариш азотния цикъл, който тъкмо се е създал... затова е хубаво и след пускането да следиш параметрите на водата, (особено онези в скобите), докато нещата се стбилизират.

qoke2

Благодаря за отговора. колега! Днес купих и 15 неонки от пазара, които плуват вече вътре. Нямам тестове все още и не знам дали ще купя скоро. Днес купих само PH. Пеха-то е 6,5. Колко е най-добре да бъде ?? Също ако можеш да ми кажеш параметрите и на нитрити и амоняк колко трябва да са ще ти бъда благодарен!

Татарчев

Цитат на: qoke2 - 26.11.2011 15:35
Благодаря за отговора. колега! Днес купих и 15 неонки от пазара, които плуват вече вътре. Нямам тестове все още и не знам дали ще купя скоро. Днес купих само PH. Пеха-то е 6,5. Колко е най-добре да бъде ?? Също ако можеш да ми кажеш параметрите и на нитрити и амоняк колко трябва да са ще ти бъда благодарен!
6,5 за дискуси е добре.
Най-добре е амоняк/амонии и нитрити да са 0. Тогава имаш и идеално работещ азотен цикъл. Дискусите са много чуствителни към амоняка/амония (в по-големи концентрации и към нитритите), така че внимавай, да не измориш рибите...

pathfinderrr

Отглеждаш ли растения в аквариума за дискуси?
<O(((((<{

qoke2

Отглеждам е силно казано, защото го стартирах едва преди 3 седмици. Но да, има растения и Цо2 с-ма. Да кача ли снимки да прецените, да не затрия скъпите риби ?

Татарчев

Цитат на: qoke2 - 26.11.2011 16:48
Отглеждам е силно казано, защото го стартирах едва преди 3 седмици. Но да, има растения и Цо2 с-ма. Да кача ли снимки да прецените, да не затрия скъпите риби ?
Колега няма кой да каже параметрите на водата по снимка. Растенията нямат отношение към амоняка/амония или нитритите. Ако не можеш да отделиш средства за тестове иди да ги премерят в някой магазин където извършват тази услуга (тук колегите да помагат, че аз само за един се сещам).

qoke2

Ето снимки:







Не обръщайте внимание на разположението, просто чакам да поизраснат малко и ще ги пренареждам и дори ще махна някой видове  :-)

pathfinderrr

Дискуси и добре отгледани растения (освен ако са от по непретенциозните видове) е малко трудна комбинация. Дискусите много цапат и изискват по висока температура.
<O(((((<{

Kirilorius

Цитат на: Татарчев - 26.11.2011 16:53
...Ако не можеш да отделиш средства за тестове иди да ги премерят в някой магазин където извършват тази услуга (тук колегите да помагат, че аз само за един се сещам).
Колега по отношение на показателите на водата, най-добре е да отидеш в магазин Зоо Център в ХИТ Младост. Там извършват услугата и мисля, че струва около 1-5 лв в зависимост какво искаш. Това е най-удачния вариант. Успех с дискусите.  *DRINK*
Силата на вълните е в тяхното постоянство!!!

qoke2

Благодаря, колега! Не направих тестове освен на ПХ. .Дискусите втпри дем си плуват и няма проблем за сега  *BRAVO*