• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как се размножават неонките и как да позная кой пол са?

Започната от lpkocev, 09.08.2007 23:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lpkocev

 Искам да си направя неонки но нз как се размножават? Също така не мога да определя пола им?

kratun

,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

botan

А защо админите са си правили труда да напишат всичката тази информация...?
http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=247&vid=1
Също така съм чувал и че на женските коремите са по-големи от на мъжките.
За размножаването знам само че аквариума трябва напълно да се затъмни и че това са най-трудните рибки за размножаване.

rookie_gyn

Е чак най-трудните не са, има рибки за които се използват хормони и там работата е по-трудна, отколкото да подготвиш вода с нужните параметри/пр.както е при неона/

Живко

Никой не се е родил научен.

ico

В "Намправи си сам" може да е написал някой  :-P
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

bengan

Цитат на: lpkocev - 09.08.2007 23:12
Искам да си направя неонки но нз как се размножават? Също така не мога да определя пола им?
Когато искаш да размножаваш някои вид рибки първо провери от кои краи на света произлизат (тук може да помогне и гугъл) след това разбери във каква вода живеят и накрая потърси във форума как се прави такава вода (до тук се натрупаха знания за доста сериозен акварист) за температура и среда няма да говорим защото това си е А Бето на акваристиката. Между другото в Москва си ги развъждат неонките направо в отрязани 10 литрови бутилки от вода , там водата била много мека , произлизала от езера със много торф и така или иначе е много подходяща за развъждане на неонки. В България е по трудно особено в районите с по твърда вода но не е никак невъзможно.

doncamillo

Много лесно се развъждат,по-трудно се захранват..........
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

Stas

Цитат на: doncamillo - 13.08.2007 12:42
Много лесно се развъждат,по-трудно се захранват..........

Така го казваш, все едно цял живот това правиш!
Не се развъждат лесно и не се захранват лесно.
Който иска да се пробва!

doncamillo

Цитат на: Stas - 13.08.2007 20:12
Така го казваш, все едно цял живот това правиш!
Не се развъждат лесно и не се захранват лесно.
Който иска да се пробва!
Цял живот-не,три пъти съм вадил,но само от единия са ми оцелявали....
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

rookie_gyn

Да рзвъждаш даден вид риба - означава да си го правил не веднъж, защото това може да е чиста случайност, а поне 4-5 пъти и винаги когато решиш впоследствие да вземеш няколко екземпляра и да го направиш отново и отново. А това, че веднъж се е получило, не означава нищо.
Ако за мен беше зададен въпроса дали знам от какво се приготвят хормоните - знам. Знам и как се дупчат риби. Но неони не става да дупчиш, със сигурност ще ги уби дозата хипофиза. А пък и не е рентабилно, като се вземе предвид цената на хормоните.