• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 15:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съжителство между рибки и Кубинско раче?

Започната от manolito, 18.12.2006 19:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manolito

Съжителство между рибки и Кубинско раче , възможно ли е? Ще имам ли проблеми с тази конбинация? :oops:  Притеснявам се най-вече за дънните рибки. :?

Bass_Maker

Можеш съвсем спокойно да се притесняваш за всички рибки, не само за дънните. Все пак загасиш ли осветлението, те ще легнат на дъното да спинчат и тогава кубинското раче се превръща в рачище :) Виждал съм ги тез гадове как ловуват Молинезии... Само да слезе по-близо до тях се нахвърлят даже и работа в екип прилагат. Предлагам ти да се откажеш от такова начинание с Кубински раци.
You cannot kill what you did not create...

manolito

Аз го купих с откъснати щипки , които щели да порастнат... :shock:  Може ли да се направи нещо изобщо да не порастват? :twisted:  Рачето много ме кефи ... :(

Bass_Maker

Ами, Манолито... според мен единственото решение е периодически да му късаш щипките на горкото животинче... Ама мен лично подобна идея не ме зарибява много...
You cannot kill what you did not create...

manolito


nikolay_71


sandan

Цитат на: "Bass_Maker"Ами, Манолито... според мен единственото решение е периодически да му късаш щипките на горкото животинче... Ама мен лично подобна идея не ме зарибява много...
Това не е Европейско решение на въпроса :D

NikolaV

Чак пък рачище да стане... От личен опит ли говорите?
Гладах няколко кубински рачета в аквариум с много дънни риби - сомове, боции, кулита, както доста неони, кардинали и др. дребни риби. Категорично не е имало проблем към никоя риба.
Все пак не изкараха дълго при мен. Гогато си сменят черупката стават абсолютно безпомощни, а имах един 25 сантов черен нож. Гьола беше джунгла и не съм разбрал кога точно "свършиха". Бяха и малки - 2-3 сантиметра дълги. Накратко - според мен трябва да се притесняваш за тая, не от тях.
По едно време единия го видях да си джитка с една щипка. Това за израстването съм го чувал и аз. Не мога да го коментирам, ама неми звучи много достоверно. А моя може менте да е бил, но щипка не му порастна.

elata

От личен 3 годишен опит мога да кажа-ако го храниш редовно и рибките са здрави няма да има проблем(освен ако аквариума е 10 литра).

manolito

Благодаря на всички за изчерпателните отговори! :wink: Рачето за сега е в карантинния аквариум с един хелер и нямат за сега проблеми. След седмица две ще го пусна в общият и каквото сабя покаже... :shock:

bobynfs

и аз имах 2 рачета и ги разкарах защото постояно дебнеха рибките когато се изгасят лампите на 2 пати ги засичам как са гепнали някои рибок за опашката и 1 път се прибрах нощем и не ми се спеше и седнах пред аквариума и да го светна да погледам малко докъто ми се преспи и КАКВО ДА ВИДЯ  vilka  :broil ................ виждам как по големия рак (женския) гепнал единия скалар за опашката и с др.штипка го защипъл по корема и му ръфа опашката и горкото рибе се е забило в растенията и се е заклещоло и неможе да направи нищо......................  :cry: и след няколко дена разкарах раците. а ги хранех добре обираха всичката чернодробна от дъното и недаваха да припарват др. риби до храната по дъното и отгоре на това ми ядяха и мъха и ми изядоха 2 джулита и още 2 рибки на едната само главата намерих. и повече раци неискам и да видя иначе вярно интересни бяха 5 месеца ги гледах ама някои от рибите си патеха и страдаха и със сигорност неим е било на др. много кинфортно нощно време като знаят че има 2 niger дето дебнят
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

manolito

Здравейте и за много години! Кубинското раче е от около 10дни в общият аквариум , и за сега нямам оплаквания. :wink:  С изключение на един изгризан хелер който нещо не беше добре или беше вече на възраст. Той често полежаваше на дъното... :lol:  Единственните поразии които прави рака са че дълбае яко грунда , и си прави дупки. Но това не ме притеснява. Наблюденията ми за сега , че рака много по го е страх от рибите! Особенно от като имаше щастието да се сбори с боцията , като се опита да и заеме любимата "ямичка" и то още като новобранец при пускането му в големият аквариум! :lol:  :lol:  :lol:  Значи сега си е изкопал една голяма дупка под мангровото дърво , и там се скътава постоянно! Като излезе да похапне е много плах , и доближи ли го риба бързо бега под дървото! :lol:  :wink:  Това е за сега ,ще видим как ще се държи за в бъдеще. :roll:

bobynfs

Рака е активен нощем когато рибите спят и са неориентирани с по едрите и яки риби няма да има проблем ама по малките и безпомощни само да я гепне и му е в кърпа вързана  :twisted: ама ти си знаеш  :D . и при мен бяха изкопали тубки под манговите и даже като ги разкарах раците женската имаше яица и в зоомагазина дето ги дадох след време ми казаха че са се излюпили доста.... добре че ги махнах иначе имаше да гоня малки рачета като побаркан   :lol:
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

dios

Абе не съм много съгласен аз личен опит с раци нямам ама един на един мой приятел си зе месля кубински раци и му праснаха рибките не е хубава гледка